Sinus pilonidalis - Liečba aj bez chirurga

Príspevok v téme: Sinus pilonidalis - Liečba aj bez chirurga
Braňo M. - 1985

Prvý krát mi predpísali Dalacin proti zápalu a keď nepomôže tak mám ísť chirurgovi - samozrejme nepomohol takže o 4 dni som skončil u chirurga hnis vybrali+ 2 týždeň na preväzy a čistenie rany, no po 16mesiacov znova to iste sa mi vrátilo. Mastičky kúpené lekárni nepomáhali, ani Ichtoxyl ani Dubova kôra ani žiadna mastičky beznádejné škoda to kupovať... / keď Vám to doktor poradí, že skúste nepomôže to škoda toho /

Keď sa mi to o 16 mesiacov vrátilo tak som iba obehával lekárne a zháňal informácie že čo s tým, že na to nič neexistuje iba chirurgický úkon, no jeden starší lekárnik v Nových Zámkoch myslím že sa volá p.Voros, či Vereš, že počkajte zamiešam Vám mastičky a ja, že veď všade mi povedali, že mastičky nepomáhajú a on, že keby nepomôže tak by mi ju nedával. Predstavte si už som mal taký zápal a toľko hnisu vo veľkosti gaštanu, že som neveril že modrá mastička zamiešaná lekárnikom môže pomôcť! POMOHLA! Za 4 dni sa stratil hnis zápal zmizol. Ešte raz po roku sa mi to vrátilo znova pomohla mastička. Za 3dni o 70% zlepšenie za 5 dni som bol 100% fit bez chirurga! Dnešný doktori nič nevedia no dávam Vám dole kontakt na starého dobrého lekárnika ktorý mieša mastičky. Na koľko som si tiež veľmi vytrpel a chcem Vám pomôcť, tak zavolajte do lekárni a vypýtajte si modrú mastičku. Lekáreň na Nábreží, Bitunková 15, Nové Zámky, 035 / 641 08 65. Modrá mastička za 2,50€ mi 2x už pomohla! Od vtedy ju mám v chladničke pre každý prípad a všetkým ju odporúčam :) A že na to nič nebýva iba chirurg od vtedy doktorom neverím a chodí za týmto starším lekárnikom ktorý sa vyzná viac ako všeci lekári... Je to vychýrený lekárnik v Nových Zámkoch takých akých už len tak nenájdete... proste stará škola...

Netvor Jozef

Dobrý den.. Vedel by mi niekto tu mastičku odoslat? Som až z vychodu... Moj email jozefbohac1992@gmail.com

Griffth

Update číšlo 3

Už som tu pár krát písal ohľadom modrej mastičky tiež som jeden s pacientov na toto nepríjemné ochorenie. Ale k veci mastička je len dočasné riešenie mňa to trápy už vyše 1.5 roka s toho 1 rok to riešim. Mastička pomôže vytiahne hnis s rany, ale problém sa tým neodstráni. Sínus je chlp/chlpy zarastené pod kožou tie sa musia odstrániť. Po 2 mesačnom riešení na chirurgii v NR. Niekoľko násobné čistenie až po zákrok v umŕtvení ale aj tak to bolelo jak čert. Toto trvalo 3 mesiace s tým, že sa mám objednať na operáciu pod narkózou a zas PN minimálne 1-2 mesiace. Toto som samozrejme nechcel veľa doktorov ranu nezašíva necháju ju otvorenú aby sa sama zacelila. A úplne zhojenie môže trvať aj pol roka.

Preto som sa rozhodol ísť do Ba na Kramáre za pánom doktorom P. Sedlákom ktorý je odborníkom na toto ochorenie a ako jeden s mála na SVK ktorý lieči toto ochorenie Elastickou Ligatúrov. Pár ľudí to tu už spomínalo. Na googli nájdete aj publikáciu o tomto spôsobe liečby. Môžete pri tom chodiť do práce žiadna pnka len kontroly u doktora každý týždeň.

