Hrozne sa bojím, ale je to môj sen odmalička

Príspevok v téme: Hrozne sa bojím, ale je to môj sen odmalička
elalala

Ahojte. Mám 20. Idem na plastiku - operácia uší - korekcia tvaru. Nikto o tom z mojej rodiny, známych, ani kamarátov nebude vedieť. Kamaráti a známi o tomto probléme nevedia, už 20 rokov ho ukrývam, vôbec nemôžem nosiť vlasy vypnuté, je to peklo, ten kto nezažil - nepochopí. Idem úplne sama k cudziemu človeku, do inej časti SVK, u kt. budem mesiac bývať, kým sa to prelieči. Rodičom som povedala, že idem na brigádu robiť animátorku do tábora. Na túto operáciu som si zarobila minulý rok brigádou v zahraničí. Tieto peniaze všetky miniem (lebo ani ubytko a strava nebude zadarmo), čiže neviem čo im poviem, ked prídem a budú čakať, že som si zarobila a pritom všetko miniem. Moji rodičia sú proti akémukoľvek zásahu do tela. Vedia dobre, že ma to trápilo a trápi, ale tvária sa, že nič nevidia. Ale hlavne že ked mal brat akné, tak robili všetko možné aj nemožné, aby mu s tým pomohli (za čo ich neodsudzujem, ale nechápem, prečo nerozumia mne, ved čo, ja by som mohla žiť aj s hrbom a oni by povedali, že tak to ma byť!!). Mám z toho dobré komplexy a nešla by som nikdy na operáciu prs (aj ked mam Ačka), ani na žiadny botox a pod. sprostosti, ale toto je dnes fakt bežne a verím, že mi to úplne zmení život, na koľko ho mám poriadne obmedzený vdaka mojim ušom. Ale mám aj obavy, čo to bude za človeka, z operácie, bolestí, možných komplikácii a hlavne z toho, že nikto nebude stáť pri mne ako morálna opora, Nerada takto klamem, ale musím. Asi ma tu odsúdite, ale je mi to jedno. Vy by ste na mojom mieste urobili to isté a možno už aj skôr. Napíšte prosím, čo si myslíte vy. Ďakujem.

Janno82

elalala, môžem len súhlasiť s tým, čo si napísala v tomto príspevku (20.06.2016 21:24:40). Naozaj trefne napísané.

Želám ti taktiež, nech ti to všetko dobre dopadne, ako tá samotná operácia, tak aj to následné hojenie a pobyt u tej osoby.

Messje

Ja ta nechcem zavadzat,lebo si uz naozaj nepamatam nic.
Je to uz strasne davno.Bola so dieta.Vtedy to bolo este nie take známe. Tiez nemali tolko skusenosti lekari s tym.Pamatam,ze som mala hlavu celu v obväze ako v prilbe.A bola som tak hlupa,ze som myslela,ze ked si dam capicu,nimto si nic nevsimne.No verila by si?Lieky na bilest take co boli vtedy uz asi tiez nie su.A modriny si nepamatam,lebo ja som naozaj mala hlavu v prilbe.
Len viem,ze to bolelo.Ale prezit sa da .Vsetko raz prejde.
Nepomohla som ti ela,lebo je tomu ozaj cez 30 rokov.
A vies co si pamatam?
Bola som zive striebro,jak chalanisko.Hned ako mi dali prulbu dolu,ja som ziadnu celenku nenosila.Rovno do skoly.A hned v prvy den ma ucitelka vytahala za ucho.Mala som stychy von,ale usla som domov lebo som musela pred zrkadlo ci mi ho nevratila do povodneho stavu :-)
Odvtedy mali ucitelia zakaz tahat deti za usi.Mama bola robit poriadky

netreba

Elala, bude dobre, mysli na to, čo bude po operácii, že konečne sa zbavíš svojho trápenia a komplexu.
Po tej druhej lekárovej odpovedi si myslím, že nemusíš mať obavy, lebo podľa mňa to už konzultoval s iným chirurgom, ako by to on riešil.

