Čerstvé ovocné a zeleninové šťavy

Príspevok v téme: Čerstvé ovocné a zeleninové šťavy
igris

Velká vačšina z nás čo si píšeme na tomto fóre sa stravuje varenou stravou. Vtedy majú pre nás veľmi dôležitý význam čerstvé šťavy, pretože zásobujú naše telo živými elementami a vitamínmi, ktoré vo varenej strave nie sú. Šťavy sa veľmi rýchlo vstrebú a slúžia k obnove a výžive buniek, žliaz..., bez zaťaženia zažívacieho ustrojenstva. Dúfam ,že si "pokecáme" o liečivých, čistiacich, detoxikačných účinkoch , ale aj "šťavičkách každodenných", ktoré dopĺňajú náš jedálniček. :)))

Z-uzka

A v čerešničkách sú aj taky malý návštevníci, ktorý obsahujú veľa bielkovín, volajú sa červíčkovia :-))

Alternativa

CERESNE
Obsahuju vitamin C, draslik, kyselinu kremicitu /tato kys. spevnuje vaziva/, fosfor /potrebny na stabilizovanie nervovej sustavy/, bioflavonoidy. Ceresne maju mocopudne ucinky, cistia oblicky, tym podporuju nasu snahu o detoxikaciu. Posobia preventivne proti dne. Su vyznamnym zdrojom draslika. DRASLIK : je potrebny pre pravidelnu cinnost srdca,zdravu pokozku, pomaha pri okyslicovani mozgu, ulahcuje liecbu alergickych stavov. Nizka hladina cukru v krvi, DLHSIE HLADOVANIE alebo HNACKY, dusevny a telesny stres /napr. po operaciach/ vedu k stratam draslika. Draslik je okrem ceresni napr. v zltom melone, paradajkach, v bananoch, zeruche, v zelenolistej zelenine, v semienkach slnecnice, v zemiakoch.

Alternativa

Uz si tu budem asi sama pisat a hlavne citat Vase vyborne navody ako dalej v jedle. Aspon Ti Z-uzka vysvetlim ten nas maly vynalez s Vrr: pri robeni zdravych placiek sme si zriadili virtualnu postu. A predstav si, fakt funguje. Dokaz o jej funkcnosti - vecer som Vrr poslala placku a ona mala zahu, no a ja tiez. Vrr mne zase chcela poslat grepovu stavu s citronom, ak jej nebude chutit. Zatial som nic nedostala, t.j. pije ju :D. Takze tak si tu fungujeme. Co robis, Z-uzka, ucis sa? Nasou postou Ti posielam teraz 8 ks jahodok.Viac ich zrelych nebolo :o(.

damaxy

ja mám ešte takuto skusenost.Ked jem vela ovocia,ked som pažravá prejedam ho trochou pečiva nie je mi potom tažko,funguje to

igris

damaxy :), teraz citam...jablka maju cistiacu chopnost, niektore druhy jablk muzu pri cisteni zavinit nevolnost. ak sa vam to prihodi, vyskusajte iny druh jablk.. a sme z to ho vonku :)

damaxy

jahody mnam ja si robievam aj taký letný ovocný šalat s jahodovým jogurtom ako zálievkou.Pridám k tomu melon,broskyne jablká,banány.Je to chutnéa ked s mierou je to zdravé.

igris

damaxy, ja to zatial tiez vselijako kombinujem aj ked sa snazim a vtedy sa naozaj citim vyborne, ale ked sa ochladi moja stitna zlaza ma podraza a stava sa so mna medvedica ktora by spala a jedla, ale ako som sa docitala od Alternativy treba jest jahody :), mnam

igris

Zuzka, nechcem poucovat , ale na tych ananasoch kreslili navod ako ich ocistit a podla mna to ide lahko, ja ti ich kludne budem cistit :), ten stred si odkladam a odstavim a pridam do grepovej stavy , hmmmm ta vona :), je to lahodne, vcera som si take robila a zacali mi teraz tiect slinky :)

damaxy

naštastie ja mam trávenie v poriadku,len píšem,čo počujem,prečítam,ale názor si vytvorím sama.Vieš aby som nezomrela na tlačovu chybu.Ja sa držím zásady všetko s mierou.Neuznávam diety,prešla som tiež všelijakymi stravovacími etapami napr.dopoludnia ovocie a nič iné,meso len raz do týždna a oddelená strava,ale vrátila som sa k typu všetko s mierou a to je pre mna najlepší model.