Ako prirodzene znížiť cholesterol?

Táto diskusia patrí k článku: Ako prirodzene znížiť cholesterol?
Ako prirodzene znížiť cholesterol?

Zvýšený cholesterol trápi mnoho ľudí a vôbec nemusí byť jeho príčinou vyšší vek, či obezita. Zlé hodnoty cholesterolu majú aj štíhli a mladí ľudia, dokonca aj deti. Na vine je častokrát stres, ale najmä zlá životospráva. Ak vám váš lekár zistil z krvi zvýšený cholesterol, nezúfajte. Dokážete ho dostať do zdravých hodnôt aj bez tabletiek.

tenista87

podľa mňa kľudne môžeš. doktora by si mala informovať, lebo tak z nejakého dôvodu asi chceš vymeniť lieky. ak ti spôsobujú niečo tie súčasné, že sa prejavujú nejaké z vedľajších účinkov, tak to by si mala automaticky tak či tak nahlásiť.

llnzzda

môže sa prejsť z jedných liekov na druhé? treba to aj ohlasovať doktorovi, alebo si to korigujem vo vlastnej réžii?

demi123

toto je u mňa napríklad už samozrejmosť, proste pri všetkom si najskôr prečítam, či to má nejaké vedľajšie účinky a aké to má ohlasy medzi ľuďmi.

violoncistka

to asi dost zalezi od toho, akeho mas lekara. niektori na vyber nedavaju, nepytaju sa a rovno ti nieco predpisu. samozrejme je to na tebe, ze ci budes brat nejake nedobre (slusnejsie slovo mi nenapadlo) statiny alebo siahnes po niecom inom.

madgala

tipujem asi ze lekar, moj je tiez taky, ze mi dava na vyber, ci chcem take alebo take lieky, ci chcem silnejsie a na kratsi cas alebo slabsie a na dlhy cas a tak rozne. to teraz nemyslim ze ohladne toho cholesterolu, ale skor tak vseobecne.

luclucka

ako ste sa dostali vlastne k tomu, ze ste prave nad tymito dvoma produktami uvazovali? to vam tiez niekto poradil?

hindrina

my sme váhali nad týmto armolipidom a nad arterinom. ale v lekárni nám poradila, že čo sa týka zloženia, tak armolipid je na tom lepšie. že tam boli nejaké zmeny, čo sa týka zloženia a obsahu niektorých látok, tuším hodnoty monokalínu k. stanovila sa zákonne nejaká hranica, ktorá je povolená, pretože ten arterin mal až moc vysoký obsah a to malo veľa nežiadúcich účinkov. to mi stačilo, aby sme sa rozhodli radšej pre armolipid. nepotrebujem riešiť popri ochorení samotnom ešte saj nejaké vedľajšie účinky predsa.

Roman.T

mne dost pomohlo aj ked som prestal fajcit. akoze bol to pre mna boj, ale zdravie je len jedno, takze som robil, co som mohol. ale zvladol som a myslim, ze aj toto prispelo k tomu, ze sa mi vysledky zlepsili.

blanika15

zuzisima joj moja, tak to ti neviem celkom poradit, lebo skusenost nemam s nicim takymto chvalabohu. ale co som pozerala, tak uz tu padol nejaky tip, tak skus toto poradit ocinovi. vyzera to celkom v pohode, co som si tak narychlo prebehla nejake info.

zuzisima

vies co aj pre seba no hlavne pre ocina, ktory ma casto zvysene hodnoty prave choresteloru. mne tak vydu raz z cas, co nie je si myslim take akutne ako u neho