Vzťahy a dnešná doba

Príspevok v téme: Vzťahy a dnešná doba
Zina75

Pekný deň želám. Potrebujem vedieť Vaše názory na vzťahy v dnešnej dobe. Som mladá 27 ročná žena a slobodná. Už 2 roky som nezadaná. Pred tým som mala trojročný vzťah, ktorý som ukončila, lebo ex-partner nechcel svadbu a deti. Najprv som neriešila, že som sama a vyhovovalo mi to. No neskôr by som už aj pristala na vážny vzťah. Ale tam nastal problém. Keď som sa začala stretávať s mužmi tak väčšina z nich chcela len sex alebo kamarátstvo s výhodami. Ja som to odmietala, no neskôr by som už aj na to pristala. Ale tam bol znova problém. Najprv z ich strany bola aktivita a neskôr už nie. Neskôr sa zadarilo a našla som si kamaráta, ale po pár týždňoch povedal že už nechce sex. Dosť ma to prekvapilo ale tak som súhlasila. Teraz ked nad tým rozmýšľam tak neviem kde je chyba. Či v mužoch alebo v ženách alebo v tejto dobe. Raz by som chcela mať normálnu rodinu. Bez toho že by sme sa rozvádzali alebo že by som bola slobodná mamička. Ale asi sa to v dnešnej dobe nenosí. Neviem. Poraďte mi alebo napíšte svoj názor. Ďakujem.

embryo

Aldys: samozrejme treba citat len a len teba...

co tvrdi, ze vsetci ludia chodia po baroch LEN za ucelom sexu, ze za neschopnostou najst si vhodneho partnera stoji dnesna doba, zvratena mladez, narocni a vyberavi muzi, liberalejsia spolocnost, nedostatok stastia, poloha jupiteru pocas tvojho porodu, nevhodne znamenie vo zverokruhu... 7 miliard ludi na planete, ale kvoli "dnesnej zlej dobe" si nikoho nemozes najst, vsetci su blazni, len ty si nase lietadielko :-)

ved tomu ani sama nemozes verit, co si vyprodukovala...

Hjux

Nika má pravdu a tiež ti to nežeriem.
Chceš vzťah no berieš čo sa ponúka.
Len štetky si obdobie bez vzťahu vypĺňajú sexom s cudzími mužmi alebo kamarátmi. Normálne ženy to v pohode vydržia. Chcem vzťah a rodinu, tak spím len s tým, koho si viem predstaviť ako otca svojich detí. Neodsudzujem, len potom netvrď, že si rodinne založená :)

michal555

Tiez mam niekedy pocit ze tato doba je trochu cudna. Nie je dobre zovseobecnovat ze chlapi su svine a zeny stetky. Je stale vela ludi rodinne zalozenych, lenze oni to vzdy akosi vedia. Co mam ludi okolo seba tak vacsinou tym rodinne zalozenym to islo vzdy samo, neriesili vztahy, kde a ako si najst partnera/partnerku preto si myslim ze o nich sa nehovori az tak ako tych co vyhladavaju sex, alebo si nevedia najst partnera.

Ja mam za sebou tiez niekolko rocny vztah a po nom hlucho. Boli nejake kratucke vztahy ale to ani nepocitam. Celkovo vsak mam pocit ze s tymto ma coraz viac ludi problem a sam neviem prist na to co je toho pricinou.

Ale tiez by ma zaujimalo kde sa zoznamovat aby to aj k niecomu viedlo a malo zmysel. Bary, diskoteky to urcite nie su.

Ak ti mam poradit tak chod si za svojim. Ak chces rodinu a dlhodoby vztah tak nevyhladavaj vztahy zalozene na sexe. Zena ktora sa s chlapom vyspi hned alebo prilis rychlo tak zostane prenho uz len na sex a nebude chciet s nou riesit nic viac. Je to riziko, ak dala hned mne, preco by nemala dat niekomu inemu?

Strasidlo

@N-ika: Názor sa dá tolerovať len potiaľ, pokiaľ niekoho neuráža a nazývať niekoho štetkou, hoci so skutočnými štetkami nemá nič spoločné! Je absolútne neslušné a hlúpe. Žiadaš aby som ja tolerovala tvoj názor, ale ty nedokážeš bez odsudzovania tolerovať druhých. To je nejaký žart? Trošku sa nad sebou zamysli.

