Ako uspesne otehotniet

lilinida

...no a ked si este vezmeme, ze nasa strava nie je ani zdaleka taka pestra a kvalitna akoby mala byt aby sa to ozaj k dietatku dostalo, aby ozaj proste si z toho nieco vzalo, tak to proste ina cesta neni ako to brat tie vitaminy normalne v inej forme.

zandriara

biatlonistka ked niektore zeny k tomu pristupuju tak, ze naco je to dobre skor, ked to k tomu babu nepojde, ked nema este k akemu, mam taku jednu kamaratku, co mi toto povedala tak som kukala na nu ako puk, ze co hovori, som jej vysvetlovala, ze vlastne tie prve tyzdne su velmi podstatne pre rast dietatka, je to proste nutne aby mali vitaminy a zo stravy nasej dozaista nebude mat vsetko, co mu treba, takze moj nazor je, ze cim skor tym lepsie uzivat kyselinu listovu, vitamin C, B vitaminy a vsetko taketo to len dobre urobime!

lilinida

...kamcita cim skor tym lepsie. Osobne som vela vitaminov pozerala, ze aky je na co vhodny a teda je toho kvantum, co deticky potrebuju v brusku aby spravne rastli a pekne ukazkovo :)

biatlonistka7

Kamcita toto je často ten problém, že vitamíny mnohé ženy začnú užívať až keď už vedia, že sú tehotné, ale to už oveľa skôr je dobré aby ich telo malo.

Kamcita23

syllona ja som stavila na uzivanie doplnkov. najskor som to chcela riesit pestrou stravou, aby obsahovala vsetko potrebne, ale to bolo dost narocne dosiahnut den co den. poradila som sa s gynekologickou, radsej si necham poradit od odbornika. spomenula viac doplnkov a vyber nechala na mna. rozhodla som sa pre femibion. je dobre ho brat uz aj pri snazeni, lebo aj ked sa nahodou zadari, tak v prvych tyzdnoch o tom este nemusis vediet, ale babatko uz dostava vsetko potrebne.

syllona

Ahojte!
Jamicka nepovie to je fakt, tých potravín je kvantum, každá obsahuje iné množstvo vitamínov a vyznať sa v tom, pokryť tú potrebu čo máme nie je jednoduché. Podľa mňa sa to nejako odsledovať nedá. Minulý rok som si tieto veci zisťovala, že či sa dá nejako doplnkom vyhnúť, že mať len pestrú stravu, ale to je utópia.

jamicka

Smoula lenže v tomto smere to ti ani nik nepovie, že akú stravu, čo presne máš jesť aby si mala všetkého dostatok, takže to je ťažko!

vretienka

smoula je toho velmi vela, co moze snazenie ovplyvnit aj samotne tehotenstvo, ale je dobre nevzdat sa, viem to aj podla seba aj podla mojho okolia, ze casto je ten problem banalny. kamoska ta napriklad sa privelmi na dieta uplna, sustredila a ked s tym prestala sa im postastilo alebo casto aj nedostatok vitaminov je problem a to by sme si ani len nemysleli.

smoula

mala_sova je smutne, ze fakt je to dnes normalne, kedysi o takychto problemoch sa ani len nechyrovalo, ale to asi aj tato doba uponahlana moze za to a tiez ze nemame pestru stravu akoby sme mali mat aj to sa z velkej miery vie pri tomto podpisat

zuzula28

Nikasa jedna vec je si to takto povedať a iná je realita, často je to oveľa komplikovanejšie všetko v našej hlave, ja tiež som si musela nájsť hobby aby som si zamestnala myseľ.