Čerstvé ovocné a zeleninové šťavy

Príspevok v téme: Čerstvé ovocné a zeleninové šťavy
igris

Velká vačšina z nás čo si píšeme na tomto fóre sa stravuje varenou stravou. Vtedy majú pre nás veľmi dôležitý význam čerstvé šťavy, pretože zásobujú naše telo živými elementami a vitamínmi, ktoré vo varenej strave nie sú. Šťavy sa veľmi rýchlo vstrebú a slúžia k obnove a výžive buniek, žliaz..., bez zaťaženia zažívacieho ustrojenstva. Dúfam ,že si "pokecáme" o liečivých, čistiacich, detoxikačných účinkoch , ale aj "šťavičkách každodenných", ktoré dopĺňajú náš jedálniček. :)))

Alternativa

Asi vacsina z nas vnima, ked ktosi vypadne na par dni z tem. Takze vitaj zase tu, Masti :o). Ozaj, a co je s Lilliankou? To sme sa prestriedali na dovolenke? A co so stavickami, pijete? Ja som si, Igris, kupila minule tu mrkvovu v Bille a veru bola prekysnuta, hoci este pred expiraciou. No jo, teplo nici aj nestabilizovane stavicky...Ale pomaly pribuda ovocie, len keby sa kustik ochladilo...len trosicku.

masti

ja mozem len potvrdit, vsetko cerstve, poradim, pestujeme skoro vsetko a vzdy si nieco zamrazim, hrach, jahody dokonca aj uhorky ( ale tie po rozmrazeni nie su prilis super, ale ten hrasok ako ste pisali, no nic mu nechyba a v zime si dam do polievocky aj trosku jari:))

masti

cafte. cafte,
no konecne som zase tuna, dufam, ze sa z mojho navratu tesite:) ja velmi, takze sadra je uz dole a dokazem uz behat ako "srnka" no nie zase tak, ale skoro..:)
ja viem sice to tu nepatri ale ako sa Vam dari a dufam, ze som vam chybala:))) chi chi pekny den:)

Alternativa

Hrasok v konzerve si cosi uchova, ale nie vsetko. Cerstvy je urcite lepsi. A pri luskani strukov sa zamestname, oklameme hlavku :D.

Z-uzka

Alternatíva
A čo taký hrášok Bonduell v konzerve?? Či kukurička Bonduell?? Ja si zvyknem kúpiť tú menšiu konzervu, to je akurát tak pre mňa a aj v týchto horúčavach je to vynikajúce, na chvíľu si strčím konzervu do chladničky, nechám schladiť, takže je to fakt výborný šmak :))..

Alternativa

Odpoved na hadanku z temy Start do noveho dna - HRASOK VO VYTAHU. Takze dnes nieco o tejto u nas dostupnej mnam zeleninke.
ZELENY HRASOK - gulicka plna vyzivy
Ma vysoky obsah bielkovin, posilnuje vitalitu a stimuluje cinnost vyssej nervovej sustavy. Podporuje obnovu buniek, zvysuje pruznost pokozky a vlasov, znizuje hladinu cholesterolu, posilnuje srdce a cievy. Obsahuje aj vela vlakniny=podporuje travenie a detoxikaciu. Obsahuje pre telo vybornu dvojkombinaciu horcik - zinok, + vitaminy skupiny B, C, E, kyselinu listovu, karoten, draslik, stopove prvky fosfor, kremik, mangan, med a biotin, ktory podporuje latkovu vymenu a zabezpecuje dostatocne energeticke zasobenie mozgu.

pišta

Vrr, nevadi. Treba si to "zopaknut". To rozhodnutie, sa nieco naucit v tomto smere, je vyborne : ))) a len ho udrzuj a zveladuj :) Napr. aj tak, ze si precitas na tuto temu nejaku knihu. Aj "domaci" Brunovsky je dobry. Walker, Tapperwein, a dalsi cakaju, ze ich (mozno) postupne objavis. A ked aj nie, aj tak treba ist dalej...Mozno aj tak, ze postupne menit to, co cloveka drzi v kruhu. Kazdy z nas ma svoje "kruhy" :)

vrr

pišta, pravdu mas. Nesla som bohuzial, nestihala som. No nevadi, ono sa to rozsiri este iba a bude sa viac hovorit potom hadam nejaku prednasku zastihnem a niekedy ked bude treba to mozno vyuzijem.
:) prajem pekny dnik.
a ty sa ako stravujes? mas nejaku vieru? typu vegan makros fruit alebo jednoducho len zdrave jedla plne zeleiny ovocia a chudeho meska?