rakovina prevencia a jej spomalenie

Príspevok v téme: rakovina prevencia a jej spomalenie
sweet_berry

dobry den
raz som tu nasla debatu na tuto temu bolo tu spominane mnozstvo prepaartov ale neviem to najst
mam choru maminku je po prsnika operacii prsnika jej stav je teraz ako tak sa drzi ale ma potiaze hlavne psychicke boji sa strach
babicka nam 2rokydozadu umrela a aj ja mam nejake tie problemiky a sebou chvalabohu teda nezhubneho povodu
prosim vas poradte mi cim by som jej mohla pomoct poradit zadovazitja uz fakt neviem
aj na pechod a osteoporozu
je na to dost zle a neprizna ze si tou spsychikou zhrsuje tazko pesimistovi hovorit o optimizme je to tazke a trapi ma to
za kadu reakciu radu vopred vdaka
dakujem

ahjajjaj

ahoj bozinka,

prevencia základná je:
a) absolvovať preventívne zdravotné prehliadky vrátane gynekologických vyšetrení
b) zdravá myseľ - t. j. netrápiť sa kvôli maličkostiam, dokázať brať život z tej lepšej stránky - tu môže veľa pomôcť dobrovoľnícka činnosť v prospech celej spoločnosti, sociálne kontakty, priatelia
c) zdravá výživa: zelenina: brokolica, mrkva, žltá tekvica a hokaido, ako aj rajčiny majú vyslovene protirakovinové účinky, strukoviny proti rakovine hrubého čreva, bobuľové ovocie je vyslovene proti voľným radikálom, ktoré rakovinu spôsobujú, ďalej cesnak a olivový olej sú vhodné. Z mäsových výrobkov králičie, kuracie, morčacie mäso a ryby. Zelenina a ovocie by mali byť súčasťou každého jedla, môžu byť aj v tepelne upravenej podobe.
d) zdravá váha a dostatok pohybu
Rakovina sa dostavuje do roka, alebo dvoch väčšinou ako následok veľkej životnej traumy, ktorá ochromí imunitný systém natoľko, že nezničí rakovinové bunky. Takže sa dá navštíviť aj imunológ a dať si premerať z krvi imunitný systém.

bozinka55

prosim potrebovala by som poradit, u nas v rodine sa stalo, ze sa rakovina objavila aj u prastarkej, aj starkej a teda premkla ma taka obava, ze ci nemoze byt v tomto aj nejaka geneticka vazba alebo nieco take, myslite, ze jestvuje nieco take ako prevencia pred niecim takymto? alebo vobec nie? rada by som pocula nazory aj skusenosti :)

sweet_berry

prosim vas potrebujem rady:
1.kvasinky...co stoja kde ich zozeniem
2.ake mlieko je na to dobre
3.andske a peruanske byliny kde ich zozeniem
4.osteoporoza !!!!???co s nou?
5.mexicky divoky jam z coho to je jam a ine podrobnosti

inak ak by bolo treba mail: sweetberry @zmail.sk

velka vdaka za odpovede
dakujem vopred

daniell

sweet_berry: Rady od RNG su naozaj skvele, aj ked mozno na prvy pohlad vyzeraju byt dost obsirne a tazsie zapamatatelne.
Ja ti na zaciatok odporucam zohnat si cez net kvasinky na domacu vyrobu kefiru (existuje mliecny a tzv. vodny) - je to dokladne odskusane po niekolko tisic rokov, no priemyselne sa to v dostatocne vysokej kvalite pre obchod ani dnes vyrobit neda. A na posilnenie imunity a preliecenie pripadnych onkologickych lozisk a zenskych problemov vilcacoru (Vilcacacora = Uncaria tomentosa vid andske alebo peruanske byliny)...
Popri tomto si zatial postupne nastuduj, osvoj a zaved do vasho zivota rady od RNG, pridaj usmev a stipku optimizmu a uvidis, ze zivot ma i lepsie stranky...

Ivka 1

Ahoj Sweet Berry môžem Ti poradiť produkty,ktoré pomáhajú v prechode a
osteoporóze.Tá je práve úzko spojená s
prechodom. Bližšie na maile,lebo tu sa
nesmie nič odporúčať a nerada by som
porušila pravidlá. Napíš ak chceš.

RNG

Rakovina prs sa vyvinie z cyst. Na temu cyst som vcera pisal , radil mnohymi lekarmi odporucany jod.
Vseobecne proti rakovine treba jest hodne antioxidantov(cucoriedky, cierne ribezle,mrkva, farebne zeleniny).
Kapustoviny(kapusta,kel karfiol brokolica kalerab) obsahuju okrem toho aj protirakovinnu latku I3C(indol 3 carbinol a jej metabolit DIM), ktore sa daju brat aj v pilulkach( 2krat 400 mg)
Selen je dalsia velmi dolezita latka, odporucene az 400 mikrogramov(inac v prirode sa nachadza v paraorechoch, 10 denne)
Na prevenciu pomozu stimulatory tvorenia bielych krviniek beta glukany. Zvyk jest ovsenne vlocky na ranajky doda dost 1,4 betaglukanov. Najlepsie je to spojit aj s 2lyzicami mleteho lanoveho semena.ktore svojimy omega 3 olejamia, lignanmi a rozpustnou celulozou znacne pomaha telu a imunite a pomaha precistit telo od karcinogenov.
Inac domace beteglukany firy pleuran je dostat bezne v lekarni, ako aj ine vytazky z hub. Na zvysenie poctu a aktivity bielych krviniek treba 200 mg denne, intenzivne=liecebne az 1500 mg denne
Enzymy(na trhu su rozne zmesy,najznamejsi je Wobenzym, lacnejsie je pit 1/2 deci stavy zo surovej repy, alebo brat 1-4 tabletky BetainHCl: pomahaju travit a tak vytazit potrebne materialy, vcitane mineralov.
V prechode , ked treba balancovat hormony hormonalna terapia proti osteoporoze syntetickymi hormonami bola viacerymi lekarskymi teamami spojena s narastanim poctu rakovin prs. Najlepsie je pre to telu dodat prirodzene polotovary na vyrovnanie stavu hormonov- odporucam 1-4 gramy mexickeho divokeho jamu(dioscorea vilosa).
V pripade nutnosti doplnit mineraly pri osteoporoze intenzivne, dobre je brat kompletnu mineralovu zmes na kosti -pre stersich ludi nie oxidy a karbonaty(uhlicitany), ale citraty, maleaty, laktaty ci proteinaty- s vitaminmi D a K a spirulinou/chlorellou pre zlepsenie absorbcie a zabudovania. S dostatkom materialov a spravnou absorbciou je vysoka pravdepodobnost reverzu=obratenia osteoporozy az na plnu hustotu kosti.
V pripade depresii pomaha lubovnik bodkovany(hypericum perforatum alebo StJohnsWort), 1-2 gramy (0,3 % hypericinu) podla potreby.
Pozitivne myslenie, yoga a aromoterapia pomaha.