Vzťahy a dnešná doba

Príspevok v téme: Vzťahy a dnešná doba
Zina75

Pekný deň želám. Potrebujem vedieť Vaše názory na vzťahy v dnešnej dobe. Som mladá 27 ročná žena a slobodná. Už 2 roky som nezadaná. Pred tým som mala trojročný vzťah, ktorý som ukončila, lebo ex-partner nechcel svadbu a deti. Najprv som neriešila, že som sama a vyhovovalo mi to. No neskôr by som už aj pristala na vážny vzťah. Ale tam nastal problém. Keď som sa začala stretávať s mužmi tak väčšina z nich chcela len sex alebo kamarátstvo s výhodami. Ja som to odmietala, no neskôr by som už aj na to pristala. Ale tam bol znova problém. Najprv z ich strany bola aktivita a neskôr už nie. Neskôr sa zadarilo a našla som si kamaráta, ale po pár týždňoch povedal že už nechce sex. Dosť ma to prekvapilo ale tak som súhlasila. Teraz ked nad tým rozmýšľam tak neviem kde je chyba. Či v mužoch alebo v ženách alebo v tejto dobe. Raz by som chcela mať normálnu rodinu. Bez toho že by sme sa rozvádzali alebo že by som bola slobodná mamička. Ale asi sa to v dnešnej dobe nenosí. Neviem. Poraďte mi alebo napíšte svoj názor. Ďakujem.

creature

Nemusim ti vidiet do hlavy aby som videl ze si nepochopila. Podla tvojich reakcii.
"hovorim o sposobe zivota, naplni, hlade po vzdelani, jeho mieste v zivote cloveka. toto najdem skor u vzdelaneho cloveka ako u toho, komu staci maturita."
Preco by clovek s maturitou nemal hlad po vzdelavani, nemal mat nejaku napln, preco by mal byt necielavedomi :-D ???? Ja mam inu skusenost, ovela rozmanitejsiu. Podla mna si prilis mlada a neskusena ked mas take nazory. Predsudky v tvojej hlave su jedna vec, ale druha je realita tam vonku. Tvoj postoj je skor o tvojom egu nez o rozumnosti. Obejktivne je to totiz v realite tam vonku roznorode ako u vysokoskolakov, tak u stredoskolakov.
A vyska mi staci jedna, nemusim ich mat tucet aby som vedel aky je nas alebo aj zahranicny skolsky system a ako je to v skutocnosti s tak zvanym vzdelavanim :-) Apropo moje nazory maju aj ludia s vyskou. Ale to ty asi z mysle vytesnujes bo to ti nezapada do tvojho videnia sveta

creature

idylka bohatstvo je dalsie pofiderne vagne kriterium. Najst si bohateho muza nezarucuje pohodovy stastny zivot. Jasne ze ani zivot s takym ktory si sotva na chlieb zarobi. Ale viem o bohatych rodinach kde to len tak vrie, kde je tyrania, kde su depresie, atd rozne problemy. Bohatstvo ti zaruci materialne veci, luxus snad, ale nie radost zo zivota, ani klud v dusi. To ale neznamena ze neexistuju stastni bohaci. Aby ma zas niekto neobvinil. To len znamena ze opat raz zalezi na inych faktoroch. Takze opat zas, vyberat si podla toho ci sa frajer vozi vo ferari alebo v skodovke je tiez skor o egu, nez o rozumnom hladani dobreho partnerstva.

liberta25

creature, nepis mi prosim, ze som nepochopila. nevidis mi do hlavy, tak sa, laskavo vyvaruj takychto tvrdeni o mne. no, a ja nehovorim o tituloch a diplomoch, keby VS davala iba toto, tak ju urcite nepreferujem. hovorim o sposobe zivota, naplni, hlade po vzdelani, jeho mieste v zivote cloveka. toto najdem skor u vzdelaneho cloveka ako u toho, komu staci maturita. a kedze pre mna celozivotne vzdelavanie je dolezite a je sucastou mojho zivota uz aj kvoli mojmu povolaniu, tak je samozrejme, ze si absolutne neviem a nechcem predstavit, ze by bol po mojom boku niekto bez VS. asi by sme si velmi rychlo nemali co povedat. on by nechapal moj postoj k zivotu, mne by zas na nom vadila necielavedomost. a tak si zivot nekomplikujem a jednoducho rozumne randim len so vzdelanymi ludmi.
apropos, by ma zaujimalo, kolko mas ty vystudovanych VS, ked sa takto scitane o nich vyjadrujes. vlastne, ani nemusis pisat, patris presne do tej skupiny stredoskolakov, ktori o VS vedia najviac. tak si ma pobavil..

