Vzťahy a dnešná doba

Príspevok v téme: Vzťahy a dnešná doba
Zina75

Pekný deň želám. Potrebujem vedieť Vaše názory na vzťahy v dnešnej dobe. Som mladá 27 ročná žena a slobodná. Už 2 roky som nezadaná. Pred tým som mala trojročný vzťah, ktorý som ukončila, lebo ex-partner nechcel svadbu a deti. Najprv som neriešila, že som sama a vyhovovalo mi to. No neskôr by som už aj pristala na vážny vzťah. Ale tam nastal problém. Keď som sa začala stretávať s mužmi tak väčšina z nich chcela len sex alebo kamarátstvo s výhodami. Ja som to odmietala, no neskôr by som už aj na to pristala. Ale tam bol znova problém. Najprv z ich strany bola aktivita a neskôr už nie. Neskôr sa zadarilo a našla som si kamaráta, ale po pár týždňoch povedal že už nechce sex. Dosť ma to prekvapilo ale tak som súhlasila. Teraz ked nad tým rozmýšľam tak neviem kde je chyba. Či v mužoch alebo v ženách alebo v tejto dobe. Raz by som chcela mať normálnu rodinu. Bez toho že by sme sa rozvádzali alebo že by som bola slobodná mamička. Ale asi sa to v dnešnej dobe nenosí. Neviem. Poraďte mi alebo napíšte svoj názor. Ďakujem.

[zruseny37]

V tejto diskusii sú dva tábory ľudí, ktorí sa očividne nikdy nepochopia. Dokola si tu každý obhajuje svoje. Opakujete svoje myšlienky, veď my sme to už dávno pochopili. Niekto je viac povrchný, iný menej. Mohli by sme to teraz zastaviť? Môžeme sa porozprávať o iných aspektoch vzťahu. Pomáhajme si, šírme úctu, radosť a budeme šťastní. Načo je dobré sa tu naťahovať? Dospeli sme k tomu, že si zakladateľka musí hľadať muža podľa vlastných kritérií a odporúčam jej nehádzať flintu do žita. To, že si nenašla muža na zvyšok života doteraz, znamená, že to ešte príde.

creature

Liberta nevkladam ti slova. Viaceri ti uz vytkli ze pises ako keby ludia bez vs boli horsi.
Mne je fuk ake mas naroky na partnera. Ale je rozdiel povedat ja chcem muza s vs, ale chapem ze muz bez vs moze byt presne taky isty akeho chcem, akurat len nema vs. A je rozdiel tvrdit ze muz s vs je zakonite iny nez muz bez vs.
Anjelik ten argument s vraj zvlastnym humorom moc neobstal :-)

creature

:-) Ale hlavne ze ja si tu brblem svoje...
Nic skoda drat klavesnicu. Tu totiz nejde o rozdielnost nazorov, alebo iba o rozdielnost preferencii pri vybere partnera. Tu ide o to ze niektori ludia proste niektore veci nechapu. Je rozdiel mat iny nazor a je rozdiel sa vyslovene mylit.
Rozmyslam ci opacna strana chape co pisem ja. Lebo odo mna sa to akosi vyzaduje, som si vsimol, len ci sa to vyzaduje aj od druhej strany...

liberta25

spring, dakujem za nazor, nechcela som vyznievat tak, ze sa vyvysujem. ale v jednom mas pravdu, musim sa naucit pokore a na tom sa uz pracuje ;). lebo kto vysoko siaha, nizko pada a tak by som nechcela dopadnut. :)
creature, nevkladaj mi do ust, co som nepovedala. ja som pisala o mojich kriteriach. to, ci ty alebo niekto iny ma odlisne a rozdielne, to sa mna netyka. takze viem, ze existuju aj ludia bez VS, dokonca viem aj to, ze existuju zmiesane vztahy v ramci vzdelania a mozu normalne fungovat. lez, polovicu mojho vztahu tvorim ja, takze svoje kriteria podla teba menit nebudem.

anjelik *

Ak by si bol nie žiakom, ale učiteľom, ktorému žiakovi by si intuitívne venoval viac pozornosti? Tomu, v ktorom by si videl potenciál pochopenia alebo tomu, kto je síce milý, ale tak ešte má toho viac na zvládnutie? Potom aj volíš slová, keď viac zaťažíš toho *šikovnejšieho* a si láskavejší pri tom druhom. :o) (Mám áčko za odpoveď??)
Neviem, asi záleží od toho, ako na koho nazeráš, ak je niekto zvyknutý sa vyjadrovať striktne a presne, také sú aj jeho výpovede. Druhým potom pripadajú odmerané a že sa vyvyšuje. Mne naopak prídu dosť logické. Adekvátne jej vlastnému nazeraniu na svet.
Mne nevadí, ak sa niekto vyvyšuje, skôr je to pre mňa veselá vec. :o))) Ale tak ja zase disponujem pomerne netradičným zmyslom pre humor, kde ma neuveriteľne rozosmievajú už len tie nicky, čo sa tu hemžia. Tvoj, Kreatúrko, nevynimajúc. :oP

spring

vebe - snazis sa az privelmi mudrovat a takto to dopadne - skor ako nieco napises tak si premysli kolko ludi poznas, ktori pochadzaju z velmi jednoduchej rodiny a dali sa na odlisnu cestu - uz nie sme v 19. storoci, kde otec bol obuvnik, ci lekar a "remeslo" sa dedilo z generacie na generaciu ..
..dnes moze studovat kazdy kto chce... a tiez byt kriminalnik aj ked ma vzdelanych rodicov..

