Inteligence a IQ

Príspevok v téme: Inteligence a IQ
Dick

Dělali jste někdy nějaké testy IQ přímo u psychologa, nebo jen na internetu.A jak velký rozdíl je mezi nimi?Poprvé jsem si jeden zkoušel dělat před více léty když mi bylo 17let, měl jsem IQ 97,bylo to z knihy nějakého, tuším německého psychologa.Jaká je to podle vás hodnota?Po více letech jsem si je poprvé zkoušel udělat i na internetu-já vím jsou možná nepřesné, ale byli to různé matice, číselné řady, písmena, symboly atd.Vyzkoušel jsem jich hodně, první výsledky byli IQ 95-108, později jsem u některých dosahoval i více až 130(140)-uváďet ještě vyšší hodnoty už asi nemá smysl, protože to jsou určitě nepřesné testy a ty hodnoty jsou nadsazené.Otázka tedy je kolik bych asi měl u psycholožky, pokud by mě testovala, asi mezi IQ 90-105, to si myslím já, ale nevím to.Máte s tím někdo zkušenosti?
Měří testy IQ skutečně inteligenci?Kolik potřebujete na studium Vš, maturitu jsem zvládnul.Mě samozřejmě znalost toho čísla neovlivní, ale může ukázat některé slabiny.Díky za odpovědi.

Mesačný princ

Dick - predstav si, že som mal dva pracovné pohovory. Robil sa IQ test. No a nakoniec ma nevzali. Nemuselo to byť kvôli tomu, ale je to dosť možné. takže niekto tým číslam predsa verí.

Dick

Mesačný princ, založil jsem i nové téma- Intuice a Inteligence, úzce to souvisí s tímto tématem, můžeš se vyjádřit, ale žádné příběhy tam nepřidávej!.by´t jsem je všechny četl, kdyby jsi měl IQ 45-65, nemohl by jsi je ani pochopit, proto tvé hodnotě nevěřím, nevím jestli ji vůbec někdo věří.

Dick

Mesačný princ, nevím jaký internetový test.Asi pracuješ jen intuitivně, já jsem nikdy neklesl pod IQ 90, takže nevím, co to provádíš,Testů na internetu je spousta, těch zadarmo, absolutně mě nezajímají ty znalostní, to znamená řešení úloh, ale ani tam jsem neklesl pod tuto mez!Opravdu jsou testy, kde to musíš dát i pod časovým "tlakem" nad IQ 90, to není možné!Nejlepší jsou takové testy, kde jsou jen matrice-obrazce!Žádné matematické řady, písmena, slova, to už totiž vyžaduje i určité znalosti, kterým se člověk naučil ve škole!Ale ještě i toto uznávám jako IQ testy, nakonec se standardně používají jak psali jiní.na internetu je to vždy více o zábavě!A s těmi u psychologů nemám zkušenosti, ale soudě podle těch výsledků které jsem si kdysi dělal a internetu snad pod IQ 90 nejdu!

Dick

Hodnota IQ, by vůbec neměla sloužit k tomu, aby člověka zařazovala do nějaké skupiny, ačkoliv to primárně dělá!Není to, jako na běžecké dráze, když se měří čas sprintera.Tam existují jasné limity, hranice, které se už nedají překonat, už jsem o tom psal.ale, jak už mnozí napsali, při pokusech měřit inteligenci, je velká dávka faktorů , které mohou výsledek totálně zkreslit a samotné měření už je z principu pochybné.je to porovnávání, jako ve všem, ale je to dobře.Když se ani přesně neví, co to inteligence je?Někdo by chtěl automaticky roztřídit už děti podle talentu, různého talentu.Někdo se zase bojí, že by se nevyvíjeli rovnoměrně.A navíc, co když člověka přestane daná činnost bavit a už se bude těžko učit nové.Nejlepší je se ptát samotného děcka co chce, pozorovat o co jeví největší zájem a to nejvíce rozvíjet.Toto se nedělo ani v minulosti a neděje se to ani dnes.Asi proč.Chtějí ti kteří ovládají dnešní společnost snad mít několik 10 procent samostatně uvažujících lidí, kteří je už nebudou potřebovat asi ne!