creature

Lenze vebe to su tie predsudky. Clovek ktory nema vysku nemusi automaticky robit pri sustruhu. Clovek ktory robi pri sustruhu mozno neprinesie novu technologiu, ale nemusi v zivote stagnovat, moze byt rozhladeny. A naopak ten ktory ma vysku nemusi nakoniec ani robit vo svojom odbore, nemusi priniest nic nove, moze v zivote stagnovat. Stale to pripominam, zalezi na osobnosti. Hlavne ked si vezmes na co tam ti mladi studuju. Kvoli diplomu predsa a kvoli moznostiam na trhu prace, ktore sa mimochodom casom skatredo zmenia, ked to takto bude pokracovat dalej. Hovorim o inflacii vzdelavania. Treba sa na vzdelavanie pozerat aj trosku realnejsie, nie si ho idealizovat, alebo si jeho vysku fetisizovat.
Mam troch znamych, maju iba strednu, ano Iba, ale su huzevnati a inteligentni. Jeden ma vlastnu firmu, najprv bol obchodny zastupca, neskor sa osamostatnil. Dalsi dvaja robia v oblasti financnictva. Ich rovesnici sa drvia na vyske, s roznymi vysledkami, s neistou buducnostou, a tito traja, hlavne ten s vlastnou firmou, si pekne zarabaju este rped tridsiatkou. Ale nasa liberta by fujkala ze sprosty stredoskolak...Mozno v zivote nezarobi to co oni.

[zruseny37]

Tiež som mala kedysi maniere, aby môj partner mal vysokú školu a iné parametre, lebo som si myslela, že vďaka tomu bude lepší. Rovnako som sa obávala, že bude ťažko zvládať partnerku s vyšším vzdelaním. Až skúsenosť mi otvorila oči.

Nie, nemusia hrať finančné pomery veľkú úlohu, nie vždy, ja som len vravela zo skúseností, pretože poznám pár, kde sú obaja z bohatých rodín, ale jeden o dosť viac a kvôli tomu vzniká väčšina ich nezhôd, lebo ten bohatší z nich nevie pochopiť bežné problémy ľudí, no ako by aj mohol, keď sa ho netýkajú?

veronika755

zina75 neboj sa všetko príde ked to najmenej čakáš :) mne sa to tiez stalo tak necakane spoznala som zaciatkom minuleho roka super chlapca potom sme sa dlhu dobu nevideli pretoze mal zdravotné problémy a prednedavnom sme sa stretli po dlhej dobe boli sme dovecera vonku a zacali sme spolu chodit :) vzdy som ho mala rada ale fakt som necakala ze takto pride :) drzím ti palceky :) venuj sa sebe svojim zalubam a on pride :) urcite :)

creature

Liberta, zrejme preto lebo pre teba, neviem z akeho dovodu, je to vzdy ako cervene sukno pre byka ;-)
Ale v prvom rade si to nepochopila liberta aj napriek tomu ze mas vysoku skolu.
Pointa celej debaty je ze niekto ide hodnotit cloveka podla nejakeho velmi vagneho kriteria. To ze sa tema zvrtla na vysoku skolu je dane len tym lebo ste ju tu spominali ako nejaky indikator toho co je clovek zac. Ak by totiz to ze ma niekto vysoku skolu vypovedalo o tom cloveku vsetko od A po Z, cize ake ma hodnoty, ako je sikovny, inteligentny, ako je rozhladeny, ake ma zaujmy a hlavne aku ma osobnost, tak nepoviem ani pol slova. Lenze realita ukazuje ze to nevypoveda.
Rovnako tak by sa mohli preberat aj ine pofiderne a vagne kriteria. Ja tu vnimam hlavne snahu vsemozne si racionalizovat nieco co je zalozene vyslovene len na predsudkoch a unahlenom nalepkovani si ludi

milucka

Mam VS. Ale pri pripadnom partnerovi nepozeram na to-ci tiez ma VS. Tam mi skor zalezi na tom,aby ma miloval,aby sme si tak normalne ludsky rozumeli,vyhovovali (uznavali priblizne rovnake-podobne hodnoty priority principy, mozno mali podobne zaujmy). A asi ma teraz odsudite-ale aby sa aj vedel fin.postarat,bol pracovity a nie daky povalac,flakac. Nejde mi o ziadne vily jachty lietadla,alebo mat na sebe od hlavy po paty dior chanel ai. No sama som pocitila chudobu. Ked som napriek pracam (sama som si hradila VS a ine veci nevyhnutne na zivot) nemala niekedy ani na jedlo,ci na hlupe vlozky..
Neposudzujem ludi podla dosiahnuteho vzdelania. Ale to,akymi su ludmi vo svojej podstate. Stretla som mudrych ludi bez titulov,aj s titulmi pred menom za menom. Vazim si vsetkych rovnako

vebe

Kazdy ma miesto na tomto svete, ludia s nizsim ale praktickym vzdelami rovnako ako ludia s vyssim a velmi vysokym akademickym vzdelanim. Jedni umoznuju prakticke vykony, ini prinasaju idey a nove riesenia. Jedni bez druhych by nemohli byt. Iste, vzdelanie dava cloveku rozhlad, nauci sa hladat suvistlosti, vedie ho to k tomu aby sa neuspokojil a stale isiel dalej, umozni mu to nachadzat nove riesenia a toh zase motivuje stale ist dalej a pracovat na sebe. Ten, kto je pri sustruhu neprinesie novu technologiu, ale zase umozni, ze sa ta technologia v praxi uplatnuje a udrziava. Dolezite je aby sme vedeli uznat, ze kazdy tu mame svoje miesto a ze vsetcia spolu posuvame veci dopredu. Ale nemam rada ked niekto bagatelizuje vzdelanie a clovek sa tym stretava velmi casto.