Sinus pilonidalis - Liečba aj bez chirurga

Príspevok v téme: Sinus pilonidalis - Liečba aj bez chirurga
Braňo M. - 1985

Prvý krát mi predpísali Dalacin proti zápalu a keď nepomôže tak mám ísť chirurgovi - samozrejme nepomohol takže o 4 dni som skončil u chirurga hnis vybrali+ 2 týždeň na preväzy a čistenie rany, no po 16mesiacov znova to iste sa mi vrátilo. Mastičky kúpené lekárni nepomáhali, ani Ichtoxyl ani Dubova kôra ani žiadna mastičky beznádejné škoda to kupovať... / keď Vám to doktor poradí, že skúste nepomôže to škoda toho /

Keď sa mi to o 16 mesiacov vrátilo tak som iba obehával lekárne a zháňal informácie že čo s tým, že na to nič neexistuje iba chirurgický úkon, no jeden starší lekárnik v Nových Zámkoch myslím že sa volá p.Voros, či Vereš, že počkajte zamiešam Vám mastičky a ja, že veď všade mi povedali, že mastičky nepomáhajú a on, že keby nepomôže tak by mi ju nedával. Predstavte si už som mal taký zápal a toľko hnisu vo veľkosti gaštanu, že som neveril že modrá mastička zamiešaná lekárnikom môže pomôcť! POMOHLA! Za 4 dni sa stratil hnis zápal zmizol. Ešte raz po roku sa mi to vrátilo znova pomohla mastička. Za 3dni o 70% zlepšenie za 5 dni som bol 100% fit bez chirurga! Dnešný doktori nič nevedia no dávam Vám dole kontakt na starého dobrého lekárnika ktorý mieša mastičky. Na koľko som si tiež veľmi vytrpel a chcem Vám pomôcť, tak zavolajte do lekárni a vypýtajte si modrú mastičku. Lekáreň na Nábreží, Bitunková 15, Nové Zámky, 035 / 641 08 65. Modrá mastička za 2,50€ mi 2x už pomohla! Od vtedy ju mám v chladničke pre každý prípad a všetkým ju odporúčam :) A že na to nič nebýva iba chirurg od vtedy doktorom neverím a chodí za týmto starším lekárnikom ktorý sa vyzná viac ako všeci lekári... Je to vychýrený lekárnik v Nových Zámkoch takých akých už len tak nenájdete... proste stará škola...

matoman

Bol by niekto ochotny kto je z NZ a ma blizko do lekarne poslat mi tu masticku na dobierku? Mam to cez 300 km tam a nazat, 3 prestupy vlakom, dopredu dakujem (:

Kalach

Mam s tym problemy asi 5 rokov ustupuje mi to potom sa to vracia bral som aj ja dalacin ale zasa sa mi to vratilo dnes som si dal prvy krat tu zazracnu modru masticku tak som zvedavy

keramv

Mal som s tým tiež problém a uz aj termín na operáciu, ale začal som si na to miesto prikladať plátok surového zemiak, normálne som si tam prelepil zemiak a zabralo, do 3 dní mi vyriekol všetok hnis a teraz už 2 rok mam pokoj.....snad to niekomu tiež pomôže ?

Miso24

Zdravím vás...mal som problém s sinus pilonidas cca 5 rokov až mi to prišlo do štádia že som si nevedel chodiť sadnúť ľahnúť ani nič...v dezolatnom stave som sa dotrepal k dr kde mi to prasklo a vyšlo zomna asi vyše deci krvi..skoncil som na chirurgii kde ma rezali a liečili... pýtal som sa viacerych chirurgov aj v nemocnici ako sa dá toho zbaviť... jednoznačná odpoveď jedine operačne...som 6 dni po operácii ... mám cca 12 cm ranu... poviem úprimne bolesť bola veľká pichli mi infúziu na bolesť a ešte tramal... zaviedli mi do rany vývod ktorý mi odsaval krv... videl som už na všelijakých fórach že nič to neni a atď osobnú skúsenosť mám veľmi bolestivú stále neviem dobre chodiť ani ležať ale už by to malo čo najskôr prejsť...a odpoveď na to či sa to môže vrátiť aj po operácii som dostal ÁNO môže..odporúčam vám dať sa operovať pretože ta cysta sama od seba nezmizne a pomaly rastie a vyzerá to ako chobotnica.. síce si vytrpite ale prejde to a potom pevne veriť že sa to nevráti... údajne nepomáha ani depilácia ani holenie zadku... držím palce ...

