Vzťahy a dnešná doba

Príspevok v téme: Vzťahy a dnešná doba
Zina75

Pekný deň želám. Potrebujem vedieť Vaše názory na vzťahy v dnešnej dobe. Som mladá 27 ročná žena a slobodná. Už 2 roky som nezadaná. Pred tým som mala trojročný vzťah, ktorý som ukončila, lebo ex-partner nechcel svadbu a deti. Najprv som neriešila, že som sama a vyhovovalo mi to. No neskôr by som už aj pristala na vážny vzťah. Ale tam nastal problém. Keď som sa začala stretávať s mužmi tak väčšina z nich chcela len sex alebo kamarátstvo s výhodami. Ja som to odmietala, no neskôr by som už aj na to pristala. Ale tam bol znova problém. Najprv z ich strany bola aktivita a neskôr už nie. Neskôr sa zadarilo a našla som si kamaráta, ale po pár týždňoch povedal že už nechce sex. Dosť ma to prekvapilo ale tak som súhlasila. Teraz ked nad tým rozmýšľam tak neviem kde je chyba. Či v mužoch alebo v ženách alebo v tejto dobe. Raz by som chcela mať normálnu rodinu. Bez toho že by sme sa rozvádzali alebo že by som bola slobodná mamička. Ale asi sa to v dnešnej dobe nenosí. Neviem. Poraďte mi alebo napíšte svoj názor. Ďakujem.

anjelik *

Prečo oslovujem teba? Pretože máš veľmi rozumné názory. :o) Ale máš v sebe aj prchkosť, unáhlenosť a to potom škodí tomu, aby to, čo píšeš, bolo správne pochopené. Pretože za slovami sa vždy skrýva aj emócia, s akou ich píšeš. A tak okrem slov človeku ponúkaš aj svoju dušu. A keď tá excituje v nejakých tých *záchvatoch**..že omg, čo to nechce pochopiť?? Tak to pre mňa nie je ok. :o)
Prečo nepílim uši Liberte?? Lebo mne samej je veľmi blízka túžba po vzdelávaní sa..to ide ruka v ruke s chápaním vecí. Tiež niekedy zažne také, že ach jaj. :o)) Ale to predsa každý.
Čo je pravda? Predsa pochopenie. Pretože ak raz niečo pochopíš, nemusíš už k tomu pridávať nič. Je to dokonalé, pretože to funguje. Vždy. :o)
Aby som to aplikovala na túto tému...ak ti nejde do hlavy, že prečo niektorí trvajú na svojom, tak sa môžeš začať zamýšľať, buď ako im to lepšie vysvetliť, či to skutočne dobre vidíš ty alebo ich nechať v ich názore a pochopiť, že to chce čas, aby dospeli kam ty. Je to pravda? Je nutné k tomu niečo dodať? No a dospel si k tomu práve kontaktom aj s odlišným názorom. Preto sú tak potrebné. A preto je k nim treba pristupovať s rešpektom a láskavo a nie brbotať si stále svoje. ;o)

vebe

To je forum a diskusia, takze kazdy prinasame svoj pohlad a nazor, netreba na vsetko reagovat, mozno sa skor zamysliet.
Creature neber to v zlom, nie je to kritika ale pozorovanie, bud trochu menej vztahovacny, nemusis na vsetko reagovat, nikto tu na teba neutoci ani neritizuje, nikdy nic nie je cierno-biele, za mam vzdelanie versus nemam vzdelanie. Je velmi vela oddtienov a teda velmi vela nazorov. Ty pises ze nepotrebujes vediet aky je slovensky a zahranicny vzdelavaci system a ja som napriklad vdaka svojim detom pochopila ake je to uzitocne zazit studium aj na zahranicnej skole, ako to otvara oci, umoznuje nadhlad a hodnotit veci uplne inak ako ked som len doma a poznam len jedno. No a kto ma pravdu ja ci ty? Ja neviem, viem loen ze vidime niektore veci inak.

creature

Ja ta nepotrebujem presviedcat, tak isto ty nepotrebuj presviedcat mna alebo ostatnych o svojom nazore na vzdelavanie. Lenze to cely cas robis moja zlata ;-)
Ja chapem tvoj pohlad, napisali ti to aj ostatni, jednoducho si niecomu uverila, hoci realita je trochu ina, to je cela sranda. Je to v podstate ako debata s veriacim clovekom. ktory si navyse mysli ze to co preferuje on, je nieco viac - "tak ako tebe, creature, staci, to co mas". Prave toto tvoje kategorizovanie vypoveda o povysenosti.
Jo a pravda... co je vlastne rpavda anjelik ze ;-) Dokonalost urcite nie

[zruseny37]

liberta25, on hľadá len pochopenie, lebo neodsudzuje ľudí na základe nejakých parametrov. On chápe, že ty máš požiadavku vysokoškolské vzdelanie, ale to je tvoja osobná požiadavka. Pokúša sa ti vysvetliť, že na tom nemusí záležať z globálneho hľadiska, lenže tomu ty nerozumieš asi, a preto som sa vyjadrila, že ti to zbytočne vysvetľuje, keď si stojíš za svojím.

