Ako uspesne otehotniet

lastom

ja by som najprv zacal tebou a isiel na gyndu, muzi to predsa len beru viac osobne. Ak budes ty v poriadku, posli muza na vysetrenie.

Chéri

v čom môže byť problém? v čomkoľvek. Môže to byť aj vážnejší problém, ale aj nie. Možno len tvojmu telu niečo chýba, možno nemá podmienky ešte pre dieťa vhodné.

Joleen

Luclucka problem moze byt napr v tom ze tvoj muz nema spermie alebo spermie ma su len slabe nemaju dobru kvantitu alebo kvalitu alebo je ich moc malo uteba moze byt problém ze ti vajicka nedozrievaju, alebo nemas ovuláciu alebo mas nepriechodne vajcovody. Toto vsetko zisti lekar aj keby si mala nepriechodné vajcovody lekari mozu prefuknut ked nie tak tak mate moznost na ivf. Viem o com hovorim mam uz cast za sebou

0vecka

luclucka u zien tusim okolo 30% byva problem nepriechodne vajickovody ci jak sa to presne vola... to sa da dost lahko riesit inak problemov moze byt kopa a tie zenske sa riesia tazko ako muzske... ak ma chlap aj na houby spermie tak iVF vyriesi tie muzske problemy teda ak ma aspon zopar pouzitelnych spermii...

skusila si aj ovulacne pasiky?

luclucka

Na to sa veru chystáme, len som si chcela byť istá či už máme mať obavy, alebo či je to normálne ešte. 0vecka, po 30tke ešte nie ale pomaly sa k tomu blížim, takže asi by bolo na mieste keby som to začala riešiť. V čom môže byť problém, keď sa nám nedarí?

Joleen

Rok je tak uz akurat a vtedy sa uz hovori o problémoch s otehotnenim vtedy je uz cas iat k lekaeovi aby vcas bolo zistene kde jw problem a aby mohli zacat liecbou

Chéri

Rok ešte nie je tak veľa. Myslím, že ešte máte veľkú nádej, že deti budeš môcť mať. Hlavne by bolo na mieste sa dať vyšetriť a riešiť to s gynekológom.

0vecka

luclucka neni na to nijaka presna norma.. bezny zdravy par ma 30% sancu pri jednom pokuse o pocatie takze si mozes lahko vypocitat ci to mohla byt len smola alebo u vas nieje tych 30%... kazdopadne sa hovori ze po roku by si mala ist k lekarovi ale zalezi to aj na veku ak mas po 30tke tak by som isiel okamzite ak mas 20 tak mozete este skusat ale osobne by som tiez isiel

Joleen

Muz potrebuje vys spermii t.z kvalitu a kvantitu spermii, pocet, pohyblivosť etc a ty vys na ovukaciu, priechodnosť vajcovodov, ci mas vajicka atd stitna zlaza