N-ika

Strasidlo : moja draha, urcite by som si obdobie bez vztahu nevyplnala tym, ze by som si hladala chalana na sex...a mozno pre teba je to normalne a hadzes to na "dobu" ale pre mna je toto spravanie stetky...
bud taka laskava a toleruj moj nazor, ja ti ten tvoj neberiem

Strasidlo

@N-ika: Ako môžeš o nej povedať že sa správa ako štetka? Ani ju nepoznáš. Určite sa nehádže do postele každému. Dokonca napísala, že ich odmietala! A aj tak sa to nezmenilo. Nájsť si kamoša na obdobie hlucha nie je štetkovstvo, pretože nejde z jednej postele do druhej. Bohužiaľ, aj keď si to nechceš práve ty pripustiť, ale áno, dnešná doba je naozaj taká. To že ty máš možno šťastie ťa neoprávňuje vravieť, že si za to môže sama. Evidentne si si ešte niečím takým nikdy neprešla, keď to tvrdíš.

N-ika

embryo ma pravdu...chyba je v tebe a nie ze doba je zla
ja to tvoj zivot, ty si sama strojcom svojho osudu, ako si ho zariadis taky ho budes mat
je stale vela rodinne zalozenych ludi, ale treba vediet takych hladat a nie ze sa zmieris len s chalanmi na sex...chces rodinu a manzela ale spravas sa ako stetka...potom sa necuduj ze sa ti normalny chalani vyhybaju

Aldys

V prvom rade nepočúvaj embryo. Áno je to z veľkej miery bohužiaľ dnešnou dobou. Ľudia sú oveľa viac uzavretejší, ťažko sa zoznamuje. Ak hľadáš v bare či na diskotéke, tak tam hľadajú všetci len sex. Cez priateľov zase spoznávať, tam spozná len niekto, kto má veľké šťastie, lebo vo väčšine prípadov to skončí tak, že ten druhý chce ostať len kamoš, maximálne s tými výhodami. Tiež mám s tým problémy, nech hľadám kdekoľvek, a to nehľadám na diskotékach a v baroch. Muži sú dnes do veľkej miery príliš nároční, preceňujú seba a svoje schopnosti a myslia si, že na tú náročnosť majú právo, ale nemajú, mnohí sa nevedia pozrieť na seba do zrkadla. A ženy si zase viac uvedomujú, že veľa vecí zvládnu samé spraviť, postarať sa o seba, že na to chlapa nepotrebujú, takže majú tendenciu sa viac venovať iným veciam a zobudia sa až neskoro, keď tikajú biologické hodiny. A ďalšia vec, že spoločnosť nevyžaduje dodržiavanie nejakých zásad, hodnôt, je benevolentnejšia. Nájde sa zopár takých, čo sa pohoršujú nad dnešnými "mladými", ako vravia, poväčšine starší ľudia, ale to nemá žiadny účinok.

Ja ak nerátam jeden krátky vzťah pred vyše dvoma rokmi a to, že momentálne sa snažím riešiť a namotať poriadne kamoša, ktorý nevie čo chce... má len sám v sebe vnútorný rozpor, potom rozpor v tom čo chce, rozpor medzi hlavou a srdcom a je to ako absolútne divoká horská dráha s ním, tak som v podstate tiež sama. Jediné čo ti môže ostať útechou je, že si mala aspoň 3-ročný vzťah. Ja som sa tak ďaleko ani nedostala, najdlhšie som mala pol roka, pretože dnešní chlapi majú tendenciu miesto nápravy problému vo vzťahu, vymeniť ženu za inú ženu ako keby bola chybný tovar (vlastne to sa deje dnes aj so spotrebičmi). Ale odmietam už hľadať chybu v sebe, lebo to je prvé čo ti niekto druhý navrhne. Nie, nie je chyba v tebe či vo mne a pod. Len máme proste nemáme šťastie nájsť niekoho normálneho oproti iným. Sťažovať sa možno nepomôže, ale nesťažovať tiež nie a ešte je človek potom napätý a rozladený. Bohužiaľ, toto sú veci, ktoré jednotlivec neovplyvní.

embryo

vyplakavat nad "dnesnou dobou" je detinske... ved aj ty si jej sucastou a teda prikladom toho, ze stale existuju rodinne zalozeni ludia, chyba nie je v muzoch, zenach alebo dobe, chyba bude pravdepodobne v tebe

kde si sa zacala stretavat/zoznamovat s muzmi?