A pravda je veľmi relatívny pojem...

liberta25

presne tak, clovek sa formuje aj vdaka tomu, cim si v zivote presiel. to nerobi jeho nazory najspravnejsimi. ale tvori to sucast jeho osobnosti. netvrdim, ze moj pohlad je najspravnejsi, ale je sucastou mna, tak ako tebe, creature, staci, to co mas. ja tvoj nazor tolerujem, ale ako idylka napisala, len preto, ze ty mas iny nazor, neznamena to, ze ma presvedcis. inak povedane, myslim, ze je lepsie byt bohaty, zdravy a vzdelany ako chudobny, chory a nevzdelany :). aj ked to nerobi z cloveka supercloveka.
anjelik mal velmi krasny prispevok o pravde a pred tou musime vsetci sklonit hlavu, ci uz mame tituly a miliony na konte alebo nie.

creature

Anjelik je zaujimave ze tento apel pises mne, a nie liberte povedzme, alebo podobnym. Takze o pravde by som na tvojom mieste pomlcal :-)
Tolerancia a sucit pre odlisnosti celkovo liberte zjavne chyba. Ja nemam problem s tym ked ktosi na partnerstvo hlada len vysokoskolakov, alebo ked ktosi hlada len bohacov, ale oponujem vtedy ak mi niekto tvrdohlavo tvrdi ze to je jedine dobre a spravne. Pripomina mi to dogmatizmus. Mozno na ten som zas alergicky ja. Ja totiz vnimam svet v roznych farbach. Lebo taky je, pestry. Nebudem odsudzovat bohaca, ani bezdaka, pokym ich nepoznam, tak isto cigana, len preto lebo je cigan, ani martana len preto lebo je martan.

[zruseny37]

Táto debata je všeobecne o dnešných vzťahoch, takže všetky spomínané veci a názory sú tu na mieste.

Netreba sa rozčuľovať, creature. Svoj názor si dal už niekoľkokrát najavo a dostatočne pochopiteľne, takže tvoja snaha presvedčiť liberta25 je márna. Každý máme svoju pravdu. Ja si rada vypočujem iné názory, pretože je zaujímavé ako reagujeme a uvažujeme rozlične. Ľudia majú rôzne priority a tým sa naše partnerské vzťahy odlišujú, preto by ste napríklad vy dvaja nemohli spolu fungovať a o tom to je. Každý má iné potreby a niekto iný je kompatibilný k nemu. Ak má niekto vzťah na prvom mieste, nerieši drobnosti, no ak má človek priority začínajúce niekde inde, môže byť škola pre neho to najdôležitejšie. Hlavne, nech ideme všetci za šťastím.

anjelik *

Creature, možno ja sa neviem vyjadrovať a možno ty nevieš čítať. :o)
Jedna vec mi ale u teba chýba...ľudskosť by som to nazvala, tolerancia a súcit a pochopenie aj pre odlišné videnie sveta. Vieš, môžeš mať tie najsprávnejšie názory, sebaviac skúsenosti, keď sa pri zdieľaní vytratí *láska*, vo význame pochopenia tých druhých, tak je to skôr na škodu ako na úžitok. To len tak na okraj.
Dokonalosť existuje a je ňou pravda. :o) Tá sa ale buduje a aj kontaktovaním tých, ktorí s nami nesúhlasia. Čám skôr ti dôjde, že majú na to právo, tým skôr k pravde dospeješ. ;o)

creature

A vobec ak si niekoho zastavam su to moji rodicia a moja zena. Je to zvlastny typ uvazovania z tvojej strany. Ked si budem zastavat gayov, ze nezalezi na tom ci je clovek gay, ale na tom aku ma osobnost, ake ma hodnoty, tak to bude znamenat ze kurujem zadky mladych junakov ????

[zruseny37]

Absolútne súhlasím s tebou, že bohatý muž nezaručuje šťastný život. Osobne mám radšej skromnejších ľudí, lenže málokto bohatý nedopraje dieťaťu, keď si to môže dovoliť. Otázne je, kde je tá hranica, aby to nebolo na škodu. Mne sa páči, že si v živote všetko budujem, napredujem a nedostala som to na tácke, lebo aj o tom je život. Myslela som to tak, že sa dvaja ťažšie chápu, keď v živote riešia úplne iné problémy. Ak napríklad jeden ráta peniaze do konca mesiaca, aby s nimi vyšiel, a druhý sa na cenovku nemusí ani pozrieť, nikdy nemusel brigádovať a tak ďalej, potom tieto rozdiely častokrát zasahujú do pokoja medzi nimi, ale verím, že ak niekto chce pochopiť, tak si cestu nájde.