Šoférovanie v žabkách

Príspevok v téme: Šoférovanie v žabkách
Mončiiii

Ahojte,

chcem sa spýtať, či je podľa vás šoférovanie v žabkách naozaj nebezpečné? Včera som mala skúšky v autoškole a policajt sa na mňa osopil, že by ma najradšej vyrazil. Prešla som, ale počas celej autoškoly som jazdila v žabkách a nevadilo to ani rodičom a ani inštruktorovi. Čo myslíte?

Jax

ovečka, nemám potrebu ťa presviedčať. Bol by som rád, keby sa ľudia učia z chýb iných, ale zjavne to nie každý dokáže

PS: bývalý kolega bol vyše 20 rokov policajt. Tí jazdia rally priamo v uliciach. Popri tom chodil a dodnes chodí po európe ako vodič autobusu. Má najazdené viac než my všetci dokopy. Raz mu nejaká pani hovorila, že ona je skúsená vodička. Odpovedal: "pani, ja mám nacúvané viac ako vy najazdené, ale stále sa učím". Pokora, dámy a páni. Pokora je skvelá vec, uchráni od mnohých problémov...

Rebecca_becka

Oveľa väčším zabijakom je alkohol, mobil a príliš vysoké sebavedomie.
Ja jazdím síce len 3 roky, profesionál nie som a ani nebudem, lebo vodič sa má vždy čomu učiť a to už mám najazdených vyše 150 tis. km. Jazdím bezpečne a to aj naboso.

0vecka

Jax aha takze ak profesionalny bezec bezi v topankach tak je nebezpecne chodit bosi? a ty si videl profika ze by jazdil na 2000 otackach? teda je nebezpecne netocit na 6000???

sandalovec... takisto sa ti kamienok moze dostat do topanky alebo do sandal...

Kýčera

@ Áno, čím ďalej, tým viac psychopatov jazdí po cestách. Takí, čo si nevidia ďalej od vlastného nosa, vidia len seba a ktorým v rukách sa auto mení na nebezpečnú zbraň. Takí, kt. sa nič nestane, ale s kľudným svedomím zabijú človeka, zrania, neposkytnú pomoc... Potom tu máme zodpovedných šoférov, kt. dodržiavajú všetky predpisy, zákony a stane sa, čo sa stáť nemalo. Aj včera - počas 1 hodiny mohli byť 4 ľudia vlastným pričinením mŕtvi, ak by môj partner nemal toľko najazdených km, toľko skúseností a takú predvídavosť!!! A to nepracoval xy rokov na polícií, nie je profesionál, ale je PROFESIONÁL!!! A tak po desiatkach rokoch bez nehody oddnes prestávam šoférovať, lebo mne by sa také manévre nepodarili. A žiť s týmto na svedomí, že som niekoho zabila...

@ Adr1a !!!

@ Mne je totál jedno, či za volantom budete aj sexovať, vážne! Lebo podľa vašej logickej nelogiky, čo nie je zakázané, je dovolené, že?!
Ale ak zapričínite dopravnú nehodu, tak vám prajem, aby ste nezranili nevinného, ale seba, aby ste nazabili dieťa, ale seba. A aby ste to poriadne odskákali. V base! Amen!!!
A tým ostatným zodpovedným a používajúcim hlavu veľa šťastných km bez nehôd a zranení!!!

sandalovec

Problem v soferovanim na boso je ten, ze na brzde, ci spojke sa moze usadit nejaky kamienok, sklo, nieco pichlave. Zacnete brzdit, alebo pouzijete spojku a instinktivne sa odtiahnete, ked vas to pichne do nohy. Ta chvilka staci na havariu. To iste plati aj pre nejake balerinky, ci ine topanocky, ktore nemaju dobru podrazku.

Ako kompromis povazujem za vzdusnu nohu v lete a soferovanie - sandale. Tie sedia a nepadaju. Uz v slapkach sa zle soferuje, lebo sa mozu ohybat, ale aj zosmykovat a mate problem s brzdenim.

Soferovanie na boso je zase pohodlnejsie ako so slapkami, ale - ako som pisal, moze sa vam dostat na pedal nejake sklo, alebo nieco ine. Ci mozete mat problem, napr. nejaky zapal kosticky, padajucu klenbu a ani o tom neviete a staci stupit tak, ze sa vam zatlaci na urcite miesto a bude vas to boliet. Automaticky stahujete nohu. Ked mate nejaku obuv, tak sila sa rozlozi a to bolave miesto sa nestlaci - a to nemusite vediet, ze nejaky problem vobec mate. Len je to neskoro zistit pri havarii.

Eriiikkk

Naboso zvládne aj úplný začiatočník. Ako tu už písali, ožrani a ostatní blbci sú na cestách nebezpečnejší. Ak si teraz zvykne, neskôr nebude mať problém.

adr1a.

Ja tiez jazdim celu vecnost, zboznujem to a soferovanie je pre mna relax radost) a tiez v poho zvladam soferovanie aj naboso) o sminkovani malovani ai radsej pomlcim bo ma tu este zmasakruju :D ale zaciatocnikom, neskusenym, by som jazdu naboso urcite neodporucala. Vsak v lete sa vplyvom tepla nohy potia este viac a ak by sa im "smykali" nohy na pedaloch, to uz je ina "sranda". Mna jazda s automatom nudi) ja sa potrebujem stale dotykat stupat mat kontakt ai s pedalmi, rucnu prevodovku hladkat tlapkat hrat sa s nou))

adr1a.

Veroniqua. Spytaj sa ho vsak, toho doma, ci jazdil bosy aj vtedy, - ked este zavodne profesionalne jazdil sutazil?))
A sme doma......
Vsak vieme asi preco))
On si to teraz moze akoze "dovolit".... Vsak pre byv.profika pretekara je mozno teraz jazda autom nuda, akoby jazda na "hrackarskom" auticku) Aj ked cert nikdy nespi

Veroniqua

Ale tu sa nejedná o profesionálov. Však, ani bežne sa nikto nespráva na ceste ako profesionál a mimochodom, nie je profesionál ako profesionál. To, akoby sa plietli jablká so slivkami.
Naboso sa jazdí dobre a odporúčajú to mimochodom aj profesionáli. Mám doma jedného bývalého pretekára a bežne jazdí bosí!

Jax

Ovecka, ešte raz - videl si niekedy profesionála, motoristického pretekára šoférovať vyzutého? Prečo nosia topánky, ak bez topánok jazdia rovnako? Ide im o tisíciny sekundy, akákoľvek výhoda je rozhodujúca. Veď už len tým, že by boli bosí by ušetrili pár gramov, ktoré by sa odrazili na lepších časoch v cieli. No oni i napriek tomu nosia topánky. Asi sú všetci doradu úplní blbci a nevedia čo robia, nie?

A posledný krát. Zober si svoje auto, akejkoľvek značky. Choď na parkovisko, najlepšie v zime na ľade, alebo aspoň po daždi. Vyznač si bod, kde naplno dupneš na brzdu. Dupni pri rovnakej rýchlosti viac krát vyzutý a obutý. Znač si, kde tvoje auto zastane. Vybavené.