Inteligence a IQ

Príspevok v téme: Inteligence a IQ
Dick

Dělali jste někdy nějaké testy IQ přímo u psychologa, nebo jen na internetu.A jak velký rozdíl je mezi nimi?Poprvé jsem si jeden zkoušel dělat před více léty když mi bylo 17let, měl jsem IQ 97,bylo to z knihy nějakého, tuším německého psychologa.Jaká je to podle vás hodnota?Po více letech jsem si je poprvé zkoušel udělat i na internetu-já vím jsou možná nepřesné, ale byli to různé matice, číselné řady, písmena, symboly atd.Vyzkoušel jsem jich hodně, první výsledky byli IQ 95-108, později jsem u některých dosahoval i více až 130(140)-uváďet ještě vyšší hodnoty už asi nemá smysl, protože to jsou určitě nepřesné testy a ty hodnoty jsou nadsazené.Otázka tedy je kolik bych asi měl u psycholožky, pokud by mě testovala, asi mezi IQ 90-105, to si myslím já, ale nevím to.Máte s tím někdo zkušenosti?
Měří testy IQ skutečně inteligenci?Kolik potřebujete na studium Vš, maturitu jsem zvládnul.Mě samozřejmě znalost toho čísla neovlivní, ale může ukázat některé slabiny.Díky za odpovědi.

Dick

Vlastně mě více zajímá jestli existují nějaké hranice, které mě omezují.A pokud existují, tak hledám jejich příčinu.A jedna z příčin může být taková či onaká inteligence, ale i jiné vlastnosti samozřejmě.To IQ mě zajímá i proto, že se o tom hodně mluví, někdo to vyzdvihuje a jiný zase zpochybňuje.

Mesačný princ

Bol som párkrát na IQ testoch a vyšlo mi, že som debil. Tak možno na tom niečo predsa bude. A nerobím si srandu :)

Dick

lolinka:Já se nikde neřadím podle IQ testů, jen jsem se o ně zajímal.A zajímá mě jaký vliv to má na případné studium.Vím že těch testů je mnoho a bavili jsme se, že jsou různé kvality, ale já jsem viděl i snad ty lepší-žádné vědomostní.S volbou mého uplatnění to nemá co dělat.Ale je pravda,že mnohé firmy dnes používají testy při výběru uchazečů, takže i tam to hraje roli.

lolinka

Ty musíš vedieť či chceš ísť na nejakú VŠ a na akú, neriaď sa podľa IQ testov. Nikto ti nezaručí, že ak budeš mať 105 školu zvládneš a ak 104 tak určite nie. Takto to proste nefunguje. Ty musíš vedieť čo ťa baví, čo ti v škole šlo a či a čo chceš ďalej študovať.

Dick

lombardo 1981:Ano o tom jsem psal níže, dal jsem to jen jako otázku, protože jistá odpověď asi neexistuje.Někdo má kombinaci toho všeho a někdo jen omezeně.A možná někdy to dost neladí a bývají s tím problémy.Někdo se umí perfektně rozhodovat a jiný je nerozhodný jako třeba já, ale to už jsem odbočil.............

lombardo1981

Veď aj existuje niekoľko druhov inteligencie. Niekto má talent na číslo, niekto na reči a vyjadrovanie, niekto má mimoriadne vyvinuté logické myslenie, niekto priestorové videnie, niekto vycíti nálady svojho okolia, niekto dokáže presne určiť svoje možnosti.

Dick

iggzig:Proč,ale potom vůbec existují, když jsou tak nepřesné, protože nic lepšího není? Protože se podle nich selektuje a škatulkuje?Vybírá se do škol podle schopností, či do zaměstnání?Jeden názor který je poměrně rozšířený je, že velikost IQ rozhoduje o tom dělat právě IQ testy.Další názory jsou, že existuje více druhů inteligence atd......Pokud by byla pravda, že člověk může zvyšovat hodnotu svého IQ během života, alespoň do určitého věku, nemohla by být jeho hodnota pevně daná při jeho narození.Tak proč potom někteří tvrdí, že je pevně daná?Leda, že by se s jakoukoliv hodnotou, řekněme od průměru navrch dalo efektivně pracovat a zlepšovat se.

iggzik

Měří testy IQ skutečně inteligenci? na toto by som si trufol odpovedat, ze nie
Mysel, intuicia, podvedomie, vedomie, aktualne rozpolozenie, vedomosti.. to vsetko do urcitej miery ovplyvnuje inteligenciu.
Dalsia vec je co si polozil par textov dozadu, ze ci sa da presne odchecknut, neda,, z velkej casti qoli tomu co som teraz napisal, plus clovek nieje stroj a mozog nieje nikdy "neaktivny" stale pracuje a inteligencia sa da aj zvysit aj znizit (jasne ze clovek sa z priemerneho nedostane na genia,, ale takych +/-20-30bodov sa da dosiahnut, zavisi od daneho cloveka a ako zije..

Najčítanejšie články