Osobná skúsenosť zákrok nasadenie elastickej ligatúr - gumička ktorá sa sama sťahuje a prerezuje ranu. Zákrok bol bezbolestný doktor mi tam šupol 4 inekcie a už som si len ležal. Znova vychválim pána doktora aj sestričku majú skvelý prístup ľudský mal som strach, že to bude bolieť. Na druhý deň som šiel normálne do práce doma som si robil prevezy najlepšie keď vám to robí niekto druhý. Bolesť bola dávam som si tabletky pretože mám sedavú robotu. Liečba je bez antibiotík namiesto nich sa do rany vtiera antibakteriálny gél 2x denne menenie gázy. Vždy po sprche. Po týždni mi ligatúra vypadla samozrejme na mieste ostala rana asi 4cm. Šiel som na kontrolu doktor skonštatoval že je to veľmi dobré nasledovalo vytrhávanie chlpov pinzetou nič príjemné bolí to ale musí sa to urobiť. Teraz si do rany dávam Aquacel+tampón aby sa rana neuzatvorila ale vyhojila sa zo spodu. Samozrejme holenie zadku a vytrhávanie chlpov v mieste rany veľmi dôležité.

Teraz je to 3 týždeň čo som po zákroku elastickou ligatúrov. Konečne môžem sedieť normálne po asi 1 roku. Rana sa pekne hojí rátam ešte nejaké 2-3 týždne a bude zacelená. Samozrejme prebali každý deň hygiena vždy po veľkej treba do sprchy.

Budem písať dalšie info keď budem v poslednej fáze liečby. Tam je potrebné laserom odstrániť chlpy.

Misa_22

Zdravim,
chcem sa len podelit o skusenost s modrou mastickou z Novych Zamkov od fantastickeho lekarnika. Uz je to par rokov co mam problem so sinusom, bola som aj na cisteni, aj na operacii ( ale nevybrali mi cely sinus), u mna sa jedna o vrodeny problem. Vela krat som si citala toto forum skusala som sedave kupele v repiku ( inak aj tie pomahaju spolu s mastickou ked je zle :)) rozne masticky a ine veci ale nakoniec som skoncila na Kramaroch na chirurgii. Po tejto skusenosti sa mi samozrejme zase objavil cca 2 tyzdne po operacii, tak som si povedala, ze skusim to masticku o ktorej som si asi pre rokom citala, za mna osobne je to fantasticka vec, veelmi pomaha, davam si ju len ked sa zacina sinus zapalovat ale od operacie ( minuly rok Februar) je to citelne lepsie, nedavno som zas mala zapal a nebyt masticky asi som zase na Kramaroch. Som velmi vdacna sikovnemu lekarnikovy, ktory zasobuje fialovou mastickou (10 ml -8€ momentalne- ale mne vydrzi aj niekolko mesiacov a urcite sa to oplati). Vrelo odporucam :)

Dexo

Dobrý deň, našla by sa nejaká dobrá duša, ktorá by mi tú mastičku z NZ poslala na dobierku? Môj email: Dexter717@zoznam.sk, Ďakujem.

dannios

Dobry den, ak by sa nasiel niekto ochotny poslat masticku na dobierku napiste mi prosim na mail dannios118@gmail.com. Dakujem velmi pekne

RT

Ahoj, chcem poprosiť, či by bol niekto ochotný zaslat na dobierku mast pre môjho syna z lekarne z Nových Zámkov, info: tkacova21@gmail.com

Ero1235

Zdravim, surne by som potreboval masticku, neposlal by mi ju niekto? vsetko preplatim,Dakujem. hexer123@centrum.sk

Erikk

Dobrý deň. Je to niekto kto by mi vedel poslať tu modrú masť z Nových Zámkou od toho lekárnika?
Samozrejme všetko zaplatim. Mám už dlhšie problémy a chcem to skúsiť.
Ďakujem. erikk.uhrinec@gmail.com

Wik

Dobrý deň ,chcem sa opýtať ,či by mi prosím niekto z NZ vedel poslať tu mastičku do BA.Surne by som ju potrebovala a všetko samozrejme uhradím.Ak by sa niekto našiel tak má prosím kontaktujte na kiwynka@gmail.com
Ďakujem vopred :)