Ako posilniť imunitu?

Príspevok v téme: Ako posilniť imunitu?
Jefitto

Chcel by som zvýšiť svoju imunitu, keďže sa poslednú dobu na mňa dajako lepia kadejake chronty...

Zatiaľ som: Začal chodiť do posilky - silový tréning bez kardia, raz za dva týždne sa premôžem a idem HIIT asi 10 minút. Vymenil som cigaretle za elektronickú cigaretu a od nového roka už chcem ísť na 0 mg/ml nikotínu, snažím sa konzumovať viac ovocia a zeleniny... čo ešte mám urobiť? Odkedy som začal zlepšovať tieto veci, je mi stále horšie a horšie... už skoro pol roka. Nehovorte mi, že je to detox. Žiaden detox nemôže trvať pol roka... a nikotín stále užívam sem-tam

syndiluca

Ja ti poradim 7 dnovu kuru, vyskusaj Arko defenses, su to take flasticky, ktore kazdy den rano nalacno vypijes.

Dostat to v lekarni. existuje aj verzia pre deti, vsetci co to v mojom okoli mali, tak im ti pomohlo.

pišta00

Gima... čo sa tých mliečnych výrobkov týka pri cvičencoch a hlavne pri tých ktorí idú vysoké dávky bielkoviny a ozaj náročné silové tréningy je laktóza úplne zle.. aj keď nie je intolerantný zbytočne to zatažuje trávenie a vstrebávanie a je to v takomto prípade človeka ktorí cvičí silovo nežiadúce..

a ostatní, čo mu tu radíte jeho problém spočíva v tom, že ide silové tréningy, ktoré sami o sebe oslabujú imunitu pretože pre telo predstavujú veľkú záťaž a obrovský stres, to čo zabralo vám jemu nepomôže pretože necvičíte tak ako on, vaše telo nie je vystavované takému stresu (z cvičenia) ako to jeho.... svalové vlákna sú potrhané telo je zničené z tréningu všetku energiu minie na obnovu svalových vláken a je náchylnejšie na choroby... jediná cesta ako to napraviť je kvalitná strava a doplnky výživy na regeneráciu zničených a vyčerpaných svalov a pokiaľ ešte nie je chorý stačí mu brať denne 1000mg vitamínu C, pangamín a nejaký multiminerál + doplnky na regeneráciu (Glutamín, Leucín, Isoleucín, Valín, Arginín), tieto doplnky je dobré užívať preto, lebo sú to čisté aminokyseliny, ktoré sa priamo do pár desiatok minút vstrebú a nezaťaží to trávenie a sú okamžite telu k dispozícií čiže ich telo hneď začína využívať tam kde treba... na regeneráciu, nemusí vaše telo čakať 3 hodiny kým strávi bielkovinu z mäsa medzitým kým telo strávi mäso už môže dôjsť ku katabolizmu čo je další stres. No a obávam sa že nejaké aloe vera mu v tom vôbec nijako nepomôže keď tak možno tie probiotiká ale keď zje za deň dostatok zeleniny a vypije dosť bylinkových čajov (pestrec repík mäta) ani tie probiotiká mu nebude treba, tiež som si tým istým prešiel a lekári ma džgali kadejakými liečivami na podporu imunity ktoré boli len vyhodenými peniazmi do luftu a nič mi to nepomohlo... Má oslabenú imunitu ale treba poznať a riešiť ten spúšťač a tým je práve ten silový tréning, ktorý telo vyčerpáva a riešiť to treba tak ako som písal vyššie, overené na sebe a zaberá to.

Lucka823

Ahoj :-) Môj manžel úplne rovnako, alergik a v detstve ešte aj astmatik. Teraz berie kapsuly Immunity -odkaz odstránený- a pije čaj Tusli -odkaz odstránený-, vysadil aj úplne lieky, zatiaľ prvú sezónu tak uvidíme, ale zatiaľ sa drží super :-)

rebellin

Nejestvuje jediný kvalitný klinický výskum, ktorý by ukázal, že nejaký zásah vyvolá významné zvýšenie imunitnej funkcie u normálnych ľudí, ktorí nie sú podvyživení alebo inak oslabení, a v dôsledku toho budú mať menej infekcií. Máme dva navzájom sa doplňujúce imunitné systémy – vrodený a získaný. Vrodená imunita poskytuje akúsi reflexívnu odpoveď na infekcie. Je síce mimoriadne rýchla, ale zároveň široko zameraná. Jej aktivita sa prejavuje horúčkou, kašľom, „soplením“ a bolesťami. Produkty alternatívnej medicíny nedokážu posilniť vašu získanú imunitu. Aj ľudia s magickým myslením musia priznať, že jediným spôsobom, ako to urobiť, je očkovanie alebo transplantácia kostnej drene. Ak ste normálny a zdravý človek, nemôžete urobiť nič, čo by váš imunitný systém významne podporilo. Ak si imunitný systém len chcete udržať fit, ani vtedy nepotrebujete míňať peniaze na neúčinné preparáty šarlatánov. Postačí pestrá strava, dostatok kvalitného spánku a redukcia stresu.

Gima

Čo jesť, aby ste boli bystrejší?
Čo jesť, aby ste boli bystrejší?

