Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Inteligence a IQ

Príspevok v téme: Inteligence a IQ
Dick

Dělali jste někdy nějaké testy IQ přímo u psychologa, nebo jen na internetu.A jak velký rozdíl je mezi nimi?Poprvé jsem si jeden zkoušel dělat před více léty když mi bylo 17let, měl jsem IQ 97,bylo to z knihy nějakého, tuším německého psychologa.Jaká je to podle vás hodnota?Po více letech jsem si je poprvé zkoušel udělat i na internetu-já vím jsou možná nepřesné, ale byli to různé matice, číselné řady, písmena, symboly atd.Vyzkoušel jsem jich hodně, první výsledky byli IQ 95-108, později jsem u některých dosahoval i více až 130(140)-uváďet ještě vyšší hodnoty už asi nemá smysl, protože to jsou určitě nepřesné testy a ty hodnoty jsou nadsazené.Otázka tedy je kolik bych asi měl u psycholožky, pokud by mě testovala, asi mezi IQ 90-105, to si myslím já, ale nevím to.Máte s tím někdo zkušenosti?
Měří testy IQ skutečně inteligenci?Kolik potřebujete na studium Vš, maturitu jsem zvládnul.Mě samozřejmě znalost toho čísla neovlivní, ale může ukázat některé slabiny.Díky za odpovědi.

Dick

Mesačný princ:otázka je jakým spisovatelem, teoreticky opravdu ne, na tvůrčí psaní jsou jen kurzy.
Všechna krásná témata, jsou už stejně vybraná, lze psát jen variace na ně.Degraduje se jazyk-u moderních spisovatelů.U filmu, už většinu lidí nezajímají dialogy jen akce.
Ano, jsou univerzální témata, já jsem o nich psal.

mam56:ano talent a vědomosti jsou nejdůležitější.To téma tady řeším ze svého zájmu, stejně se to bude měnit a vyvíjet, jako vše.A co když něco pozná a překoná ty, kteří jsou zdánlivě na tom lépe.Svět nevedou ti " nejlepší " ani nejtalentovanější.Ani neplatí úměra čím vyšší IQ více bohatý, nebo šťastný.Ani čím krásnější, tím šťastnější atd.Proč se lidé povyšují a ponižují- závist, nenávist, frustrace.

Kýčera

Vyjadrila som svoj laický názor a zatiaľ si za ním stojím. Ak zistím, že som sa mýlila alebo mi to niekto vysvetlí tak, že to dokážem pochopiť, svoj názor opravím. A uvediem to aj tu. Som len človek, s právom na svoj názor, aj mylný. Tvrdím to, že vždy je lepšie mať aj chybný názor ako byť človekom bez názoru.
Domnievam sa, že problém môže tkvieť aj v nesprávnom chápaní slova labilita. Toto latinské slovo znamená nestálosť, vratkosť, kolísavosť... A možno sa tu nájde niekto, kto nám to tu všetko vysvetlí. Ktovie?
Inak slová sú veľmi dôležité. Majú v sebe silu. Veľkú silu.Dokážu pohladiť, ale aj ublížiť : www.youtube.com A tam patria aj tie zázračné - prosím, ďakujem, prepáč.

mam56

Pre mňa osobne je najpodstatnejší talent a naštudované vedomosti toho, ktorého odboru. Či som na to prišiel vďaka IQ alebo vďaka svojej snahe, tak to presne neviem, ale skôr si cením tú drinu ako nejaký bezduchý skelet nameraný pri IQ testovaní.
Ak človek pozná hodnotu svojho IQ, tak sa na mnohé veci potom pozerá dosť inak. Buď to vedie k povýšenectvu alebo k ponižovaniu.
Ja tento údaj nechcem poznať.
A čo sa týka škôl. Už som svojmu synovi povedal, že aká je realita. Škola mu nič negarantuje. Je to aj trochu smutné.

Dick

michael067:první část tvého příspěvku považuji za ironii, ale s druhou a třetí částí už musím souhlasit.

Ano, vychovávali si nás pro svoje zájmy a stále tomu tak je.Bude někdy člověk opravdu svobodný? Snad na "jiném světě".Podceňování, výběr jen praktických oborů-jiné nebyly a navíc já byl věčně zasněný i v té škole.Pamatuji se, že chemie, jinak obávaný předmět byl pro mně zájmem, takže jsem si učebnici četl už o prázdninách.To, co jsem si později oblíbil, jsem na Zš neměl rád.

