Ako posilniť imunitu?

Príspevok v téme: Ako posilniť imunitu?
Jefitto

Chcel by som zvýšiť svoju imunitu, keďže sa poslednú dobu na mňa dajako lepia kadejake chronty...

Zatiaľ som: Začal chodiť do posilky - silový tréning bez kardia, raz za dva týždne sa premôžem a idem HIIT asi 10 minút. Vymenil som cigaretle za elektronickú cigaretu a od nového roka už chcem ísť na 0 mg/ml nikotínu, snažím sa konzumovať viac ovocia a zeleniny... čo ešte mám urobiť? Odkedy som začal zlepšovať tieto veci, je mi stále horšie a horšie... už skoro pol roka. Nehovorte mi, že je to detox. Žiaden detox nemôže trvať pol roka... a nikotín stále užívam sem-tam

pišta00

pri silovom tréningu je to úplne normálne, silový tréning oslabuje imunitu tým že vo veľkom zatazuje svaly, ak nie je chorý/prechladnutý a len sa cíti po tréningu zle stačí mu dodržiavať rozostup medzi tréningovým a netréningovým dňom aby sa nepretrénoval a aby mali svaly dostatok času regenerovať kvalitne sa stravovať a uživať nejaké doplnky stravy na regeneráciu svalov, glutamín a možno by som išiel do kreatinu ale nie moc stačí klasický monohydrát 3-5g denne aby veľmi nezavodnil a nenatiahol vodu dodržiavať pitný režim, každé ráno 1000mg vitamínu C, multiminerál a keď zlepší regeneráciu a bude sa cítiť lepšie poznám to tiež idem silové tréningy už pár rokov a tiež som v začiatkoch chodil k svojmu lekárovi že som po silových tréningoch nejaký malátny a napočúval som sa toľko hlúpostí to mi je hento mi je pritom mi z krvi nič nezistili a nič z toho čo mi klasický lekár radil a predpisoval mi nepomáhalo a posielali si ma od jedného k druhému až som ku klasickým prestal chodiť pretože mi zakazovali cvičenie a vyhľadal som si športového lekára a povedal mi to čo ti tu píšem silový tréning oslabuje imunitu a jediné čo treba je zlepšiť regeneráciu svalstva dodržiavať vyváženú stravu a všetko bude ok... a aj tak bolo a zistilo sa, že nemám v poriadku jedálniček a zlý rozostup a málo dní na regeneráciu svalstva konzultoval som to s ním upravil mi treningovy plan aj jedalnicek a bolo všetko v poriadku

stastna125 hovor si čo chceš stojím si za tým čo tvrdím mám s tým skúsenosť viem ako sa zhruba cíti ak tomu neveríš pýtaj sa športových lekárov...

stastna125

stačí len trochu rozum zapojiť? posilniť imunitu nie je vôbec také jednoduché. Pokiaľ je už imunita narušená tak žiadna studená sprcha ani citrónová šťava nepomôže.. Ale je potrebné rázne zakročiť..

pišta00

ako posilniť imunitu stačí len trošku rozum zapojiť, na imunitu je dobrá studená sprcha citrónová šťava dobrá vyvážená strava a nejaké to cvičenie a snažiť sa žiť bez stresu, silové cviky a tréningy oslabujú samozrejme imunitu tam je dobré pri takýchto tvrdších tréningoch dať si každé ráno 1000mg vitamínu C + ešte nejaký multiminerál a multivitamín a samostatne by som odporučil aj B komplex + večer pred spánkom obdeň kombinácia Magnézium vitamín B6 a zinok

ja888

Hovori sa ze detox trva tolko mesiacov kolko rokov si bol na nespravnej zivotosprave a pchal do seba to, co sposobilo ne-moc.

syndiluca

Skus uzit Arkobiotics, alebo kolostrum, 2x1 jednu kapsulu v pripade kolostra.

Existuju aj huby/ shitake, rhodiola rosea, reishi, obsahuju betaglukany, to pomaha tiez.

A otuzovanie.

Gima

Ovocie: kiwi, ananas, jablko, grep, citron, pomaranč, banán,
Zelenina: kel, špenát, brokolica, pažitka, cesnak
čaje: zelený, žihlavovy, medovka
med s citronom, chrenom a zeleným čajom
biele jogurty s bifidokulturou prípadne kefírové mlieko majú baktérie, ktoré vplývajú dobre na funkciu čriev, čm zvýšia obranyschopnosť organizmu, syry detto
Na tvár si davaj med zmiešaný s vodou

potopa

Ahoj,
mozno to znie moc jednoducho na to, aby to bolo ucinne, ale je, mam to odskusane. Otuzovanie, kazde rano este pred ranajkami, studenu vodu. Postupne a opatrne, ale uz po 2 mesiacoch pocitis rozdiel - je to dost super na kosti a svaly a klby, hlavne ked teraz posilujes a okrem toho to fakt posilni odolnost proti chorobam - celu zimu som prezila uplne fit, ani len nadcha a to mali vsetci rodinni prislusnici brutalnu chripku. Nemusi to byt vylucne vdaka tomu, ale prispelo to. A typek, ktoreho poznam, to robi uz 5 rokov a nebol ani raz chory, snad len nejaka mini nadcha.
Ak mas problem hlbsi, tak asi imunolog... ale to otuzovanie pomaha, ak zacnes teraz, do zimy si vyzbrojenejsi :) Nie je to vseliek, ale vo vyraznej miere pomaha.

maja64

mne pomahli probiotika, vytazok z bylin, volaju sa vita biosa a su v tekutej forme, odkedy ich uzivam nebola som chora a zlepsili sa mi problemy s travenim, mam ich z eshopu vitarian.sk

Janka8374

Ahojte :-) Na posilnenie imunity môžem odporučiť bylinnú zmes z bylín Tulsi a Kutki, môj manžel ju užíva proti alergii a postupne sa mu podarilo aj úplne vysadiť lieky -odkaz odstránený- :-)