Svadba

Príspevok v téme: Svadba
Nina01

Ahojte, chcem vas poziadat o radu, nakolko to nechcem nikomu povedat a neviem co mam robit, asi sa z toho zblaznim. Dnes ma moj priatel s ktorym zijem po presne10. rokoch poziadal o ruku. Je to asi super a pekne, lubim ho zrejme, teda ja s nim s radostou stravim cely zivot, ale ja sa nechcem vydavat. Neznasam tu predstavu, ze by som ja stala pri oltari, chytam z toho depku. Stale sa ma pytaju kedy si ho vezmem a ja vzdy NIKDY, lebo to jednoducho nechcem, je to moja vec, je to ako dat mi puta, psychicky ma to zvazuje. A on to vie. I tak ma dnes poziadal o ruku. Povedala som ano, ale asi mu doslo ze nie, kedze prsten som zabalila a odlozila. On nema vela penazi a ono ten prsten vtzera draho, ale ja ho jednoducho nechcem nosit. Som preto zla? Mam sa premoct a zit zivot podla jeho predstav alebo mu to mam rovno povedat, ze nic nebude a rozist sa?

eskii

... hej presne, mali sme catering od josipa... robia svadby a akcie po celom Slovensku, takze mozeme smelo pokracovat v debate... vies si ich zajednat, nech si vlastne odkialkolvek... ked sme sa stretli, tak nam hovoril, ze maju dost vybookovane terminy... preto som rada, ze sa nam podarilo uchmatnut si ten nas... som bola prekvapena, ze ako to stihaju vsetko... ak by zaujimalo, ako to prebiehalo, tak kludne napis...

zazrivienka

dobre, ze som na teba natrafila. mozes mi napisat, kde ste mali svadbu a odtial ste mali catering? hodilo by sa mi, keby som uz niekoho zajednala. viem, ze terminy byvaju obsadene aj mesiace dopredu. tak radsej si to takto podchytit, ako potom lutovat. niektori tito, co zabezpecuju catering chodia aj po celom slovensku chystat akcie. niekto takyto by sa mi sikol.

simranka54

my sme mali teraz v lete svadbu, tak ak by vas zaujimali nejake cerstve info, som k dispozicii. tiez sme mali hostinu riesenu cez catering. viac menej na poslednu chvilu som to vybavovala, lebo som to odkladala a hovorila si, ze vsak casu mam este dost. ale kedze sme mali malu svadbu, tak nas vedeli vtesnat.

lavila

... vedela by si mi posunut nejak kontakt? alebo rovno mozes napisat, kto vam catering zabezpecoval uz sa dopatram k nejakej mailovej adrese alebo telefonnemu cislu. vlastne, napadlo mi teraz, ze by som sa mala najskor opytat, ci robia catering po celom Slovensku. nieze ta tu budem otravovat s niecim, co nemusi byt pre mna ani aktualne.

eskii

...moja to ti budem držať palce, aby vám to vyšlo... my máme teraz čerstvo po... všetko sa nám to podarilo ešte vychytať, kým neboli nejaké sťažené podmienky chvalabohu... snáď to aj vám tak isto vyjde... tiež sme jedlo a iné veci riešili cez cateringovú agentúru, ako si aj ty písala... keby som sa musela ďalší raz vydávať, čo dúfam nebudem, tak tiež by som to nechala na nich... veľmi príjemne prekvapená som bola ako to zabezpečili...

lavila

... aj teraz po case je to take kadejake, ze nemozno vediet, co bude ten buduci rok. svadbu sme dali na leto, tak dufam, ze aj keby boli nejake obmedzenia, tak v lete to bude zase take uvolnenejsie. sme zmiereni aj s tym, ze svadba nebude az taka velka, ako sme povodne planovali. aspon orientacne by som si mala zistovat info o nejakych cateringoch, kto co ponuka. radsej nech to mame skor zajednane aspon predbezne, nech nemusime na poslednu chvilu zhanat.

lavila

..ema sledujem to, lebo tiez sme chceli tento rok svadbu, no my sme to vzdali a prelozili sme ju az na rok 2022. A ako pozeram furt tie podmienky, tak nas by stihlo este to, ze by sme nemohli mat velku svadbu po akej obidvaja tuzime, tak sme sa dobre rozhodli. A s tymi firmami mas pravdu, uz aj oni dost dlho trpeli, je na case, aby sa to vratilo do normalu!

Emmma

Ty to máš aké naštudované lavila, som ani nevedela, že je to takto porozdelované :) Ale bodaj by už mohli byť aj veľké svadby, aspoň by aj firmy, ktoré sa venujú napríklad cateringom, výzdobám a týmto veciam mohli pracovať a zarábať!

lavila

..eskii tak zavisi, v ktorom meste mate svadbu a v akej ste farbe. Co som pozerala, tak napriklad oranzove okresy mozu mat do 50 ludi v interieri a 100 ludi v exterieri a ked budete v zltej farbe, tak 100 ludi interier a 250 exterier. Co si osobne myslim, ze v auguste uz snad vsetky okresy budu zlte. Drzim vam palceky!

eskii

...na 28.8.2021 máme naplánovanú svadbu...no ako som pozerala, tak sa to postupne všetko otvára, už aj o svadbách tuším rokovali, tak snáď to tento rok už výjde...