Pamatuji, že jsem jako malý jednou řekl, že budu spisovatel, protože nemusí ráno vstávat do práce.Hudba byla dalším mým snem.Kdyby alespoň dali tenkrát možnost těm kreativním dělat umělecké řemeslo, ale to ne, případně to bylo daleko od města , kde žiju.Dnes mají hodně možností výběru, ale i nejistotu.Vyřeší to odjezd do zahraničí za prací, ale k čemu to do budoucna povede ať si každý domyslí.Ano, ani já nemám dobré vzpomínky na základní školu.Ale lidé se kterými se stýkám, jsou mí bývalí spolužáci, spojil nás osud, ale každý jsme jiný.Myslím, že nikdo z nich nedělá(práci), co by chtěl.

michael067

Aj nemáte vysokú inteligenciu že sa rozumiete veciam ktoré dnešná spoločnosť oceňuje nebudete mať ani peniaze.
Ano môžete robiť prácu kde zarobíte 500-600 eur, ale ak chcete žiť sám poprípade aj s niekym stále je to na to aby ste žili a nie len prežívali stále málo.
Záver je jediný, ak je človek málo inteligentný, mal by ukončiť svoj život, pretože v dnešnom svete ho nie je treba.
Teda môže robiť nejaké upratovacie pomocné práce ale priznajme sa za 360-400 eur???
Ako dlho vás to takto bude baviť prežívať, robiť?
A iné robiť nemôžete pretože sté obmedzený svojim mozgom svojou štruktúrou mozgu, svojou nižšou inteligenciou.
Alebo môžete prežívať za 500 eur.
Keď vidím niektorých rodičov ako sa správajú počas tehotenstva a potom počas výchovy dieťaťa normálne sa nečudujem že majú nízke IQ, a potom sa čudujú ako je možné že má dieťa nízke IQ.
Keď som sa chcel niečomu venovať niečomu čo ma bavilo, humánne vedy, sociológia, hudba alebo šport.
Každý doslova každý tvrdil "Na to nemáš" A každý ťa už ako malého podceňoval že na to nemám.
Viete čo som nakoniec zistil že toto tu je už dopredu pripravené, dopredu nás pripravovali stáť sa ľuďmi ktorý sa uplatnia na trhu práce ktorý je tu, a nie sa uplatniť tam kde by som chcel ja tam čo by bavilo mňa.
Nakoniec oko 15 až 18 rokov do mňa prestali hovoriť či si chcem, čo si chcem vybrať, čo budem v živote robiť, ale smerovali nás smerom na automobilový priemysel, strojný priemysel atď
Dievčatá, zas na kaderníctvo cukrárky, čašníčky atď atď.
TOTO JE CHORÉ úplne retardovaný systém vzdelávania.
Do zhruba tých 13 rokov ti akože hovoria a pýtaju sa ťa čím by si chcel byť čo by si chcel v živote robiť, ale nakoniec,okolo 15 roku života ťa aj tak dotlačia do toho čo okolný pracovný trh vyžaduje/ požaduje.
"Ale vieš nie každý môže robiť to čo ho baví, ale vieš veď tu treba strojárov, kto by potom robil to a to a to"
Aaaaaaaa mne to je jednou kľudne nech je o polovičku menej strojarov a automobilových pracovníkov nech je menej materiálu a nech veci od toho odvíjajuce trvajú dlhšie.

Mesačný princ

Dick - tak nejak, dobre si to zhrnul ale ja ti už na toto neviem odpovedať :) Nič iné ma ohľadne tohoto nenapadá. Ak ma napadne, tak napíšem

Dick

Troufám si tvrdit, vyšší EQ a SQ musí mít ze své podstaty ženy, už jen proto, aby byli dobrými matkami.Co z toho když je matka velmi inteligentní, ale chladná jak led.Prostě krásná sněhová královna nebude dobrou matkou ani manželkou.Muž čeká u ženy nejenom krásu, ale i empatii a cit.

Dick

Mesačný princ:ano vliv prostředí, otázka je co má větší váhu?Prostředí a nebo soubor genů?A nebo se to slévá vše dohromady a skládá to složitou mozaiku?Něco jako inteligence přece existuje, ale co to je, to je předmětem debat.A emoce, to je podle mě tak složité, že je vůbec problém to definovat.Kdysi, třeba řekli, že je člověk něčím posedlý a bylo to.

Najčítanejšie články