Mám 25 rokov a som HIV+ čo bude dalej?

Príspevok v téme: Mám 25 rokov a som HIV+ čo bude dalej?
uplnezrutena25

ahojte... s nadpisu zrejme viete o com bude moja tema... mala som partnera ktoreho som lubila... navonok mily chalan mala ho rada aj moja rodina... potom som zistila ze ma podvadza... a ja som od neho dostala hiv. Nevie o tom nikto len ja keby to poviem doma nasi by boli strasne nestastny a to nechcem no kazdu chvilu mam pocit ze sa zrutim. Mam 25 rokov v podstate cely zivot este pred sebou no som nevyliecitelne chora a to ma trha zvnutra na kusky.. Viem ze pri tejto diagnoze uz nikdy nebudem mat deti partnera ze keby to poviem v praci tak ma urcite vyhodia ze kazdy ma bude odsudzovat ako nejaku stetku co si zato moze sama... Nevadi mi brat vecer tie tabletky ale to vedomie toho ze nikdy uz nebudem zdrava ze nato nieje zatial liek ma neskutocne ubija... Preto sa chcem spytat ci je tu niekto s mojou diagnozou ako to znasate ako zijete pretoze ja mam pocit ze sa zblaznim :( dakujem

Shayleen

Ovecka je to každého osobna vec a rozhodnutie cintonrodine povie ci nie. Neviem ako by dosli do styku s krvou ako som uz pisala ja tak zijem 8 r a aj s partnerom a vsetko ok!

Shayleen

Sadp prosim ta nezavadzaj s falosnymi vecmi tu. Samozrejme ziadne MMS nezabera a ani nevylieci nebud ako rng kt chcel aby som prestala brat lieky a presla na jeho bludy! A samozrejme liek na to este nemajú len ART kt momentálne berieme!

0vecka

neviem111111 boha ani som si nefsimol ze zase otravuju...za toto by mala byt fakt basa... Su ludia co tomu uveria ... napr aj Steven Jobs ak by nenaletel na akupunkturu tak by dnes este zil...

0vecka

podla mna je ot kazdeho vec ale imho je lepsie ked o tom rodina vie... nevies kedy mozu prist do styku s tvojou krvou... a podla mna to posobi dobre na psychiku ked ta podporia... ak mate teda relativne normalne rodiny....

Shayleen

A nezabudni lieky brat kazdy den v tom istom case pretoze lieky maju tak povediac 24 h ucinok a ked zoberies napr o 1 ci 3 h neskor tak sa ti rýchlejšie bude virus sirit v krvi ale ked budes pravidelne a presne tak to budes udržiavať. Ja mam nastaveny budik a tak viem ze cas na tbl a vela pit

Shayleen

Ani to nikomu nehovor ja som velmi rada ze moji rodicia a znamy o tom nevedia a uz je to peknych 8 rokov mojim rodičom som iba povedala ze mi zistili slaby imunytny system ( pretoze videli ze beriem 2 tbl a sa ma pytali to co tak preto prwroze keby som im to bola povedala uz by to bola ina rozpravka a som im nechcela ublizit a dobre takto aj tak vela o hov nevedia ) a takto je to dobre.

Nejak specialne sa nestravujem davam si pozor na jedla s vajickami a surovym mäsom ako napr beeftek, tiramisu, susgi atd. Fajcit som prestala a pit len velmi zriedka a ked tak len pohar vina s pomarancovou stavou s tym ze odstup od liekov dodrziavam 2-3 h. Ale ako vravim pijem velmi zriedka. Tak raz za 3 az 6 mesiacov.

A imunitu posilnujem s výživovými doplnkami na imunitu napr momentálne som pri centrum pre zeny od A po Z dolezite je aby si prijimala zinok, selen a zelezo tie su hlavnými zdrojmi imunity. Minulý týždeň som bola na kontrole a pytala som sa na kolostrum a lekarka mi povedala ze to nemam brat pretoze s nim nemaju dobre skúsenosti vela hiv+ ochorelo takze som to nechala. A tie doplnky neveriem cely rok ale napr v chladných mesiacoch tak koncom leta a zaciatkom jesene aby som mala silnu imunitu a samozrejme to zalezi od toho ako chora zvyknes byvas ja zvyknem byt aj v lete chora tak si to doprajem a naj vela ovocia a zeleniny

uplnezrutena25

Shayleen este by som sa ta rada opytala ako si zvysujes imunitu a ako sa pri nasej diagnoze stravujes? dakujem