Palo 1989

Ahoj brano chcel by som ta poprosit vedel by si mi tu masticku poslat postov urcite nie zadarmo. Us som stoho zufali mam obrovske problemi stym a us si neviem pomoct. Prosim ta pekne

qweqwqeqweeaeq

Ahojte, aj ja sa podelím s príhodou a cestou sinusu. Našiel som si ho pred 3 mesiacmi konkrétne v sprche. Hneď som utekal na chirurgiu že čo to je doktor ma oboznámil o čo ide. Prvé čo bolo povedal, že sá to da uplne odstrániť len operačným zákrokom (odd chirurgia ). V tom momente som si nemohol dovoliť ísť hneď na operáciu, škola práca a pod. Tak začala cesta najskôr mi to lokálne narezal vyčistil vlasy krytie betadine atb 10 dní na preliečenie. Cysta sa postupe zacelovala a som sa potešil, že fú asi to ATB zabili žiaľ nie. Po nejakom mesiaci sa mi znova začala otvárať, vytekal sajrajt, hnis sem tam krv, skúšal som na to dávať všetko betadine na vysušenie, alpu, repikovy čaj všetko no nič nezaberalo. Ľudia za 3 mesiace sa mi to rozšírilo z 1 cysty na 3. Tá posledná ktorá sa mi spraivla tesne pred operáciou bola asi najhoršia nemohol som pomaly ani chodiť kým mi ten sajrajt nevytlačili zase von. Momentálne som 15. deň po operácií. Do kopy 8 stehov, celý týždeň som mal dren nechaný plus 14 dní som mal stehy. Rana je ako tak zahojená je to dosť citlivé miesto 14 dní spanie na boku žiadne sedenie aj teraz keď si chcem sadnúť tak to ešte boli tak radšej sedím viac na boku ako na kostrči. Dierka po drene sa stále nechce zaceliť kvoli tomu, že z toho stale vyteká sekrét si zoberte 14. deň po op a stále z toho ide sajrajt. Hlavne sa nebojte toho a určite chodte na operáciu čím skôr. Neexistuje na to žiadna forma, žiadne masticky a podobne veci ako som tu čital. Ľudia ono je to vo vnútri tam si to robí cestičky a rastie si to !! To že to na chvíľku zmizne z vonku neznamená že to nerastie dnu. najdite si dobrého chirurga a samozrejme aj dobrého anestieziologa a konajte čim skôr. Verím, že už budem mať pokoj. Držím palce všetkým!
PS : Máte na výber medzi celkovým uspaním alebo od pol pása dole strpnutie je to na vás, no myslím si, že s dobrým anesteziologom je lepšie celkové uspatie. Veľa štastia

Gun

Tak som sa aj ja vybral po modrú mastičku precestoval som cez 400.km hore dole ale asi sa to oplatilo. Mal som to uz velmi velke a aj zapalene. Teraz ju pouzivam treti den a zjavne sa to zlepšuje. Uz stoji 8.e. ale to je nepodstatne. U mna uz nezaberalo nic a bol som uz pripraveny na operaciu ktoru by som odkladal pokial by to šlo lebo vysledky tych operacii sa mi vobec nepacili co som tu cital. Pan lekarnik uz ma masticky nachystane vie presne o co ide. Tak dufam ze sa to bude zlepsovat a hodim sem potom priebeh. Ale necakajte zazraky od masticky lebo aj pan mi vravel ze je to na dlhsiu liecbu. Tak vela uspechov v boji s touto pliagou.

Majla08

Dobrý večer.Mam tiež ten problém ako vy.A všetkým DRŽÍM PRSTY ,nech máte pokoj a ste zdraví,lebo poznám tu bolesť a všetky nepriaznivé,zdrvujúce veci okolo toho.Chcem sa opýtať,či by vedel niekto tu modrú mastičku poslať na dobierku do Košíc.Nemam momentálne ako ist si pre ňu a ani mi to ten "abces " nedovoľuje.Samozrejme to nechcem zadarmo.
Ďakujem,želám veľa veľa veľa zdravia a síl,Maja

aspire573

Vie mi niekto povedať ako sa volá tá modrá mastička aby som vedel či sa dá zohnať aj v iných lekárnach na západnom slovensku nech nemusím 200 km cestovať ? Ďakujem