rakovina prevencia a jej spomalenie

Príspevok v téme: rakovina prevencia a jej spomalenie
sweet_berry

dobry den
raz som tu nasla debatu na tuto temu bolo tu spominane mnozstvo prepaartov ale neviem to najst
mam choru maminku je po prsnika operacii prsnika jej stav je teraz ako tak sa drzi ale ma potiaze hlavne psychicke boji sa strach
babicka nam 2rokydozadu umrela a aj ja mam nejake tie problemiky a sebou chvalabohu teda nezhubneho povodu
prosim vas poradte mi cim by som jej mohla pomoct poradit zadovazitja uz fakt neviem
aj na pechod a osteoporozu
je na to dost zle a neprizna ze si tou spsychikou zhrsuje tazko pesimistovi hovorit o optimizme je to tazke a trapi ma to
za kadu reakciu radu vopred vdaka
dakujem

Almarinos

gomanka, ano, prevencia je dolezita, zahrna to teda zdravu stravu a k tomu co najmenej stresu. Cize byt cim viac vyrovnany sam so sebou.

andyska

zoe tak ale to treba tiež vyberať, porovnávať a následne sa až rozhodnúť, nekúpiť hneď prvé, čo zbadáme, mne tiež trvalo, kým som našla niečo na čo sa vedela spoľahnúť. Gomanka a michalienka12 kuknite si Sulforafan Extra, ten užívam ja, s ním mám skúsenosť. Je to tak ako ste písali, žijeme v takom svete, že sme neustále v nejakom pohybe, že žijeme akoby o preteky tiež to tak mám, ale mali by sme precitnúť a uvedomiť si, že si treba užívať život.

michalienka12

andyska ano v tom mas velku pravdu, ono v poslednom obdobi sa vela ludi konecne rozhybalo a zacali pre svoje telo a zdravie nieco robit. len po pravde na vyber je tolko tych doplnkov, ze si covek nevie len tak lahko vybrat.ty nieco uzivas? mohla by si poradit

gomanka

almarinos len jedna vec je keď je už tento problém a keď priamo niečo zasiahne a myslím, že prevencia, že to je trošku o inom nie?
To je inak fakt, že vôbec netušíme že prečo, kde je problém, ale myslím, že možno aj dedičnosť, ale tiež aj ten život aký žijeme nie je najlepšia cesta. Pretože neustály stres, sme furt v pohybe a nemáme čas na oddych a niekde sa to časom prejaví :/
Andyska vieš aj niečo konkrétne odporučiť, čo by bolo fajn?

Zoe27

S doplnkami máš veru pravdu. Je ich na trhu teraz mnoho, sú prírodné, bez chémie a nemajú človeku ako ublížiť a skôr pomôcť. Len netreba nechať zájsť problémy až príliš moc ďaleko

andyska

ako tu zaznelo prevencia je základ a teda mnohokrát si dokonca aj vedome škodíme a mali by sme s tým prestať. Ono dobré je mať dostatok pohybu, vyváženú stravu, netrápiť sa nad maličkosťami a takéto veci, ale teda osobne si myslím, že je dobré aj užívanie rôznych doplnkov ako prevencia, ktoré majú na organizmus pozitívný vplyv.

Omen

Božinka,
pre pokoj duše môžeš využiť genetické testy, či máš predispozíciu na rakovinu a podľa toho sa potom zariadiť. Buď ako samoplatca alebo cez poisťovňu za podmienky, že spĺňaš kritéria na bezplatné vyšetrenie. Takže smer lekár, ktorého podrobne oboznámiš so situáciou a on ťa už uvedie do obrazu.

Almarinos

dozvedel som sa niekde na nete, akk sa 1 lekar vyjadrik, ze bol zaznamenany aj ustup rakoviny bez odhalenia priciny. Stava sa to vraj vo velmi malo pripadoch.

Brandon Bays v knihe cesta opishje, ako sa dostala z rakoviny za tusim 7 tyzdnov tym, ze spracovala svoje negativne emocne programy. Terapia cesta pracuje na podobnych principoch ako metoda rus.
B. Bays pise, ze rakovina je volanie o pomoc, prip. plac tela, ze potrebuje pomoc. Nie som velmi znaly v anglictine.
Odporucam precitat www.thejourney.com

A este dodam, ak sa nemylim, vedci este stale nenasli presnu pricinu rakoviny. Ale popri tych rizikovych faktoroch,(napr. fajcenie, strava a genetika a pod.) obvykle dodavaju, ze dalsim z nich je stres. A to je to. Ak clovek nie je v sulade so sebou samym (ma emocne bloky, ktore mu brania zit ako by chcel) , je vlastne v strese. Ak si poriesi svoje emocne bloky, uz nie je tolo v strese a to nasledne ovplyvni aj biologicke pochody v tele.

A prave tie emocne bloky, ak ich aj clovek ma a mohli by spustit rakovinu, sa nedaju vedeckymi metodami dokazat. Preto ak by emocne bloky mohli byt pricinou rakoviny, nemame pre to priame dokazy. Ked sa nemylim teda.
Napr. tym ze je telo v strese ma to vplyv na hormonalnu nerovnovahu, resp. vplyv na vyluc. urcitych hormonov. A tieto hormony, ako bolo preukazane, resp. ich sekrecia bola zistena, ze byva ina pri urcitych typoch rakoviny. Ale vedci proste stale patraju, ze preco.