Dá sa objednať bielenie zubov aj u iného zubára?

Príspevok v téme: Dá sa objednať bielenie zubov aj u iného zubára?
brrrr

Poraďte mi prosím, chodím k zubárovi, ktorý nemá v ponuke bielenie. Dá sa objednať hoci aj mimo poisťovne na bielenie zubov niekde inde?
Aké máte prípadne skúsenosti, zvažujem túto možnosť, prípadne vyskúšať aj jeden slovensý prípravok za cca 20 eur s násadkami, ktorý predávajú v drogérii. Ďakujem vopred za odpovede!

martinka090

Nie, castejsie nie je treba, aspon teda co som sa s mojou stomatologickou v Pearl Dental rozpravala, tak kedze ja nefajcim a tak, ze nejako neholdujem veciam, ktore by mali nejaky vyznamny vplyv na farbu zubov, tak to neni treba. Ale tak kazdy mame ine zuby, inu farbu a jedno s druhym, to zalezi potom od doktora, ze co odporuci.

matka010

ďakujem chcela som vedieť že ako to je či to má zmysel, či by to malo aj nejaký vplyv na zuby, ale teda asi to netreba siliť hej? Ale to domáce bielenie to ma zaujalo, to s tým niektorá máte skúsenosti?

hamula

Matka netreba to hrotiť si myslím ani s takýmito vecami. Predsa len si vezmi, že všetko s mierou je lepšie. Ono keď chceš, tak potom je aj nejaké domáce bielenie, čo som počula, ale teda nie hocijaké to tiež by som so stomatológom samozrejme komunikovala.

patrici77

clovek by ani nepovedal, co vsetko moze mat vplyv na zafarbenie zubov, ze? Pritom niektore veci nam pridu take uplne normalne, ze by sme sa nad tym ani dako nezamysleli.

bambulka32

Matka na ambulantné bielenie nie, ale veľa záleží aj od toho, že či fajčíš, či piješ často červené víno, kávu a tak podobne, lebo toto dosť vplýva na tie zuby, na ich sfarbenie.
Janamicha veď akože ja za to nie som, ale hovorím, že každý podľa seba ako uzná za vhodné, veď to je každého vec.

Janamicha123

Bambulka toho by som sa bala, lebo to take nieco keby sa stalo nejake flaky alebo nieco tak myslim, ze to je problem, ktory sa neda vratit nasledne spat.

matka010

martinka aha toto máš pravdu, asi sa začnem aj ja na to pozerať, lebo neustále som sa na toto pozerala štýlom, že ako ma vnímajú iní ľudia a to bolo pre mňa nejako podstatnejšie, no asi som robila chybu. Stalo sa ti niekedy žeby si išla na bielenie častejšie ako raz za rok?

bambulka32

Každý ako uzná za vhodné, ale ja takýmto bieleniam neverím, tožvie, čo to obsahuje a či neostanú fľaky po zuboch a tak podobne, z môjho pohľadu je to risk. Ja chodím k dr. Baňasovej na bielenie pravidelne každý rok. Nemusím sa báť žeby mi to nejako oslabilo zuby a výsledok stojí za to.

martinka090

Matka zalezi ako to clovek vnima, ja sa staram o seba pre svoju pohodu, pre to, ze sa citim dobre, ked mam zuby vybielene, ked som upravena a tak podobne, vobec to nie je o tom, ze by som na niekoho chcela zaposobit alebo nieco, cize je to rozne od toho jak to clovek vnima ;)

krtko7

hm. Len je to rozdiel či bieliš si takto alebo u zubára. Nemáš to takto ako píšeš pod dohľadom odborníka a z toho môžu vzniknúť nemalé problémy, najmä napríklad také oslabenie zuba, poškodenie skloviny.