Svadba

Príspevok v téme: Svadba
Nina01

Ahojte, chcem vas poziadat o radu, nakolko to nechcem nikomu povedat a neviem co mam robit, asi sa z toho zblaznim. Dnes ma moj priatel s ktorym zijem po presne10. rokoch poziadal o ruku. Je to asi super a pekne, lubim ho zrejme, teda ja s nim s radostou stravim cely zivot, ale ja sa nechcem vydavat. Neznasam tu predstavu, ze by som ja stala pri oltari, chytam z toho depku. Stale sa ma pytaju kedy si ho vezmem a ja vzdy NIKDY, lebo to jednoducho nechcem, je to moja vec, je to ako dat mi puta, psychicky ma to zvazuje. A on to vie. I tak ma dnes poziadal o ruku. Povedala som ano, ale asi mu doslo ze nie, kedze prsten som zabalila a odlozila. On nema vela penazi a ono ten prsten vtzera draho, ale ja ho jednoducho nechcem nosit. Som preto zla? Mam sa premoct a zit zivot podla jeho predstav alebo mu to mam rovno povedat, ze nic nebude a rozist sa?

michaell2

No isto by ste si nad tym lai sadnut a mala by si mu to povedat. Je pravda, ze mnohi dufaju, ze ich polovicka casom zmeni na svadbu nazor, no mnohi si tym len oddialuju rozchod, lebo sa tym proste nevyrovnaju

simranka54

my mame termin na leto, konkretne jun a zatial vobec nic neriesime. dufame, ze uz bude vsetko v poriadku a budeme moct mat svadbu. preto ak sa chcete tento rok zobrat, tak planuj. vsak uz v lete by mali byt vsetci aj zaockovani, tak snad uz ani Matelko nebude vymyslat :D

raduskaaa

neblazni, dufam, ze uz v lete bude vsetko v poriadku... podla mna ked si ju date na leto alebo jesen, tak uplne v pohodicke.. len skor by som ta upozornila na to, ze uz je marec a ci vobec stihnes vsetko potrebne zariadit, ci uz nieco mas?..

dudinka57

Slobodnemaciatko s casti mas pravdu ale predsa len je to vynimocny den, ktory clovek zazije len raz za zivot a predsa len chce, aby ho oslavil s tymi najblizsimi. A my tych najblizsich mame viac a preto nechceme v ziadnom pripade malu svadbu o dvoch svedkoch a rodicoch! Ano rozumiem, ze to ma tiez svoje caro ale velka svadba je len velka svadba a o opaku ma nikto nepresvedci!

slobodnemaciatko

Ludia sa neberu kvoli rodine, ci priatelom, ale kvoli tomu, ze im je spolu dobre a lubia sa.
Cudujem sa tym, ktori chcu robit velke svadby, len kvoli jednemu dnu tolko starosti a penazi, ktore sa vam urcite do spolocneho zivota hodia. Komorna svadba je intimnejsia, o vas dvoch a najblizsich. Teraz ma clovek aspon dovod, preco nemoze/nemusi pozyvat velky pocet ludi.

dudinka57

Ahojte zienky, so snubencom sme sa uz v roku 2019 dohodli, ze v roku 2021 sa vezmeme, lenze, situacia je, aka je a ja neviem, co mame robit:-( Myslite, ze v lete a na jesen uz bude situacia normalna a budu moct byt aj vacsie svadby? (planujeme mat okolo 60-70 hosti). Budem rada, ak ma trochu ukludnite a poradite co robit. Vdaka!

0vecka

Nina01 co ti vadi na svatbe?vadi ti ten papier alebo to saskovanie pred oltarom? ak ti vadi saskovanie tak chodte na urad a mas to za par minut... ak papier tak poproste kamarata nech vam spravi knaza a spravte si malu oslavu

nazor

Či ľudia chápu, alebo nechápu, to ti môže byť úplne jedno, máš vlastnú halvu a asi tam nemáš prázdno...
Len si proste uvedom, že vzťah neni o tom, čo chceš ty, ani o tom, že sa má pri tebe dobre.
Proste on chce svadbu, ty nie. Ak myslíš, že ty by sa v takom "zväzku" trápila ( i keď sama si vravela, že je to len zdrap papiera, tak nechápem prečo si ho nezaobstarať a položi´t niekde a spraviť muža ćo ťa miluje šťastným... ), on sa asi bude trápiť keď to zostane takto. konsenzus v tomto asi ťažko dosiahnúť, tak nech si nájde takú, čo svadbu chce.