elala

Messje: Ďakujem, napísala som to presne tak, ako to cítim. Ja verím v Boha, aj ked nechápem, prečo robí to, čo robí. Máš pravdu, tiež sa mi už nechce lietať po iných doktoroch, ale kedže som výnimočný prípad, tak áno, mám z toho strach. Vážení, nemajte strach, pretože pokiaľ nezomriem, tak vás informujem o všetkom, ešte si tu možno spravím denník ako to všetko prebiehalo pre tých, čo sa na to budú v budúcnosti odhodlávať. Určite vás oboznámim aj s výsledkom. Viem, že to bolí, no musím to zvládnuť. Ak mám žiť bez obmedzení, tak všetka bolesť za to stojí. Lieky mi nedajú - budem si ich musieť kúpiť sama, ako aj všetko ostatné. Rada by som sa ťa spýtala, čo a v akom množstve si užívala ty. Vraj okrem liekov od bolesti je dobré užívať aj wobenzym. Doktor spomínal aj repíkové obklady - tie ale ako si budem robiť cez tú kuklu? To až potom, ked mi ju dajú dole, však? A inak bola si z toho celá modrinová? Kedy ti to prešlo všetko, že už si mohla normálne fungovať bez čelenky? Veľmi ju o to poprosím, i ked ja som tej osobe sľúbila, že jej budem aj pomáhať s domácimi prácami. Ďakujem ti :) Myslite na mňa aspoň sekundu v ten deň D :)

neviem:Ono vieš, rodičia sú rozvedení, otec sa nestará, vláčime sa s ním po súdoch, nechce platiť. Mama má veľa starostí, nechcem jej pridávať o jednu naviac. Aj teraz robím asi sebeckú vec, ale ked nie teraz, tak kedy si splním tento môj sen a začnem konečne žiť? Študujem, cestovanie mám blbé, vždy sú zápchy. Prácu popri tom nestíham a keby aj - tiež by som tam musela mať vypnuté vlasy. Ked všetko výjde ako má, plánujem sa osamostatniť. A ked aj nie, viem, že budem mať viac možností. Možno aj pôjdem študovať za policajtku.Ďakujem aj tebe. Áno, pokúsim sa, ale je to ťažké, nakoľko moje sebavedomie bolo drtené vždy a všade, aj u nás doma. Ale aj tak sa vždy otrasiem, chcem začať nový život a robiť to, čo chcem. Preto som ochotná urobiť aj tieto šialené veci - lebo vidím v budúcnosti moje šťastnejšie spokojné ja, čo robí konečne to, čo túži robiť. Ďakujem :))

pravý obranca: Ďakujem aj tebe, aj ked materialistickým a konzumným životom po tomto nechcem žiť. Chcem len viac spoznávať ľudí, chodiť viac do spoločnosti, venovať sa veciam, kt. teraz nemôžem, nájsť si lásku a pod. Ale dakujem, vždy ked bude niečo nove, čo budem chcieť doplniť sa ozvem :)

neviem111111

elala, a preco vlastne este byvas s rodicmi na tej dedine, ked to tam zrejme nie je uplne prijemne prostredie pre teba? nerozmyslala si aj nad tym, ze sa potom skusis osamostatnit?
a ano, je to fakt, ze vacsina ludi v tomto svete funguje tak, ako si opisala. no ja radsej budem fungovat v uzsom okruhu ludi, ktori maju hodnoty rovnake ako ja, nez sa prisposobovat zvysku sveta.
drzim ti palce a budem rada, ked sa nam po operacii ozves/posles fotky. drzim ti palce, aby si bola stastna. a skus svoje stastie natolko nepodmienovat reakciami okolia.

Messje

Ten mur som myslela rodinu

Ela
Obdivujem ta ako si to vsetko napisala.Nikto,kto tu riesi Boha s Filipom,to tak uzasne a citlivo este nenapisal.
Nevyhadzuj dalsie peniaze.Odpoved,ktoru si dostala dnes,znamena,ze riesili tvoj zakrok.Vedia co idu robit.Teraz je uz len na tebe verit mu.Zle je ist na zakrok a nedoverovat lekarovi.Dala si sa na to,tak tam chod.Uz viac neries.Budes zvytocne zmatena a to bude len horšie.
Daj nam prosim vediet ako to dopadlo.Hlavne ta upozornim,nejdem ta strasit,ze to boli viac ako dost.Ale oni ti uz daju lieky.Zase mne to robili ako decku,tak som to mozno vnimala citlivejsie.Len hlavne keby ti osoba,u ktorej budes byvat,trosku pomohla aspon prve dva dni.
Moooooc ti drzim palce

elala

Ahojte, fakt mi je ľúto, že sa tu hádate, ja viem, že to myslíte dobre všetci.