Zažíváme eugeniku v praxi, alespoň já jsem ji zažil!Negativní eugeniku! Bohužel většině to vyhovuje.

Dick

michael067 a zkoušel jsi i nějaké testy na internetu.Protože je zajímavé, že někteří uváděli absolutně odlišné hodnoty z internetových testů, Mensa testů a těch od psychologů.Už jsme tady o tom sice psaly jaké faktory mohou ovlivnit výsledky.Dokonce jsem tady měl uvedeno, že někdo měl mnohem více u psychologa a na internetu to bylo znatelně méně.Někdo měl vysoké skóre u psychologa a v Mensa testu méně.A vůbec, je to jen číslo , které udává vlastně jak jsi uspěl v porovnání s ostatními, ale jen v testu ne v životě.Velikost IQ se nerovná nutně úspěch v životě.

Těch příspěvků jsem zde napsal více, takže teď nechám odpovědi na tobě a druhých!

Dick

michael067, pozn.já jsem vůči názoru druhých zvláště pokud je hloupý absolutně imunní, samozřejmě, že chování druhých pokud je zlé mě dokáže neskutečně vyprovokovat,Ale odradit, to se nenechám, možná že jsem také některé věci předčasně vzdal-to nemá absolutně nic společného s nějakým IQ nebo inteligencí, to byli jiné okolnosti, někdy člověk musí změnit prostředí a to mě teď bude čekat už o tom uvažuji hodně dlouho a uvažovat a nic pro to nedělat to je málo.Jestli jsi se zaobíral jen dokola IQ a s tím souvisejícími věcmi, tak to já v žádném případě.Mám spoustu dalších věcí-hudba(převážně vážná a filmová, literatura, film, umění obecně, ale já jsem neskutečně vybíravý a ne všechno mě z toho zajímá, upnu se na něco co mě fascinuje, většinou tomu propadnu.věda mě rovněž zajímala:fyzika, chemie, biologie, geologie a paleontologie.Mám sny, věnovat se zpěvu, možná i skládat hudbu, naučit se na klavír, varhany možná něco napsat i namalovat.Teď to jsou jen sny.Ale budu muset něco změnit ve svém životě, ano právě lidé bývají často ten problém!

Dick

michael067, není důležité co jsem dělal do teď, ale důležité je co hodlám dělat do budoucna!Myslím, že by jsi se měl nad tím, také zamyslet, protože pokud tě nefascinuje to, co právě děláš, musíš to změnit.Jak jsem napsal, přečti si ty příspěvky, hlavně tyto: Inteligence a IQ a Studium Vš nebo raději řemeslo?,ale i ostatní.Často jsme se odklonily od tématu, ale vždy to alespoň částečně souviselo a můžeš mi i napsat, jaké si myslíš že mám IQ(i hodnotu, odhad)?Jestli se to dá poznat?A myslím, že tam najdeš i odpovědi pro sebe!Snad se k tomu vyjádří i někdo další.

Dick

michael067, přečti si všechny moje příspěvky a odpovědí k nim jak mé tak ostatní a možná se z nich něco o mně dozvíš a zkus mi napsat svůj názor.Tady jsou názvy příspěvků:Kategória Psychické / Osobné problémy-Inteligence a IQ-Studium Vš nebo raději řemeslo?-Intuice a Inteligence-V jakém ( politickém) systému chcete žít?-Dobro a zlo-Může člověk poznat absolutní pravdu?-Multikulturalismus, naděje nebo hrozba?-Člověk a jeho osobnost, Kategória Nesúvisiace so zdravím-Problémy dnešního světa a člověka v něm.

Najčítanejšie články