Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Inteligence a IQ

Príspevok v téme: Inteligence a IQ
Dick

Dělali jste někdy nějaké testy IQ přímo u psychologa, nebo jen na internetu.A jak velký rozdíl je mezi nimi?Poprvé jsem si jeden zkoušel dělat před více léty když mi bylo 17let, měl jsem IQ 97,bylo to z knihy nějakého, tuším německého psychologa.Jaká je to podle vás hodnota?Po více letech jsem si je poprvé zkoušel udělat i na internetu-já vím jsou možná nepřesné, ale byli to různé matice, číselné řady, písmena, symboly atd.Vyzkoušel jsem jich hodně, první výsledky byli IQ 95-108, později jsem u některých dosahoval i více až 130(140)-uváďet ještě vyšší hodnoty už asi nemá smysl, protože to jsou určitě nepřesné testy a ty hodnoty jsou nadsazené.Otázka tedy je kolik bych asi měl u psycholožky, pokud by mě testovala, asi mezi IQ 90-105, to si myslím já, ale nevím to.Máte s tím někdo zkušenosti?
Měří testy IQ skutečně inteligenci?Kolik potřebujete na studium Vš, maturitu jsem zvládnul.Mě samozřejmě znalost toho čísla neovlivní, ale může ukázat některé slabiny.Díky za odpovědi.

Dick

Barborawow, těch internetových testů je hodně, záleží jaké?Asi budou muset vymyslet jiný způsob, jak posuzovat inteligenci.Skenování mozku, no nevím.Já ty testy beru jako zábavu!!!!!!!!!

Dick

Mesačný princ, ta hodnota neodpovídá tvé osobnosti, to je jediné co k tomu napíšu.Já také mohu napsat že mám IQ 1.

Dick

michael067, pamatuji se na tvůj příspěvek.Pokud to číslo vezmu vážně, tak bude otázka kde nebude hrát taková hodnota roli? Např.umělecká činnost, kde bude hrát roli velikost imaginace před vysokým IQ a umělci mohou být bohatí.K čemu bude uměleckému fotografovi vysoké IQ?Ano, spisovatel, hudební skladatel, malíř atd, tam všude bych předpokládal určitou míru vyšší inteligence, ale je bezpodmínečně nutná?Možná, že velikost IQ rozhodne o tom, jak rychle se naučím hudební teorii, ale ne hře na hudební nástroj.Ják rychle se naučím dějiny umění, ale ne tahy štětcem.A už vůbec ne, jak rychle se naučím tancovat.

Dnešní společnost nejlépe odměňuje lháře a podvodníky, šarlatány a oblbovače.Podnikatelé se odměňují sami sebe.Preferují se technici, lékaři, právníci, učitelé. Ani vědci nejsou vždy dobře odměněni.

Mnoho lidí diagnostikovali s takovými nebo makovými hodnotami a ty stejně neodpovídali jejich schopnostem.V této diskuzi jsme se zaobírali IQ, inteligencí, sociální a emocionální inteligencí.I tomu jak to vypadá, když to navzájem neladí.Každý asi řekne, aby se člověk příliš neztotožnil s nějakou hodnotou které někde dosáhl

Já sám jsem psal, jak to bylo u mě.První test z jisté knihy mi dopadl, tak jak jsem napsal asi IQ 97, později na internetu podle různých testů IQ 95-135(145).V jednom testu jsem měl napoprvé IQ 120 , za nějakou dobu jsem ho absolvoval na IQ 148 a potom na plných IQ 157 a divil jsem se, jak jsem mohl nevidět ty hloupé chyby na počátku, ale ty hodnoty jsou přehnané!Ty internetové testy jsou nepřesné a ukazují pokaždé jiné hodnoty, nejsou stejně kalibrovány.Jeden test mi přišel jenoduchý, údajně armádní test, napoprvé jsem měl IQ 139 a hned potom plných IQ 144.A co když ve skutečnosti byl nastaven ne na 144, ale třeba na 120?

Já prostě neznám svou hodnotu, byli testy které mi často ukazovaly IQ nad 130, ale byli i takové které mi ukazovali IQ mezi 95-110.

Byli to jen internetové testy, ne znalostní ale matrice, numerické, verbálně- jazykové.

Takže bych musel absolvovat ty certifikované, pokud bych chtěl, nebo pokud by to někdo vyžadoval.

Pokud je někdo krásný, tak u něho lidé budou obdivovat krásu, ne IQ.Já jsem ještě neviděl krásného člověka s IQ 200, spíše naopak.

A to psali, že fyzická krása a vysoké IQ jdou spolu dohromady, to asi neplatí, to nemá spolu nic společného, ale ani se to nemusí vylučovat, ale úměru tam nevidím.

Barborawow

Ja mám u psychológa potvrdenú vysoko-nadpriemernú inteligenciu 136, ale na PC testoch mi stále vychádza tak okolo 96.

michael067

Dick nie nemyslel som to ironicky skus si najsť napríklad s IQ 75-80 lepšiu prácu.
Myslím IQ75-80 v takých veciach ktoré si spomínal, také veci ktorá dnešná spoločnosť najviac odmeňuje

Kýčera

Ja by som tú tému ešte nechala žiť. Ešte neboli zodpovedané všetky otázky. Sama potrebujem načerpať energiu, aby som si prešla jeden svoj príspevok v tejto téme a splnila sľub v inej. A tak ju pre šťastie aspoň virtuálne popľujem...

Dick

Chtěl by si někdo přečíst celou diskuzi a napsat závěr?Podstatu problému.Protože možná jsem v tom nadělal více zmatků než pořádku.

Dick

Pod pojmem emocionální labilita si představuji extrémní projevy emocí.U někoho to můžou být extrémní projevy zuřivosti, radosti, smutku, záleží na situaci.Lépe nějaké emoce než žádné.A někdo dokáže i hrát emoce.Rozumět emocím druhých a vciťovat se opravdu do všech, nemusí být vůbec jednoduché.Obdiv k těm, kteří to dokáží.Stojím si zatím, že ženy to dokáží lépe.Jsou to přeci budoucí matky.

Ne emoce se opravdu nedají měřit, přesto jsem musel zmínit , ty EQ a SQ testy.Bylo by dobré, kdyby nám to vysvětlil někdo z oboru.

Dick

Já si myslím, že někdo nedá svoje emoce najevo, neznamená, že je nemá.Pokud je někdo schopen je potlačovat, ale přesto je má je labilní.U někoho se to krásně projeví:vztek, zuřivost.Které dítě to dokáže potlačit.A někdo zůstane chladný, ale přesto uvnitř zuří, nenávidí atd.Nejlépe je na tom ten, kdo přirozeně cítí smutek, když ho cítí ostatní a radost nebo veselost, když ho cítí ostatní.Umí to projevit, to je asi ta empatie, umění se vciťovat, jakoby prožívat to s tím druhým, dokonce s každým.To nedokáže každý.A naopak ve vypjatých situacích zachovat chladnou hlavu.Asi takto bych hodnotil vysoké EQ a SQ.

Najčítanejšie články