Ako prirodzene znížiť cholesterol?

Táto diskusia patrí k článku: Ako prirodzene znížiť cholesterol?
Ako prirodzene znížiť cholesterol?

Zvýšený cholesterol trápi mnoho ľudí a vôbec nemusí byť jeho príčinou vyšší vek, či obezita. Zlé hodnoty cholesterolu majú aj štíhli a mladí ľudia, dokonca aj deti. Na vine je častokrát stres, ale najmä zlá životospráva. Ak vám váš lekár zistil z krvi zvýšený cholesterol, nezúfajte. Dokážete ho dostať do zdravých hodnôt aj bez tabletiek.

78xavier67

aky sport, pohyb je dobre zvolit pri tychto problemoch? aky ma to vlastne vplyv na zlepsenie toho zdravotneho stavu?

zitnanka58

Myslím si, že nie, ale tak záleží asi aj od tých zdravotných problémov a ako často je to sem tam, čo si niekto dopraje, vieš ako.

klaricia

ked pozeram tie odporucania, co jest a co nie, tak viac menej sa podla toho aj stravujem. ale nie, ze by som musela, ale tak nejak intuitivne. akoze dam si aj z tej menej zdravej kategorie, ale fakt len prilezitostne, to si myslim, ze zase uskodit nejak nemoze.

ewinna

Tak hej, bolo by to lepšie, ale zase nie je to nič také, čo by sa nedalo vyhľadať a nejak si vytvoriť vlastný zoznam, len to chce trochu času sa tomu povenovať. Ale tak robí to každý pre seba a pre svoje zdravie, takže obetovať niekoľko minúť stojí za to si myslím.

ovomaltine

annah, mali by rozdavat letaky s radami, bolo by to logicke
takto asi len hladat, a radsej viac, na porovnanie, niekde si to bude urcite aj protirecit
fitnessrevolution.sk
nanicmama.sme.sk

dragona

Ja som si takto našla sama takýto zoznam, čo je vhodné a čo nie pri zvýšenom cholesterole. Skús pozrieť, je tam toho veľa popísané, myslím, že by ti to mohlo pomôcť :)

annah

*keď spomínate aj diétu a úpravu stravy, tak s tým vie tiež lekár pomôcť, alebo si treba hľadať, že čo jesť, čo nejesť? si to predstavujem tak, že dostanem nejaký zoznam potravín napríklad. ideálny by bol rovno jedálniček, ale to by som už asi veľa chcela :D *

NatalkaBS

Tak lekár ti môže poradiť aj len, že čo by si si mal kúpiť a užívať. Nemusí ti vyslovene on niečo predpisovať. Však ale vieš, ako sa to hovorí a všade uvádza, že by si užívanie mal konzultovať so svojim lekárom alebo lekárnikom. Takže asi by som len tak niečo na vlastnú päsť nezačala brať.

tenista87

chcem sa opýtať ohľadne tých liekov, či myslíte, či je lepšie užívať také tie voľnopredajné, alebo si vypýtať niečo na predpis, o čom bude mať lekár prehľad, ako to pacient užíva a tak?

vcelka

okrem facebooku vieš nájsť rovnakú skupinu aj na instagrame, keď hovoríš, že máš rada takéto súťaže, tak môžeš sa aj tam aj tam skúsiť zapojiť, väčšia šanca na výhru ;)