Mozog je veľmi citlivý orgán. A veľmi mu záleží na tom, čo jeme. Na zložení stravy by malo záležať aj vám, pretože potraviny a nápoje vám môžu pomôcť lepšie využiť svoj potenciál, alebo ho naopak potlačiť. Čo by ste mali jesť, aby ste boli bystrejší? Tak ako aj ostatné časti nášho tela, reaguje mozog na každú potravu či tekutinu, ktorú prijmeme.

Preto by sme mali dbať na to, aby mal dostatok tekutín a tie správne živiny. Náš mozog je maškrtník, potrpí si na cukry, ktoré by sme mu mali dodávať v ovocí, cereáliách, cestovinách a ryži. Vhodná je aj zelenina, sója, strukoviny a mliečne výrobky.

Mliečne výrobky rozhodne nepodceňujte
Veď už materské mlieko je výborným zdrojom všetkého potrebného pre rýchlo sa vyvíjajúci mozog dieťatka. Vo vyššom veku podávajte deťom aj sebe napríklad jogurty, dbajte však aby neboli dosladzované umelo, voľte radšej tie nesladené, do ktorých si pridáte kúsky ovocia či domácu zaváraninu.

Pre mozog sú dôležité aj tuky
Jedni ho spomaľujú, druhé jeho činnosť vylepšia. Tu je dôležitá konzumácia rýb, žijúcich v studených vodách akými sú sardinky, tuniak alebo losos. Pridávanie olejov do stravy je tiež nevyhnutné.

Nezabúdajte aj na dôležitú úlohu vitamínov a minerálov
Pre správnu funkciu neurotransmiterov potrebuje mozog vitamín C. Keďže ten sa v tele neskladuje a jeho nadbytočné dávky sa vyplavia močom, treba ho dodávať pravidelne a v menších dávkach. Zo skupiny B vitamínov sú najdôležitejšie pre mozog vitamíny B12 a B6 a kyselina listová.

Vaša strava by mala byť bohatá aj na železo, ktorého nedostatok spôsobuje pomalšie reakcie, zlú koncentráciu a spomalené učenie. Rovnako aj kalcium je pre mozog nevyhnutné, aj keď najčastejšie ho spájame s kosťami. A aké potraviny a nápoje vášmu mozgu škodia? Je to alkohol, umelé farbivá v potravinách, umelé sladidlá, dosladzované nápoje, nikotín i biele pečivo.

Anitt

Dobry den. Ak mozem poradit, ja pre posilnenie imunity odporučujem Aloe Vera gel od Foreveru kombinovat s Imublendom. Aloe vera gel sa vyuziva na zvysenie imunity, vyuziva sa pri prehnanej alebo nedostatocnej tvorbe zaludocnej kyseliny, vredoch zaludka, problemi s crevami, so stolicou, zlata zila, cukrovka, astma, alergie, kozne problemy, problemy s pecenou a zlcnikom, nadorove ochorenia....Ja velmi odporucam, u nas sa velmi osvedcil a sme spokojny. Je to cisty aloe vera gel, vyrobeny z vlastnych plantazi s prisnou kontrolou kvality, preto ho mozu pit uz aj male deti.

fiona51

ja uzivam probiotika vita biosa, su v tekutej forme , vytazok z 19 bylin, pomohli mi pri traviacich problemoch a odkedy ich uzivam som nebola chora,-odkaz odstránený-

tamara65

vyskusaj doplnit vitamin D, ja konkretne beriem Vitamín D3 + K2, mam v tekutej forme, mne to pomohlo som max raz rocne chora.

ja888

Zdenka a co to znamena ze zdravsie jes? Ako sa stravujes? Na posilnenie imunity je najlepsie surova zelenina a ovocie, vynechat vsetko kde je lepok, rafinovany biely a trstinovy cukor, mliecne vyrobky a maso. Imunita sa ti potom musi zlepsit. Denne konzumovat zelenu potravu -listy - teraz na jarje to nesmierne jednoduche,smoothie zo zihlavy, pupavy, kozonohy, dubovych, bukovych, lipovych, brezovych listov, cesnak medvedi. Proste co najviac najprirodzenejsej stravy. Ja som po prechode na surovu stravu v 2009 do mesiaca a pol nemala ziaden zdravotny problem - vsetko odislo, aj psoriaza. Do mesiaca a pol zhruba.
Dalej radim davat si pozor na myslienky, myslienky tvoria chorobu - nemoc alebo zdravie. Myšlienky strachu, stresu, odsudzovanie, kritika seba a inych,ohovaranie, to vsetko su myslienky skodiace telu. Strach - uz len strach z toho ze ochoriem, ze sa nakazim... skodlive presvedcenia ako vzdy sa nakazim ked je pri mne niekto chory... to vsetko tvori chorobu.
Kazda negativna myslienka a medzi ne patri aj ľútosť, zitie pre buducnost ci v minulosti - ako ludia ktori sa stale vracaju do minulosti, to vsetko tvori chore bunky.
Vedci uz dokazali ze nasa DNA sa da programovat slovami, bunky pocuvaju nase slova a myslienky...a podla toho tvoria.
vety typu ja som sprosta, ja som blbec.... to vsetko uci nase bunky

zdenka6

potrebné rázne zakročiť? čo tým myslíš? ja som zmenila stravu. Jem viac zeleniny, ovocia. Aj variť som začala zdravšie, ale úspech nikde. Niekto chorý sa okolo mňa mihne a som tam kde som byť nechcela.