Čerstvé ovocné a zeleninové šťavy

Príspevok v téme: Čerstvé ovocné a zeleninové šťavy
igris

Velká vačšina z nás čo si píšeme na tomto fóre sa stravuje varenou stravou. Vtedy majú pre nás veľmi dôležitý význam čerstvé šťavy, pretože zásobujú naše telo živými elementami a vitamínmi, ktoré vo varenej strave nie sú. Šťavy sa veľmi rýchlo vstrebú a slúžia k obnove a výžive buniek, žliaz..., bez zaťaženia zažívacieho ustrojenstva. Dúfam ,že si "pokecáme" o liečivých, čistiacich, detoxikačných účinkoch , ale aj "šťavičkách každodenných", ktoré dopĺňajú náš jedálniček. :)))

vrr

a neviete o niecom co nam celkovo zlepsi imunitu a spevni svalstvo a kostru? nemusi to byt zrovna zelenina..ale proste strava ako napriklad pre sportovca vykonneho aby mal tie svali v poradku a aj kosti aby sa mu nelamali a aby neochorel.

tigi

Liliana návštevníci síce vylezú, ale hovienka zostanú. Radšej by som jedla tých návštevníkov ako to čo po nich zostane v čerešni...

Z-uzka

Hmm, mňam, mňam hrozienko, tak to je určite lepšie ako čerešne, hehe..
Hrozno ja veľmo rada :)) Alti, ďakujem za definíciu hrozna :))

Alternativa

HROZNO
patri k najzdravsiemu ovociu. Vynikaju v nom komplex vitaminov B /hlavne B6/, fruktozu a jednoduche cukry, ktore idu priamo do krvi. Obsahuje vsetky druhy esencialnych aminokyselin, vitaminy A, C, E, z mineralov draslik, zelezo, vapnik, fosfor a med /makcen na d/. Tmave hrozno ma veeela bioflavonoidov, co su ucinne antioxidanty. Hrozno je vyborne pri detoxikacii tela, posobi mocopudne a zlcopudne, mierne prehana/vlastne upravuje vyprazdnovanie/. Liecive ucinky hrozna boli dokazane pri kardiovaskularnych chorobach celkovo, posobi na krvne dosticky/aby sa nevytvarali zrazeniny/, udrziava rovnovahu crevnej flory. Supka hrozna obsahuje latku rosveratrol-posobi proti vzniku nadorovych ochoreni. Okrem toho vyborne hydratuje a vyzivuje pokozku, ked si ho napatlame pomliagane na tvaricku.

Alternativa

...a tieto prve ceresne /cerstvo obrane zo stromu/ su fakt bez zivych navstevnikov :D. Z-uzka, ved si ich zopar otvor na trhovisku :D. Vies, maju este jednu velku vyhodu: pri uceni si ich mozes chrumkat bez kontroly mnozstva a hlavicka Ti bude kmitat nad textom. Ladviny sa "rozbehnu" a crevka tiez nebudu lenive.

pišta

Ahojte :)
Vzhľadom na pozitíva, ktoré popísala Alterantíva, ja by som tie čerešničky predsa len skúsil. Navyše, patria do nášho podnebného pásma a naše telo je pripravené urobiť "Mňam!!" a zmetabolizuje ich veľmi dobre.
Červíčky nás nemusia trápiť. Je to cvik: pozriete na čerešňu a pohmkáte:
"Krásna si krásna, ale či aj zvnútra dobrá?“, opýtate sa. Čerešnička sa začervená a vám ani nemusí nič hovoriť a premkne vás chuť...podobne ako v živote... to ale nemusí byť pravda..
Ale život vás naučí sa v tom vyznať. V čerešničkách určite skôr ako v iných oblastiach...A potom je to paráda : )))