Vzťahy a dnešná doba

Príspevok v téme: Vzťahy a dnešná doba
Zina75

Pekný deň želám. Potrebujem vedieť Vaše názory na vzťahy v dnešnej dobe. Som mladá 27 ročná žena a slobodná. Už 2 roky som nezadaná. Pred tým som mala trojročný vzťah, ktorý som ukončila, lebo ex-partner nechcel svadbu a deti. Najprv som neriešila, že som sama a vyhovovalo mi to. No neskôr by som už aj pristala na vážny vzťah. Ale tam nastal problém. Keď som sa začala stretávať s mužmi tak väčšina z nich chcela len sex alebo kamarátstvo s výhodami. Ja som to odmietala, no neskôr by som už aj na to pristala. Ale tam bol znova problém. Najprv z ich strany bola aktivita a neskôr už nie. Neskôr sa zadarilo a našla som si kamaráta, ale po pár týždňoch povedal že už nechce sex. Dosť ma to prekvapilo ale tak som súhlasila. Teraz ked nad tým rozmýšľam tak neviem kde je chyba. Či v mužoch alebo v ženách alebo v tejto dobe. Raz by som chcela mať normálnu rodinu. Bez toho že by sme sa rozvádzali alebo že by som bola slobodná mamička. Ale asi sa to v dnešnej dobe nenosí. Neviem. Poraďte mi alebo napíšte svoj názor. Ďakujem.

liberta25

radsej budem fetisizovat VS, ako tvrdit, ze dosiahnut stredoskolske vzdelanie a byt s tym po zbytok zivota spokojny, je uplne v poriadku.

creature

Presne tak. Zalezi na osobnostiach ktore sa stretnu, na tom ako suzneju. Vyska vzdelania neindikuje aky ten clovek naozaj je, aka s nim bude buducnost, ci dokaze byt inspirativny, zaujimavy. Vyska vzdelania je dolezita skor pre tych ktori si to fetisizuju. Je to skor o nejakom pocite.
Ak by som mal ist este dalej, tak nezalezi ani na rozdielnych financnych pomeroch, skor ide o potencial aky clovek ma a ako ho vie vyuzit. Ale zas ma niekto obvini ze som chudbny s deravymi ponozkami a zena mi hladuje :oD

vebe

Ono, problem pri vztahoch nestoji presne na tom, ze ci maju obidvaja VS vzdelanie alebo nie. Je to hlavne o tom, ci sa prekryvaju okruhy ich zaujmov, ci pouzivaju podobny slovnik ci ich myslenie a vnimanie veci, problemov je zhruba v rovnakom ci podobnom leveli, ako vnimaju svet, ci velmi zjednodusene alebo sa nad vecami zamyslaju a hladaju suvislosti, tym je dany aj orkuh priatelov a znamych s ktorymi sa stretavaju, ty su dane aj temy. Nezriedka tieto veci idu ruka v ruke aj so vzdelanim. Nie je podcenovanie ludi, ide o to, ze ja si neviem predstavit spolocny zivot s niekym, kto rozmysla v uplne inej dimenzii, kto nema pochopenie pre to, ze clovek na sebe musi vela pracovat, ze by sa mal stale niekam posuvat, ze povedzme vela pracujem aj po veceroch a nociach, ze mam urcity okruh tem. Nemusi mat kazdy takyto pohlad na veci, nemusi kazdy chciet na sebe pracovat, nemusi kazdy vela ciatat a podobne, to nie, len to by asi nebol partner pre mna, bol by pre niekoho, kto ma veci uplne inak nastavene a im by to potom mohlo velmi dobre fungovat. Ked su rozdiely medzi ludmi na urovni intelektu, muslenia a vnimania veci prilis rozdielne, zvycajne to po case problem je, narazi sa na to pri detoch, pri spolocnych zalubach, pri stretavani sa priatelmi, narazi sa na to a je to problem. Jeden z pratnerov sa proste neciti byt medzi "svojimi" a to z dhodobeho hladiska nie je dobre. Ci uz si to pripustime ci nie.

