Vzťahy a dnešná doba

Príspevok v téme: Vzťahy a dnešná doba
Zina75

Pekný deň želám. Potrebujem vedieť Vaše názory na vzťahy v dnešnej dobe. Som mladá 27 ročná žena a slobodná. Už 2 roky som nezadaná. Pred tým som mala trojročný vzťah, ktorý som ukončila, lebo ex-partner nechcel svadbu a deti. Najprv som neriešila, že som sama a vyhovovalo mi to. No neskôr by som už aj pristala na vážny vzťah. Ale tam nastal problém. Keď som sa začala stretávať s mužmi tak väčšina z nich chcela len sex alebo kamarátstvo s výhodami. Ja som to odmietala, no neskôr by som už aj na to pristala. Ale tam bol znova problém. Najprv z ich strany bola aktivita a neskôr už nie. Neskôr sa zadarilo a našla som si kamaráta, ale po pár týždňoch povedal že už nechce sex. Dosť ma to prekvapilo ale tak som súhlasila. Teraz ked nad tým rozmýšľam tak neviem kde je chyba. Či v mužoch alebo v ženách alebo v tejto dobe. Raz by som chcela mať normálnu rodinu. Bez toho že by sme sa rozvádzali alebo že by som bola slobodná mamička. Ale asi sa to v dnešnej dobe nenosí. Neviem. Poraďte mi alebo napíšte svoj názor. Ďakujem.

liberta25

zranena dusa ako netitulovany, uz aj bola reakcia. prepac, za tvoje zlyhanie ziadny vysokoskolak nemoze. a to, co tvrdis ty, tvrd az potom, ked dostudujes VS, nielen sa na nu dostanes a nedokazes urobit ani prve skusky. ak sa raz nejaky vystudovany VS vyjadri, (okrem tych trapnych VS samozrejme, ako je socialna praca, filozofia a co ja viem co), ze mu to bolo nanic, tak potom nad tym porozmyslam. inak len bresete nad vlastnou neschopnostou.

netitulovany

ja som studoval vs, ale nemam vs, lebo som odtial odisiel, ked som si uvedomil, ze je to len dalsia honba za nicim, resp. za papierom. ak ma toto byt nieco, co mi pomoze najst si lepsiu pracu, tak to nechcem. teraz su moji spoluziaci inzinieri, ale potom, co som videl na univerzite, by som nikdy neuprednostnil takych ludi ako zamestnavatel. rovnako mi ani ta skola takmer nic nedala. v ramci toho, kolko rokov trvala, som si neodniesol skoro nic. takze nie je vyska ako vyska. globalne to zhodnotit neviem, ale moja vyska a predpokladam, ze aj vacsina ostatnych nestoji za obdiv. tolko nazor cloveka, ktory studoval vysku a nema titul. a kto sa bude do mna pustat, ze som ju nezvladal, tak ho tu rovno zarazim, lebo to bolo moje rozhodnutie, ze idem prec. 70% znamok som mal Acka. tlacili ma jedine rodicia a spoluziaci, aby som uz "dobojoval". to nebol boj, ale plytvanie casom. kazdopadne, skusenost sa vzdy zide.

liberta25

ano, suhlasim, ti co VS nestudovali vedia len stekat a kecat, ake je to zbytocne. k tomuto nazoru sa vzdy vyjadrim, aj ked ma vzdy polovica fora ubicuje. teda ti bez VS ;)
a urcite by si clovek mal hladat do vztahu toho druheho aj podla vzdelania. ono to dokaze byt neskor velmi zradna priepast, ktora skoro vzdy skonci zle, ak su dvaja rozneho edukalneho rozsahu.

Delete 2

Nič v zlom ale človek bez vysokoškolského vzdelania môže byť často inteligentnejší a vzdelanejší ako niekto kto VŠ má a naučil sa len pár poučiek a vzorcov. Nič v zlom ale mne sa táto selekcia nejako nepozdáva. Pravdepodobne preto, že som iba ,,looser,, s maturitou a ostatní hľadajú ,,inteligenciu.

Neviem to pochopiť a nikdy tomu nebudem najskôr rozumieť. Možno som len ja divný ale poznal som more ľudí a nikdy som sa nedíval na to kto má aké vzdelanie.

Je mi ľúto všetkých, ktorým tak veľmi záleží na tom či má človek titul a nepozerá sa na to, aký ten človek je a čo naozaj vie či dokáže.

Aldys

@simona26: Presne tak, presne preto hľadám niekoho, kto vie aké to bolo študovať na VŠ. Lebo to myslenie je iné, ale nevedia to mnohí pochopiť. Ach, ja som na pokeci už dlho. Buď mi píšu nejakí odpadlíci, fakt že muži bez logického myslenia, ani gramatika im moc nejde, alebo takí, ktorým ide o sex. Neviem, či si tam mala fotku, či nie a ani ako vyzeráš. Ale je tam pomerne dosť zúrivcov, čo sa samí nevedia pozrieť do zrkadla, ale začnú nadávať, za to že som baculka. Ale ja sa cítim vo svojom tele dobre, aj viem aké mám silné a slabé stránky, len tam je proste skupina škodlivcov. No a potom takí, čo sa obujú do mojej podmienky, že VŠ vzdelaní a začnú sa ma vypytovať, či inteligentný človek musí mať nutne vzdelanie a prečo by nemohol byť inteligentný aj ten čo vzdelanie nemá. A nevedia potom pochopiť, keď im vysvetľujem, prečo hľadám práve takého. Len odvrávajú ako malé deti.