Filip a neviem: To práve rodičia mi ukázali, že peniaze, vzhľad či postavenie sú všetko. Oni tiež podľa týchto faktorov posudzujú. Hovoria veľmi, čo je skutočne dôležité, ale konajú inak. A síce aj ja verím v Boha, ale dovolím ti pripomenúť, že to On stvoril mužov tak, aby ich žena priťahovala podľa vzhľadu a následne stvoril atraktívnych a menej atraktívnych ľudí. Tí, čo sú atraktívni viac, tým sa ľahko vraví - prijmi sám seba, miluj sám seba, bud sebavedomý a vyrovnaný, ked ich svet prijíma takých, akí sú a miluje bez toho, aby pohli prstom. A tí druhí sa majú akože zakopať pod zem a nežiť kvôli povrchným obmedzeniam, lebo toto im ich milujúci Boh nadelil? Možno keby ľudia nesúdili podľa vzhľadu a neboli tu stanovené merítka objektívnej krásy či telesnej dokonalosti, ktorými nás média dennodenne drtia, by to tí menej obdarení určite brali inak. Ale bohužiaľ, svet má iné hodnoty a kto chce s vlkmi žiť, musí s nimi vyť. A ubezpečujem vás, že celý život mám takýto zamotaný, ako túto situáciu, i ked verím, že touto plastickou operáciou sa toho VELA zmení. Ja viem, že Boh ma bude milovať rovnako, ale ja a ostatní ma budú milovať VIAC. Boh nie je osoba, ktorá ťa z oblakov príde objať, poradiť ti v konkrétnej situácii. Môže ti dať nádej. Ale nemôže za teba výjsť von a znášať posmešky vdaka vzhľadu. Samotný Ježiš neznášal posmešky za vzhľad (možno až ked bol zohavený bičovaním a pod., ale ked bol zdravý tak nie), ale voči úplne iným veciam. Možno teraz povieš, že ale On je vo mne prítomný - ok- ale útočia na moju osobu, nie na Ježiša konkrétne, aj ked može cítiť to, čo ja. Žijem v tomto svete, nie v nebi, kde sú tak trošku iné hodnoty. Možem na prstoch jednej ruky spočítať tých, čo si cenia moje vnútro. Nech mi teda Boh odpustí, že nechcem pútať pozornosť zvláštnosťou, že chcem zapadať, byť akceptovaná a milovaná - aj ked pre povrchnosť- ale ved to On tak mužov stvoril.

Pomimo túto tému: myslíte si teda, že mám ešte ísť aj iným doktorom a každému vyhodiť 20€? Lebo už mám všetko dohodnuté aj s tým bývaním a tak. Tento týždeň musím ísť aj obvodnej.

A prečo idem bývať inde: Je to AJ kvoli rodine a známym, ALE bývam na malej dedine, kde by hned zaznamenali kuklu na hlave, rodina by si zo mňa robila srandu, veľmi dobre ich poznám. A to ešte nevravím o tom, že by si to všetci v dedine šepkali a rozprávali. Kedže nenosím vlasy v cope a von príliš v tejto dedine nevychádzam, kvôli zlomyselným ľudom tu, tak NEVEDIA, že mám takýto problém. Takto by sa dozvedeli, že som ho vždy mala a že som ho teraz riešila. Proste nemám záujem o POZORNOST, či už negatívnu alebo pozitívnu, ale bola som stvorená tak, a daná do takej rodiny, že ju doslova pútam.

Messje

Vobec to tak nie je.Ano,zarobi si dalsie.Ale to,ze je cieľavedoma a drava,ze ide proti múru splnit si svoj sen...tak nech sa postavi vsetkym.To dievca chce po zakroku zit u cudzieho cloveka,kym sa to uplne nezahoji.
Ja jej radim,uz ked ma tolko odvahy,čo klobuk dolu,nech sa postavi a povie...je to moje telo,nikoho som o nic neziadala,vsetko som si vybavila sama,neobtazovala vas,tak teraz respektujte,ze to mam za sebou a nic s tym neurobite.