Gynekomastia

Príspevok v téme: Gynekomastia
tajny

zdravím
ako začať? mám po 30. Od puberty mám gynekomastiu dokonca na jednom prsníku čiastočne odstránenú. Áno čiastočne, proste operacia sa podarila... V mladosti som prekonal infekčnú žltačku. Je to jeden z možných dôvodov. Môže byť dôvod nedostatok , alebo neovnováha hormonálného systému? Neviem, ale niečo mi hovorí že je to tými hormónmi. Dokonca v prsníkoch pozorujem stály pohyb - síce nie moc výrazný ale predsa. Tieto zmeny niekedy súvisia aj s mierným pálením v danej oblasti. Môže mi niekto priblížiť príčiny!!!!! a možné liečenie. Mám taky dojem,že ani v posteli to nie je ono, ale ako to poznať keď gynekomastiu som mal skôr ako prvý sex?

Súvisiaci obsah

sportovec0902

Nornor ja idem skusit teraz tribulus terrestri. bol som pred rokom na operacii a gynekomastiu mam zase, uz mi nic ine neostava, skusim to brat, dufam, ze to aspon trosku zaberie :( uz som zufaly z toho, co si sa o tom docital ty?

Deno8

Dobry den, GYNEKOMASTI. Chcem sa opytat,ako si potom postupoval. Mam ten isty problem ako ty. Napis mi na mail hudecdenis8@gmail.com. velmi dakujem za odpoved.

Sorislav

Zdravím. Som tretí deň po operácii gynekomastie. Ak máte niekto nejaké otázky kludne mi tu na seba napíste mail a ozvem sa vam :) alebo sa pýtajte priamo tu

Sorislav

Zdravím. Som tretí deň po operácii gynekomastie. Ak máte niekto nejaké otázky kludne mi tu na seba napíste mail a ozvem sa vam :) alebo sa pýtajte priamo tu

RNG

Tu je zoznam roznycy farmaceutickycy liekov, co mozu sposobit gynekomastiu
www.plasticsurgery4u.com
Daleko najviac ju ale sposobuju ;ieky na ukludnenie, co presdpisuju neposednym detom kriminalne, aby ich 'spacifikovali" ako ritalin a risperdal, co predpisali miloonom deti a dnes su z toho monstrozne sudne procesy.
www.schmidtlaw.com

Nornor

Ahojte, mam 23 rokov. Chcem sa spytat, ci niekto ma skusenosti s gynekomastiou a doplnkom tribulus terrestris... Citam mnoho nazorov, no malo konkretnych od ludi, ktori to skusili. Dakujem

astenik123

Ahojte borci :)

Som uz asi 10 dni po operacii, tak vam chcem napisat par riadkov, asi najma pre tych, ktori este vahaju.

Mam 23, gynekomastiu uz od 12, klasika, prislo to v puberte. Dlho som sa s tym trapil, kupanie na kupalisko bolo pre mna utrpenim, okolie sa mi vysmievalo, ved to vsetci poznate. :-)

Ked som bol v puberte vazil som vyse 100 kg, myslel som si, ze kozy mam hlavne kvoli velkej hmotnosti, tak som sa rozhodol zacat cvicit. Cez strednu som makal jak drak, behaval som, upravil som si stravu, dostal som sa na 80kg (vyska 190cm) a hoci som bol celkom vyrysovany, zvacsene prsia som mal stale.

Rozhodol som sa teda pre razny krok, ked to nepojde takto, pojde to inak. Podstupil som vysetrenia u obvodneho, endokrinologa na sonografii a tie mi potvrdili zvacsenie prsnej zlazy, gynekomastiu.

Zial, poistovne operaciu gynekomastie nechcu prehradzat, ak nema zdravotny povod (zvysene hormony, a pod.)tak som sa zmieril s tym, ze si to budem musiet zaplatit sam.

Siel som v lete na brigadu, nasetril cca 1500 eur a zacal hladat vhodnu kliniku. Nasiel som vsak sposob, ktorym som spominane peniaze usetril.

Objednal som sa k psychiatrovi, vysvetlil mu moj problem a ten mi dal potvrdenie o tom, ze pripadna operacia by moj psych. stav urcite zlepsila.

Toto potvrdenie spolu s ostatnymi potrebnymi papiermi (USG, rontgen, predoperacne laboratorne vysetrenie, endokrinologicke) putoval do nemocnice a oni sa s poistovnou (Dovera) dohodli, ze zakrok preplati.

Operovali ma v Kosiciach-Saci, bol som tam cca 4 dni a mozem si to len pochvalovat !! (a to som tam cestoval zo zap. Slovenska)

Vcera mi vybrali stehy, nosim kompresny navlek (este aspon mesiac) a hoci mam este pravu stranu opuchnutu a dokazem si nahmatat take hrcky, verim ze casom to prejde. Okolie obidvoch bradaviek je na dotyk bez citu, no urcite je to lepsie ako hned po operacii.

Chcem sa teda POĎAKOVAŤ všetkým vám, ktori ste to uz absolvovali a prispievali na toto forum, urcite by som sa bez vasej podpory na nieco take nedal. :-)

Rovnako chcem POVZBUDIŤ vsetkych, ktorych to trapi, ja zatial vobec nelutujem. Ak nemate prachy, radim vam, aby ste to spravili ako ja, celkove naklady som mal asi 150 eur (navlek - 70, ubytko v nemocnici - 40, + cesta a pod.)

Doteraz o mojej operacii nikto nevie, ste prvi, tak vam drzim palce aby ste aj vy nabrali odvahu !

:-)

P.S: Ak mate otazky, pokojne sa pytajte