Nina.

kafe - ide o to, že ja to mám z vlastných skúseností. Presne viem, čo je to pozitívne myslenie a mám to vyskúšané. Neskúšala som to pár dní, pár mesiacov, ale boli to roky a to čo nasledovalo potom neprajem nikomu. A poznám aj niekoľko ľudí čo sa snažili, verili, dúfali a napokon sa to všetko zmenilo na jednu veľkú katastrofu. Nedovolila by som si v žiadnom prípade posudzovať to, ak by som to nezažila na vlastnej koži.
Nehovorím len o motivačných knihách, viem, že myšlienky majú svoju silu a určitú energiu, ale všetko je to v prvom rade o práci s vlastným podvedomím a práve o to ide - , že zásahy do vlastného podvedomia sú veľmi nebezpečnou ,,zábavou´´, ktorá sa v mnohých prípadoch môže skončiť naozaj zle. Jedného dňa tá bublina praskne a následky bývajú dosť veľké.
Nesťažujem sa na svoj život, zažila som si toho v živote veľa. Som spokojná, pracujem na sebe a idem ďalej napriek tomu, čím všetkým som si musela prejsť. Len proste ide o to, že na základe vlastných skúseností som skrátka realistka a tak som sa ušetrila už mnohých sklamaní a zažila som vďaka tomu mnoho príjemných prekvapení.
V živote to skrátka funguje trošku inak podľa mňa - nebude sa celý vesmír točiť okolo niekoho, len preto, že on to chcel, verí a vie.
Áno, pozitívne myslenie funguje - do istej miery a na základe podvedomia a zásahov do psychiky človeka. Lenže potom nastáva tvrdá realita.
Mnoho vecí som dostala aj bez snahy, alebo bez toho, že by som tomu verila. A zasa o mnoho vecí som sa usilovne snažila a bola som presvedčená, že to víde a často nie len že to nevyšlo, ale skončilo to veľmi zle. Všetko je to 50 na 50, ale pozitivizmus, smajlíky, kvetinky, láska, dobro a podobne už skrátka nie je môj štýl myslenia. Je to hazard s ľudskou psychikou a momentálne aj dosť výnosný marketing.

nikki122

Kafe uplne suhlasim s tvojim prispevkom.ludia ani nevedia co vsetko mozu myslenim zmenit.moj zivot je toho zivym dokazom. Zila som vo velmi negativnej rodine typu ty nic nedokazes nic sa ti nepodari nakolko mám aj zdravotne problémy tak som tomu verila a uplne tomu prepadla. Az raz prisiel zlom v živote a povedala som si dost najdem si pracu! A Ja som si ju aj našla!napriek chorobe a ludom co mi neverili. Teraz tam budem 6rok a dari sa mi.co sa vztahov tyka v dnesnej dobe treba mysliet pozitivne nemysliet nato ze si nikoho normalneho nenajdete!! Pretoze ked stále budete mysliet na negativne bude vas to stále stretavat!! Naozaj je to tak preto sa ludom nedari pretoze stale myslia na neuspech.Takže hlavu hore ;) Nikola

Zina75

Áno asi je vo mne chyba. Keď som dobrá na chlapa a urobím čo mu na očiach vidím. Netýka sa to sexu. Sex je len zbraň dnešnej doby. Skutočné hodnoty sú niekde inde.

creature

Ze motivacne knihy. Ja sa takym dokonca vyhybam. Nemame na vsetko v zivote vplyv. Napriklad uz na samom zaciatku ked si nevyberame to akym rodicom sa narodime. Ale take zmyslanie ake ma Nina, Aldys a spol ze sa stazuju na dobu, osud, to zbavuje zodpovednosti. V porovnani s dietatom ma dospely viac moznosti samostatne sa rozhodovat. A nie je to tak ze ten kto si mysli ze sam urcuje svoj osud je stastnejsi ako ten kto si mysli ze osud ho urcuje ?
Nina sebareflexia je sebapoznavanie a sebavychova. A sebavychova je podla mna najlepsia vychova, cize ak sa vyskytne problem treba zacat od seba. Vela ludi to vnima ako zvalovanie viny na seba. Ja si skor myslim ze clovek cez to rastie, rozvija sa, spoznava sa a lepsie chape svoj zivot a ako si ho zariadit.
Aldys to ze nemas vela narokov a tykaju sa realnych veci je jedna vec, druha vec je ci existuje vobec niekto kto ich v tvojich ociach dokaze splnit. Sama pises ze si len tak niekoho nedokazes vazit. Ze s tym mas problem. Co ak je to tak ze vzdy si na kazdom najdes nejaku chybu ktora je nepripustna ? Ale ty namiesto toho veris ze mas proste smolu. Je cudne ak niekto tvrdi ze z toho mnozstva ludi mu nikto nevyhovuje.
A to je to o com cely cas pisem. Nemam to z motivacnych knih, tie knihy su len trapny biznis. Ja to mam zo svojich skusenosti. Odpozoroval som to na sebe aj na druhych. Ak clovek vnima druhych a zaroven hlba aj v sebe tak s tym ma doslova kazdodennu skusenost.

embryo

Nina.: ked si pozorne precitas co som napisal, pouzijes to co by si mala mat v hlave, tak urcite zistis... ze sa nejedna o paranoju, mozno ta to bude boliet, ale vyskusaj to ;-)