Prirodny krem na tvar

Zuzinka&

Objednala som si vytazky z parohov a minuly tyzden mi to prislo postou. Dostala som aj male prekvapko, maly kremik a pero. Velmi mile. Sam krem ma tmavsiu farbu, hustejsiu konzistenciu a vtiera sa postupne. Po tyzdni pouzivania mozem skonstatovat, ze som spokojna. Da sa natierat rano aj na noc, dokonca si ho davam pod makeup.

domozienka

prirodne kremy nie vzdy kazdemu sadnu, niekedy nemusia. Avsak ja sama uz 10 rokov pouzivam prirodnu kozmetiku, nemusi byt drahsia ako chemia ale urcite je to lepsie ako sa mastit ropou a inou chemiou.

timea3

Zensenovy od sobircanky je ale na mladsiu plet, po 50ke skor tie vytazky z parohov su dobre. Ma ich aj moja mamina, je to sice maly kremik ale nevie si ho vynachvalit.

lombardo1981

Ja odporúčam BIO nerafinované bambucké maslo. Ak sa kupuje z e-shopov zaoberajúcich sa predajom surovín na výrobu prírodnej kozmetiky, tak to nezruinuje peňaženku. V jednom e-shope som kúpila 250 g za cca 5€. Na celý rok vystačí asi 100 ml. Aplikujem si ho aj na krk. Už samotné má priaznivý efekt proti vráskam.
Dá sa rozpustiť vo vodnom kúpeli (teplota by nemali presiahnuť takých 50°C) a pridať do neho esenciálne oleje. Na chladnom mieste nechať stuhnúť a priebežne zopárkrát premiešať, aby sa nevytvorili zrniečka. (inak nevadia, aspoň som nič nepostrehla). V podstate sa dá pridať aj med. No takýto krém na pleť som neskúšala, iba balzám na pery.

Na vrásky sú dobré tieto esenciálne oleje (pomer na 30 ml):
kadidlový : geránium : Cypres (6 kvapiek : 6 kvapiek : 4 kvapky)
Môže sa pridať aj citrónový esenciálny olej (2 kvapky)
Z olejov je dobrý argánový, šípkový a marhuľový. Tiež sa dajú miešať s esenciálnymi olejmi, bambuckým maslo či navzájom.

Bambucké maslo i oleje sa aplikujú na vlhkú pleť. Inak oleje vysušujú pleť. Ja mám lepšie skúsenosti s bambuckým maslom.
Pri bambuckom masle si treba dávať pozor na to, že i rafinované maslo sa predáva pod označením BIO. Rozoznajú sa tak, že rafinované je biele s divnou vôňou a nerafinované krémové s dýmovou vôňou. Čo viem tak Alverde a Yves Rocher predávajú rafinované. A mám pocit, že aj Saloos (podľa farby, nikdy som ho nekúpila).
Ak si nechtiac kúpite to rafinované, tak to je mastnejšie. Ja si ho dávam na päty.

Faktor ohľadne upchávania pórov (ak s tým máte problém):
www.slozeni-kosmetiky.cz
www.beneficialbotanicals.com

milada236

odkedy pouzivam prirodnu kozmetiku Elysson vyrabanu na mieru podla typu pleti konecne nemam akne a aj vrasky ubudli.

simmoonna

Ahoj, jednoznacne ti doporucim prirodny krem vytazky z parohov, ktory sa predava v internete. Ten je vhodny na plet po patdesiatke. Ten krem jevtakej tmavej farby, najprv som tomu moc neverila ale po tyzdni pouzivania som bola milo prekvapena. Plet je pekne natiahnuta a hladka a vyzera zivsie.

iskierka12

Tak ja by som ti poradila prirodny krem cisto z naturalnych veci, kadejake umele chemie z drogerie su uplne o nicom a mne napr. mnohe z nich sposobuju alergiu. pozri v internete napr. celkom dobre su altajske kremy tie su na mede a z roznych prirodnych extraktov.

iskierka12

Tak ja by som ti poradila prirodny krem cisto z naturalnych veci, kadejake umele chemie z drogerie su uplne o nicom a mne napr. mnohe z nich sposobuju alergiu. pozri v internete napr. celkom dobre su altajske kremy tie su na mede a z roznych prirodnych extraktov.