Hrozne sa bojím, ale je to môj sen odmalička

Príspevok v téme: Hrozne sa bojím, ale je to môj sen odmalička
elalala

Ahojte. Mám 20. Idem na plastiku - operácia uší - korekcia tvaru. Nikto o tom z mojej rodiny, známych, ani kamarátov nebude vedieť. Kamaráti a známi o tomto probléme nevedia, už 20 rokov ho ukrývam, vôbec nemôžem nosiť vlasy vypnuté, je to peklo, ten kto nezažil - nepochopí. Idem úplne sama k cudziemu človeku, do inej časti SVK, u kt. budem mesiac bývať, kým sa to prelieči. Rodičom som povedala, že idem na brigádu robiť animátorku do tábora. Na túto operáciu som si zarobila minulý rok brigádou v zahraničí. Tieto peniaze všetky miniem (lebo ani ubytko a strava nebude zadarmo), čiže neviem čo im poviem, ked prídem a budú čakať, že som si zarobila a pritom všetko miniem. Moji rodičia sú proti akémukoľvek zásahu do tela. Vedia dobre, že ma to trápilo a trápi, ale tvária sa, že nič nevidia. Ale hlavne že ked mal brat akné, tak robili všetko možné aj nemožné, aby mu s tým pomohli (za čo ich neodsudzujem, ale nechápem, prečo nerozumia mne, ved čo, ja by som mohla žiť aj s hrbom a oni by povedali, že tak to ma byť!!). Mám z toho dobré komplexy a nešla by som nikdy na operáciu prs (aj ked mam Ačka), ani na žiadny botox a pod. sprostosti, ale toto je dnes fakt bežne a verím, že mi to úplne zmení život, na koľko ho mám poriadne obmedzený vdaka mojim ušom. Ale mám aj obavy, čo to bude za človeka, z operácie, bolestí, možných komplikácii a hlavne z toho, že nikto nebude stáť pri mne ako morálna opora, Nerada takto klamem, ale musím. Asi ma tu odsúdite, ale je mi to jedno. Vy by ste na mojom mieste urobili to isté a možno už aj skôr. Napíšte prosím, čo si myslíte vy. Ďakujem.

pravy obranca

messje..to mam pocit ze ty citas medzi riadkami:)po prve na teba som vobec nereagoval a ani som tvoj nazor necital ...vvidela si ju len na fotke len ucho..videla si aj celok?????:)co ty tu tu spominas peniaze?sak je mladazarobi este tolko penazi ze az...a co ked jej rodicia to zistia?nech zistia oni raz pochopia ze sa vie aj sama o seba postarat co v dnesnej dobe je dolezite!REAGUJEM NA TO PRETO TAK LEBO VIEM CO TO JE DRAVOST CIELAVEDOMOST ....skoda reci podla vas by mala sediet doma jak stara baba a kukat do plafonu a modlit sa k panu bohu aby ju mal rad taka aka je....no uz ste spokojny?:)

Messje

Obranca
Mam nad 40
A co sa tyka napr mojich rad...asi naozaj citas medzi riadkami
Ka som jej napisala ,nie ze sa ma schovavat a hladat daleko kde ju nik nepozna,ale hladat,aby nasla toho,kto bude vediet co robi.Napisala som,zeam tiez plastiku a nie jednu,takze ja naozaj viem co je to nevychadzat von a trpoet komplexom.Len podla fotky som usudila,a podla toho co napisala, ze to ma len v hlave.Ona tie usi naozaj nema zlé. Ja som mala lopuchy.To bol maozaj komplex.Ked som vypla vlasy do copu bola som zozadu jak šimpanz.
Snazime sa jej len vysvetlot,nech mevyhadzuje peniaze na byvanie u cudzieho cloveka.Rodicia to aj tak zistia a ona len strati cas a peniaze.Nech ide po zakroku domov.Uz ked bude po...nikto jej nic nemoze.Caka ju to tak ci tak.Takze nerozumies nasim radam.Ja jej prajem nech jej to dopadne dobre.Ak jej to ma pomoct tak...do toho.Len treba to dobre zvazit.
Capisci?

neviem111111

skratka, aby som to uzavrela - ide nam vsetkym o to iste, aby sa elala citila dobre a bola so sebou spokojna. akurat my s filipom sa na to divame troska do vacsej hlbky,a preto okrem operacie (od ktorej ju nedohovarame, chapeme ju) sa jej snazime poradit aj dalej do zivota, aby mala rada samu seba.

pravy obranca

no ved prave vnutro cloveka je velmi dolezite!!ale myslis ze v dnesnej fakt blbej zakernej spolocnosti je vyzor podla teba dolezity?napriklad moze nastat problem ze si toho chlapa ani nenajde pre smiesne usi...no ano taka je doba...si myslim ze dnesna doba mladych uz pomaly nieje veriaca a ani sa necudujem..

neviem111111

ale ved aj filip jej napisal to co napisal preto, aby aj po operacii nadalej netrpela nejakymi komplexami. on je veriaci, pre neho to vela znamena, preto sa jej snazil poradit tym sposobom. ja veriaca nie som a mam 25 rokov, takze tiez asi este nie som uplna vykopavka, co nechape komplex 20 rocneho dievcata. chapem ju. ale je taky isty clovek ako bude aj po operacii, chcem aby pochopila, ze je to len esteticky problem (pre nu teda), ale ze clovek je stale taky isty hodnotny a ludia, ktori ju maju uprimne radi, by sa jej smiat nemali. chlapec, ktory by ju mal rad, by sa jej neposmieval. to je vsetko. ale od operacie ju neodhovaram, praveze chapem, ze bez nej sa jej ten blok asi nepodari prekonat, ale aj po tej operacii este bude musiet trocha zabojovat o to, aby nadobudla zdrave sebavedomie a v tom sa jej snazime pomoct.

pravy obranca

niekedy mam pocit zeby sa malo zverejnovat aj vek..lebo ked jej radi nejake decko12rocne tak nevie otom nic....no ked jej radi otom 50rocny.a..tak to je duplovane...lebo naozaj realita je ina..a baby sa chcu pacit je to prirodzene....a nie pisat voloviny ze jezis ju miluje taka aka je..to ma tpiet preto cely zivot?to je jednoducho az take tazke pochopitelne ?

neviem111111

nie, nepiseme jej to ani nepriamo. lenze komplexy su problemom hlavne v hlave, preto sa jej snazime dodat sebavedomie, aby aj ked tu operaciu podstupi, nemala nadalej komplexy. neraz som jej napisala, ze kedze ju to tak obmedzuje v zivote, nech to riesi.

pravy obranca

jak ze nie??ved jej to pisete NEPRIAMO......nastiv ine mesta tam kde ta nepozna nikto-TO PODLA TEBA MA LIETAT JAK BLAZON PO SLOVENSKU KDE JU NIKTO NEPOZNA??dalej..pisal tu jeden ze jezis ju miluje taka aka je-neurazam jezisa lebo tiez verim ALE V SPOLOCNOSTI TY SI MYSLIS ZE CO??????nejako jej pomoze??:)))a dalsie dalsie veci....sak je to uz smiesneDIEVCA SA CITI OBMEDZOVANIE SEDI DOMA TAK PRECO TO NEZMENIT??TO MA SEDIET DOMA JAK STARA BABA A KUKAT NA TELKU AKO SA BAVIA KOPEC LUDI???INA DOBA INA REALITA!!!!