Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Šoférovanie v žabkách

Príspevok v téme: Šoférovanie v žabkách
Mončiiii

Ahojte,

chcem sa spýtať, či je podľa vás šoférovanie v žabkách naozaj nebezpečné? Včera som mala skúšky v autoškole a policajt sa na mňa osopil, že by ma najradšej vyrazil. Prešla som, ale počas celej autoškoly som jazdila v žabkách a nevadilo to ani rodičom a ani inštruktorovi. Čo myslíte?

Peťoooooo

Neexistuje žiadny predpis v čom si sadať za volant. Ak spôsobíte nehodu a máte poistku, tak vám poisťovňa vyplatí presne toľko isto ak ste v žabkách ako keby ste mali byť v teniskách.
Ak už tak, šoférovanie naboso nie je žiadny problém, autoškoly ho bežne odporúčajú, cit naboso je 100%. Problémom inak môžu byť aj šmykľavé plátenky a v zime topánky s hrubou podošvou a podobne.
Ja jazdím v žabkách celé leto, nikdy som nemal nehodu. Radšej v žabkách ako opitý, tých nikto nerieši a ani tých, ktorý sa nevie ani zaradiť.

Kýčera

Žiadne naboso! Nikdy! Naboso môžete chodiť tak po tráve, kamienkoch...
Jax vám to tu už napísal, žiadne iné diskusie sa nepripúšťajú! Ak spôsobíte dopravnú nehodu, skúste policajtovi oponovať. Ak skončí s fatálnymi následkami a vy budete mať na nohách takúto obuv, na čom postavíte svoju obhajobu?
A tie žabky platia aj pre MUŽOV!

Natália_01

Práveže nám inštruktor v autoškole vravel, že najbezpečnejšie sú botasky, alebo na boso.
My sme na jazdu v žabkách ani nemohli chodiť a ani odvtedy nepokúšam so žabkami osud.

Jax

Slečny a dámy: žabky, lodičky, ihličky a bosé nohy NIE!!!
Zbytočne vám tu budem písať xyz dôvodov, prečo nie. Skrátka to nerobte, je to veľmi nebezpečné a je to len otázka času, kedy spravíte veľkú a zbytočnú blbosť.

PS: základný tréning "školy smyku/bezpečnej jazdy" trvá zo tri hodinky a stojí do 100,-€. Odporúčam každému, aby na niečo také šiel. Garantujem vám, že keď si skúsite krízové brzdenie, už nikdy žabky, ihličky alebo bosé nohy mať nebudete.
Skúsenosť je neprenosná, niekomu nestačí iba povedať "robíš hlúposť", preto si to choďte vyskúšať a pochopíte, prečo je to NIE.

B_B

Žabky sú fajn a niekedy sa ani mne nechcelo prezúvať do auta a riskovala som, až kým sa mi raz neodtrhol vrch zo žabiek a ledva som ubrzdila. Dnes už vôbec neriskujem, šoférujem v plátenkách a žabky mám hodené v aute. Ak sa stane nehoda, budeš mať problém, nedajbože dakoho zabiješ a budeš si to vyčítať celý život. Inak ak si aj bosá, je to celkom v pohode a neriskuješ.