Sinus pilonidalis - Liečba aj bez chirurga

Príspevok v téme: Sinus pilonidalis - Liečba aj bez chirurga
Braňo M. - 1985

Prvý krát mi predpísali Dalacin proti zápalu a keď nepomôže tak mám ísť chirurgovi - samozrejme nepomohol takže o 4 dni som skončil u chirurga hnis vybrali+ 2 týždeň na preväzy a čistenie rany, no po 16mesiacov znova to iste sa mi vrátilo. Mastičky kúpené lekárni nepomáhali, ani Ichtoxyl ani Dubova kôra ani žiadna mastičky beznádejné škoda to kupovať... / keď Vám to doktor poradí, že skúste nepomôže to škoda toho /

Keď sa mi to o 16 mesiacov vrátilo tak som iba obehával lekárne a zháňal informácie že čo s tým, že na to nič neexistuje iba chirurgický úkon, no jeden starší lekárnik v Nových Zámkoch myslím že sa volá p.Voros, či Vereš, že počkajte zamiešam Vám mastičky a ja, že veď všade mi povedali, že mastičky nepomáhajú a on, že keby nepomôže tak by mi ju nedával. Predstavte si už som mal taký zápal a toľko hnisu vo veľkosti gaštanu, že som neveril že modrá mastička zamiešaná lekárnikom môže pomôcť! POMOHLA! Za 4 dni sa stratil hnis zápal zmizol. Ešte raz po roku sa mi to vrátilo znova pomohla mastička. Za 3dni o 70% zlepšenie za 5 dni som bol 100% fit bez chirurga! Dnešný doktori nič nevedia no dávam Vám dole kontakt na starého dobrého lekárnika ktorý mieša mastičky. Na koľko som si tiež veľmi vytrpel a chcem Vám pomôcť, tak zavolajte do lekárni a vypýtajte si modrú mastičku. Lekáreň na Nábreží, Bitunková 15, Nové Zámky, 035 / 641 08 65. Modrá mastička za 2,50€ mi 2x už pomohla! Od vtedy ju mám v chladničke pre každý prípad a všetkým ju odporúčam :) A že na to nič nebýva iba chirurg od vtedy doktorom neverím a chodí za týmto starším lekárnikom ktorý sa vyzná viac ako všeci lekári... Je to vychýrený lekárnik v Nových Zámkoch takých akých už len tak nenájdete... proste stará škola...

Katka355

Dobrý deň, bol by niekto ochotný kúpiť modrú mastičku v NZ a poslať poštou? Náklady uhradím. Ďakujem.

Jostoss

Sledujem tu tuto diskusiu už dlhšie a vždy si sem idem pre nejakú radu co kto ako a kedy so sinusom robil.
Co zisťujem trpí timto ochorenim/ zázrakom viac ludi ako si vedia priznať ci ženy ci muži.

Masticka je stale k dostaniu no stoji už 10€ (keď som tam naposledy bol)
Nieje zázračná no pomáha vo väčšine prípadov takmer v 90% prípadoch

Moje trápenie stimto ochorením sú už dlhšie no postup ktorý tu niektory spomínali je rovnaký.
1. 6 rokov do zadu sa mi objavila hrčka na kostrci bolela, vybavil som si primára chirurgie - hneď na mieste mi to otvoril, vyčistil a len som prevazoval.
2. Mal som pokoj 5 rokov.
3. Minulý rok sa mi to vrátilo po 5 rokoch - neviem príčiny, ci sedavé zamestnanie, ochlpenie (nie nie som medveď holim si aj iné časti tela) znížená imunita!!!
4. Prešlo to do štádia abcesu čiže červené napuchnute a vnútri krv - opäť návšteva chirurga, čistenie, prevazi doma, sestra je zdravotník, prevazovanie + čistenie peroxidom = áno skvelý pocit ?
5. Následne som si to začal natierat s mastickou 3x denne a mam to stabilizované do takého štádia ze tam mam akoby menší pluzgierik a viem sedieť aj fungovať

Samozrejme doktory - operácia, a aj tak sa vám to asi vráti
- operácia ma viac postupov, otvorenie čisténie - modrá tekutina následne tekutina označí ďalšie cestičky kde to je
A to sa musí vyrezat

Stále neviem ci na to mam ist - termín mam v decembri

Skrátené
- nieje to nič moc, operácia nepomáha, a hlavne - ak sa vám tam už niekto 1x rypal tak sa vám to bude "pyndrit" stále A čo je moja škoda
- pán lekárnik vám povie veľa múdrosti o tejto veci aj co pamaha atď

Najbližšie idem pre masticky niekedy v najbližších týždňoch do Nových zámkov
Ak má niekto záujem napíšte
Josto111@gmail.com

@zuz16 napíšte mi email prosím
@robert99 ako píšem vyššie, vyhraté ešte nemáte a keďže tam cítite tlak tak tam je asi ložisko už

robert99

Zdravím bol som s tym u doktora dali mi na to antibiotika ak bude zhorešnie ze mam ist k chirurgovi. Hneď na druhy deň sa mi zväčšil opuch pri kostrči tak som isiel chirurg mi to narezal vypustil von dufam že všetko aj vlasi odtiaľ. Chodil som na preväzi a preplach dúfam ze to bude lepšie už presli 4 tyzdne ked si sadnem celou váhou tak cítim taky mierny tlak neviem ci to tak ma byť kedže pomerne estelen 4 tyzdne prešli od operacie. co si o tom myslite?
O tu masť by som mal záujem ak kľudne aj priplatím. Ak by ju niekto mal.

Marieta99

Zdravím, pán doktor Vörös v lekárni na Nábreží stále zarába modrú masť na sinus pilonidalis. Môj priateľ týmto ochorením trpí už tri roky. Prvé 2razy to riešil antiobiotikami, ale vrátilo sa mu to tretí krat, to už mal veľký zápal vo veľkosti gaštana a musel navštíviť chirurga. Ambulantne mu to bez anestézy narezal a vyčistil, čo je veľmi nepríjemne, ale samozrejme sa mu uľavilo, pretože zápal už bol rozsiahly, nemohol sedieť ani ležať. Pri ďalšom návrate sinusu chirurg odporučil operačný zákrok. V roku 2022 v lete sa mu to bohužiaľ zase vrátilo, nie tak rozsiahle. Objavili sme tento článok a išiel masť v bolestiach kúpiť. Po 2-3 dňoch prišla trochu úľava, priateľ tomu nechcel veriť. Pokračoval v natieraní asi cca 10 dní, pričom bral aj antiobiotiká (Amoksiklav - odporučený od chirurga). Zatiahlo sa to a kvôli masti sa vyhol chirurgickému zákroku. Leto 2023 sa to znovu začalo vracať, nasadil si antibiotiká a natieral modrou masťou. Znovu sa to zatiahlo. Lekáreň na Nábreží treba navštíviť osobne v Nových Zámkoch, telefónne číslo je stále aktuálne. Ak zastihnete pána doktora, určite Vám povie o tom viac. Ak máte otázky, napíšte mi sem do fóra a môžeme sa skontaktovať.

BDomka

Dobrý deň, zasiela niekto prosím vás tú modrú mastičku akútne by som ju potrebovala pre priateľa všetko by som prepratila budem veľmi rada ak sa mi niekto ozve Ďakujem

Domi125

Dobry den, je tu prosim niekto velmi ochotny, kto by mi mohol mast zakupit a zaslat? Vsetko preplatim, len uz ma boli aj byt oblecena.

Email je dddominikaa@gmail.com

Za kazdu ochotu budem velmi vdacna !