vebe

Creature, nie sme v skole, nemusis nic vysvetlovat. Daj slobodu ludom chapat veci po svojom.
Vzdelanie nie je zaruka, ze clovek bude mudry a rozhladeny. Dobre vzdelanie poskytne cloveku osobnu slobodu, podnieti v nom tuzbu stale poznavat, snazit sa chapat suvislosti, nachadzat nove riesenia, tuzbu stale na sebe pracovat a neuspokojit sa s tym co viem dnes. Nie je to ale zaruka ani bohatstva ani toho ze niekto bude dobry a co ja viem co. Ked si hlada niekto partnera, tak naozaj musia byt jednej vlnovej dlzke. Nie je to o vzdelani, ale svoju ulohu to zohrava, to sa popriet neda. Rovnako ako zaohrava ulohu aj rodina z ktorej clovek pochadza, ako tam boli nastavene priority,hodnoty, postoj k vedomostiam, mudrosti, kniham, slovnik, ktory sa tam pouzival, lebo to je vplyv ktory sa uplatnuje od prveho dna, ako sa dieta narodi. Ked si clovek hlada partnera, iste najdolezitejsie je, aky je to clovek, ale jeho rodina tiez vypoveda o mnohom

creature

Anjelik to o pravde si napisala trosku vagne. Budme konkretnejsi. Oddeloval by som pravdu od pochopenia. Napriklad ak liberta tvrdi ze clovek bez vysky je na nic, nema pravdu, pretoze zalezi aj na inych faktoroch. zaroven ma pravdu v tom ze vysoka skola moze byt uzitocna. Ale opat zalezi na absolventovi skoly a este aj akej skoly. To je nieco co ona nechape. Jednoducho ak raz existuje aj cierna ovca, znamena to ze vsetky ovce nie su biele. Ona vsak vidi iba biele ovce. Tento dogmatizmus mi vadi. Ja zas na druhej strane chapem ze ma urcite preferencie pri vybere partnera, kazdy nejake mame, ale jednoducho je rozdiel mat preferencie a uznat ze existuju aj ludia bez vs ktori su ini, nez v jej predstavach a je rozdiel tvrdit ze taky neexistuju.
A jej pohnutky chapem tak isto. Nie som jediny kto pochopil, ze sa potrebuje vyvysovat. Jednoducho ona vidi co chce vidiet, nie aka je realita. Doslova to z nej srsi a vyuzije kazdu prilezitost sa vyvysovat. A tebe az tak nevadi. Mas k jej povyseneckosti zhovievavejsi postoj nez k mojej prchkosti. Poloz si otazku preco ? Ja si polozim otazku preco mi nevadi clovek s vs, ale vadi mi clovek ktory sa pomaly v kazdej debate vyvysuje nad druhych. Dajme si to ako domacu ulohu hm ? :-) Mozno aj ty pochopis svoje pohnutky. Napoviem ti, vyvysovanie sa nema rad nikto. Ak sa v nejakej skupine niekto taky objavi, nie je velmi oblubeny

creature

Nic v zlom vebe ale precitala si si to zle. Ja nepisem ze nepotrebujem vediet aky je vzdelavaci system u nas a v zahranici. Ja pisem ze na to aby som vedel ake su tie vzdelavacie systemy nepotrebujem vela vysokych skol, lebo to mi napisala liberta. A ano, viem ake su tie vzdelavacie systemy. Aj preto sa k nim vyjadrujem.
"netreba na vsetko reagovat, mozno sa skor zamysliet." Ja by som dodal ze netreba hned reagovat, ale pochopit text a riadne citat.
Vidis mozno to ma irituje, ked tu musim veci vysvetlovat desatkrat, mozno som zvyknuty na nieco ine. Ale nevadi, to je zase moj problem a hlavne ze som si ho uvedomil :-) Vacsinou nereagujem na vsetko, ale stane sa ze mam potrebu cosi objasnit tak ako dnes. Nuz niekedy sa neda

spring

liberta - z tvojho vyjadrovania citit, ze sa strasne vyvysujes nad inych a snazis sa nieco si dokazovat - posobi to velmi neprijemnym dojmom... - na druhej strane uplne rozumiem s tym co si napisala o 13:47 - avsak! nezabudaj, ze vysokoskolske vzdelanie nezarucuje ze ten clovek taky aj je - pretoze su ludia, ktori doslova vystuduju vysoku skolu pre titul - ja by som to az tak neskatulkovala.. mozu byt naozaj ludia ktori su scitani, vzdelavaju sa, maju ciele a nemaju VS...