Šoférovanie v žabkách

Príspevok v téme: Šoférovanie v žabkách
Mončiiii

Ahojte,

chcem sa spýtať, či je podľa vás šoférovanie v žabkách naozaj nebezpečné? Včera som mala skúšky v autoškole a policajt sa na mňa osopil, že by ma najradšej vyrazil. Prešla som, ale počas celej autoškoly som jazdila v žabkách a nevadilo to ani rodičom a ani inštruktorovi. Čo myslíte?

zita 05

Ivaaaaaa, tak Teba, zlato, by som v premávke stretnúť nechcela. Hlúposť a neobmedzené sebavedomie je vražedná kombinácia.

Ivaaaaaa

Ja som chodila do autoškoly počas horúceho leta pred 5 rokmi a inštruktor mi povedal na začiatku, že jeho netrápi čo budem mať na nohách. On sám chodil na jazdy v žabkách a nezaujímal sa o to, čo mám na nohách ja. Odvtedy každé leto jazdím v žabkách, každé leto zvládam jazdu v žabkách do Slovinska a späť.
Raz som zobrala auto do servisu a automechanik sa na mňa osopil, že v žabkách jazdiť je nebezpečné. Akým právom??? Auto je moje, zdravie tiež a jeho do toho vôbec nič nie je.
Na cestách jazdia opitý, poniektorí bez vodičákov, starí ľudia bez reakcií a sú 100krát nebezpečnejší ako šoféri v žabkách. Mne skôr vadia na cestách tieto indivídiá a totálne nezruční vodiči.

Jax

adr1a - tak sa teraz prezúvaj kvôli mne, aj keď nikoho nevezieš ;)

Kýčera - mňa už to neprekvapuje. Bude to žiaľ len horšie.

adr1a.

Ked som si robila soferak (pocas leta), tak nas instruktor hned na zaciatku, ked sme boli vsetci pokope, upozornil v instrukciach okrem ineho, ze kto mu pride na jazdu v zabkach/stokliach na vysokych opatkoch ai, tak ju/ho hned bez milosti vyhodi. Aj nam povedal bezpecnostne dovody, kvoli ktorym nam to hovoril....
A to uz bolo pred veela rokmi))
Vzdy mam v aute vhodnu obuv na soferovanie, aby som sa prezula.
Ale jasne, ze uz som neraz jazdila aj v com by som zrovna nemala. Ale to hl.ked jazdim sama. Ked niekoho veziem, prip.deti, prezuvam sa vtedy vzdy. Kvoli nim

ty kokso ma podrz

Ako vidim policajti by nemali robit len dychovu skusku ci vodic pil ked sa stane nehoda ale sa pozriet aj na nohy vodica co ma obute !!!

hologram2

šoferovanie v žabkách ´je najväčšia koko*ona akú môže šofer vykonať.
žabky sú nepraktické pri samotnej chodzi nieto už pri šoferovaní tak sa dievča spamätaj a daj si povedať!
kedykoľvek sa ti môže pri prudkom zabrzdení alebo pridaní plynu šmyknúť noha a nechci vedieť čo sa môže stať. V žabkách si choď po vonku ale v aute sa prezuj do pevnej obuvi aby si mala nohu na pedále stabilne položenú.
nieže ohrozuješ svoj život ale aj životy ostatných účastníkov dopravy.

Kýčera

Peťo si je istý svojim tvrdením, až kým nenarazí! Dovtedy sa s džbánom chodí po vodu, kým sa nerozbije! Len dávaj pozor, aby si neubližil niekomu inému ako sebe!
Len a len pevná obuv patrí za volant a je to taká samozrejmosť, že nie je zahrnutá v zákone.
Ku každej vážnej dopravnej nehode (s ublížením na zdraví...) je privolaný znalec z cestnej dopravy, kt. tú vašu obuv/bosé nohy zahrnie do svojho posudku. Ktovie prečo, ak nie je obuv zákonom ošetrená? Žeby preto, čo vám tu píše Jax???
Je pravda, že poisťovňa zaplatí/nezaplatí výdavky za následnú zdravotnú starostlivosť, bolestné, náhradu škody, nemajetkovú ujmu...Tá ich však vymáha od vinníka! A inštruktor to rozhodne nebude! K tým bodkám okrem iného treba zarátať aj výdavky za právnika, a ak sú fatálne následky treba počítať aj s basou! Už nejedného vodiča, kt. neriskoval, položili len následné výdavky na lopatky. Niektorí musia platiť až do smrti! A to nehovorím o hrdinoch, kt. sa roztrasú len pri predvolaní na výsluch.
P.S. Jax, ani by ma neprekvapilo, ak by tu nejaký mimozemšťan začal na Tvoje otázky tvrdiť, že áno. Človeku sa normálne až rozum zastavuje, ako niektorí premýšľajú! Myslia vôbec?

Jax

Peto - daj si do googla soferovanie v zabkach, vyhodi ti more testov, vsetky s vysledkom ze je to idiotsky napad. Alebo inak, rozbehni sa autom proti muru a zabrzdi najprv v beznej obuvi a potom v zabkach/ naboso. A nepriputaj sa, nech tu uz take debiliny nepises.

Ps: videli ste niekedy soferovat pretekara v zabkach, lodickach ci na boso? Nie? Preco nie?!