rakovina prevencia a jej spomalenie

Príspevok v téme: rakovina prevencia a jej spomalenie
sweet_berry

dobry den
raz som tu nasla debatu na tuto temu bolo tu spominane mnozstvo prepaartov ale neviem to najst
mam choru maminku je po prsnika operacii prsnika jej stav je teraz ako tak sa drzi ale ma potiaze hlavne psychicke boji sa strach
babicka nam 2rokydozadu umrela a aj ja mam nejake tie problemiky a sebou chvalabohu teda nezhubneho povodu
prosim vas poradte mi cim by som jej mohla pomoct poradit zadovazitja uz fakt neviem
aj na pechod a osteoporozu
je na to dost zle a neprizna ze si tou spsychikou zhrsuje tazko pesimistovi hovorit o optimizme je to tazke a trapi ma to
za kadu reakciu radu vopred vdaka
dakujem

klamira

Ahojte. Chcela by som sa opýtať, či ten liek môže brať každý a či si treba dávať pri výbere značky na niečo pozor? Treba o užívaní informovať aj lekára?

smolnusa

to mi je moc luto, ze si si niecim takym musela prejst a uz je dobre, ci sa este liecis? moja babka trpela takym to ochorenim, takze ako mozno nejaka ta preddispozicia tam aj je, tak preto sa zaujimam o taketo moznosti prevencie. no mas pravdu, budem sa musiet opytat na to svojej doktorky

alexiara

Ahoj smolnusa :):)

Tak mám s týmto skúsenosť aj ja, preto ti viem k tomu napísať. Osobne som to začala brať, keď som skončila chemoterapiu, vtedy som si to objednala a začala brať. Je dobré takéto veci, aj keď je to doplnok tak porozprávať sa o tom so svojím doktorom, oni majú veľa znalostí v tomto smere, čiže ti najlepšie budú vedieť poradiť. Lebo predsa len každý organizmus je iný, aj rakovina rôzna, aj priebeh aj všetko.

kurajka88

Akurat si o nom co to citam na nete a mal by zaberat aj pri liecbe, no aj pri prevencii. Ako celkom ste ma tym nalomili a premyslam, ci by som nieco take nemala pre istotu zacat uzivat, kedze tychto ochoreni je viac a viac

SIMIKEE

jadina, tak mozes to prebrat aj s doktorom, na tom nic nie je. ved ja prave cez moju doktorku som sa k Sulforafanu Extra dostala :) zalezi aka je liecba, v akej faze, kazdy sme proste individualny, ale tak na skodu to nie je za ziadnych okolnosti sa popytat si myslim :)

lajtmannlea

to by sme si asi priali všetci, len keď to nie je možné, no aj v mojom okolí je proste vidno, že čoraz viacej ľudí začalo premýšľať ako keby nad nejakou prevenciou

Lupienok554

moc by som si priala aby sa kazdy jeden takyto pripad proste podarilo vyliecit. kiez by na to uz konecne vynasli ucinny liek

dasulienka98

je uplne jedno, co ju moze sposobit, mam znamu, bola to mlada sportujuca a zdravo sa stravujuca zena. ziadne choroby v rodine a aj tak sa na nu rakovina nelepila.najhlavnejsie je zistit to vcas a teda nejak sa mozno chranit este pred tym