liberta25

sice teda fakt odbacame od povodnej temy, ale vysvetlite mi niekto, preco ked sa VS clovek vyjadri, ze chce, aby aj jeho/jej partner mal VS vzdelanie, zrazu sa vsetci stredoskolaci prihrnu a zacnu vyjadrovat svoje nazory o tom, ze to je aka blbost, co za kriterium a pod bla bla. preco niekto, pre koho top vo vzdelani je maturita prip. vyucny list, ma tu potrebu sa vyjadrovat k niecomu, o com nema ani paru? VS skolu ani z dialky nevidel, ale bude toho studovaneho cloveka presviedcat.. ja len, ze toto nepochopim ;)

neznama343

A co mam povedat ja? Mam takmer 26, nikdy som nemala priatela. Vsetci chlapi, s ktorymi som sa zoznamila ma brali maximalne ako kamosku. Potom som poznala chlapov, ktorym slo iba o sex. Myslim, ze dnesni ludia su zvlastni, nesnazia sa o respekt, uctu voci druhemu a hladaju dokonaleho cloveka...

[zruseny37]

Prebehla som si posledné komentáre a rada by som sa tiež vyjadrila. Podľa mňa človek, ktorý ešte nestretol svoju spriaznenú dušu, dokáže rozpoznať to, čo chce, až keď tú osobu stretne. Môže mať stanovené požiadavky, aby mala vysokú školu, aby pochádzala z mesta alebo hocijaké iné "aby", ale až realita mu ukáže, že na niektorých veciach skutočne nezáleží. Sú veci, ktoré sa dajú dopredu stanoviť, čo sa týka napríklad fajčenia, alkoholu, predstavy o budúcnosti, lebo nefajčiarovi môže fajčiar vadiť a neprenesie sa cez to, ani keby bol inak dokonalý. Človek to zistí, až keď si to zažije. Hoci súhlasím s tým, že si rozumejú dvaja lepšie, ak majú podobné finančné pomery v rodinách a nie sú tam veľké rozdiely. No čo sa vysokej školy týka, nemyslím si, že sa ľudia tak diametrálne líšia, aby to bol rozhodujúci faktor.

creature

Tak sa nauc spravne formulovat myslienky do viet ;-)
Obavam sa ze si nepochopil/a. Podnecovat moze aj clovek bez vysky. To je to o com pisem cely cas. Ide o osobnost, vrodenu inteligenciu, zaujmy, hopsa hejsa a mame parik ktory si vyhovuje (dokonalost by som vynechal, logicky nic take neexistuje).
Nechce sa mi vytahovat sukromie ale mam zenu bez vysky, aj rodicia su. Napriek tomu su to sikovny ludia ktori dokazu inspirovat a dokazu byt zaujimavi. Hold niekomu staci nieco tak vagne ako je vyska vzdelania...
Vztahovacnost je skareda vlastnost to ano, to si trafil/a, len ci spravny terc ;-)
Ja bych dodal este ze sklon fetisizovat si nieco je tiez nevhodny

anjelik *

Obávam sa, že nechápeš. Pretože si nepochopil jedno, že sa nebavíme o tom, či je niekto rozhľadený vďaka výške alebo nie je. Ale o tom, že ten, kto si druhého hľadá a je pre neho osobne škola dôležitá, ju preto u druhého žiada. Lebo je to jeho osobné presvedčenie, nemusí byť správne, ale je to jeho názor. Logicky, čím viac v sebe máš, tým viac styčných plôch s tým druhým. Tým viac podnetov pre toho druhého. Veď o to ide, podnecovať toho druhého, ak to sám nedokáže. Ak to on dokáže opätovať, hopsa hejsa, dokonalý pár je na svete. :o))
Netreba robiť unáhlené závery. S pobavených záverov. Vzťahovačnosť je vlastnosť veľmi škaredá. ;o)

creature

Ale ja to chapem. Stretavam sa s tym casto. Ked sa zastavam gayov, som isto gay, ked sa zastavam romov, som isto tiez rom. Tento sposob uvazovania velmi dobre poznam a zial je velmi casty.