Gynekomastia

Príspevok v téme: Gynekomastia
tajny

zdravím
ako začať? mám po 30. Od puberty mám gynekomastiu dokonca na jednom prsníku čiastočne odstránenú. Áno čiastočne, proste operacia sa podarila... V mladosti som prekonal infekčnú žltačku. Je to jeden z možných dôvodov. Môže byť dôvod nedostatok , alebo neovnováha hormonálného systému? Neviem, ale niečo mi hovorí že je to tými hormónmi. Dokonca v prsníkoch pozorujem stály pohyb - síce nie moc výrazný ale predsa. Tieto zmeny niekedy súvisia aj s mierným pálením v danej oblasti. Môže mi niekto priblížiť príčiny!!!!! a možné liečenie. Mám taky dojem,že ani v posteli to nie je ono, ale ako to poznať keď gynekomastiu som mal skôr ako prvý sex?

Súvisiaci obsah

drwoomek

Vahavy - no ja som z Kosic, a ktej sume, myslel som malo ako zrovnajuc tych sum co tu hadzali ostatni okolo 1000€, mal si gynekomastiu na obidvoch stranach alebo si mal len pseudo, ja chcem ist na operaciu do Procare, snad to bude stat aspon priblizne takto, momentalne obiehavam vsetky vysetrenia

Martinn

Caute mam asi gynekomastiu na pravej strane...ale mam tam len hrcu je cca 3-4 cm velka.Mam ju uz dlho je aj nejake ine riesenie ako operacia ma niekdo skusenost iba s takouto hrckou? vybarli by mi to len lokalne? PROSIM PORADTE......PROSIIIIIIIIIIIIIM

vahavy

pre Drwomek

neviem či malo, ale platil som 400€
k endokrinologicke som chodil v partizánskom, zalezi odkial si...

pre tajneho

skus zistit o co naozaj ide. pomoze Ti p. Vladimir Balint, na nete najdes kontakt urcite.je to psychotronik (okrem ineho).

matiasb

Dobrý deň mám 16 rokov a mám tiež problém s väčšími prsiami neviem či sa jedná o gynekomastriu lebo mna prsia nebolia ale mám ich zväčšené od tuku neviem či mám ísť za doktorom alebo to odstránim cvičenim už ma nebaví celé leto chodiť v tričku a hambiť sa za svoje prsia začal som aj cvičiť prosím vás poradte mi

Exception

vahavy>>

Vdaka za postup operacie.Inak dobra cena nme bolo povedane ze nejakych 800E dufam ze sa ta cena rapidne nezvisi. Uz len cakam na vysledky z endokrinologie.Chcel by som ist na operaciu koncom marca dufam stihnem vsetky vysetrenia.

Martinn

Caute mam asi gynekomastiu na pravej strane...ale mam tam len hrcu je cca 3-4 cm velka.Mam ju uz dlho je aj nejake ine riesenie ako operacia ma niekdo skusenost iba s takouto hrckou? vybarli by mi to len lokalne? PROSIM PORADTE

vahavy

Caute chalani, takze som 10 dni po operacii a dnes som to prvykrat videl v zrkadle, pretoze pri prvom prebalovani som sa este bal na to pozriet a neodvazil som sa nato pozriet ani pri vyberani stichov. Dnes som sa ale odhodlal, prevez som dal dolu a pozrel:-)))nemam to ani moc omodrale, da sa povedat ze uplne minimalne.co sa tyka tvaru tak je to zaoblene a vyzera to o 100 percent lepsie, ostalo mi tam dost tuku a myslel som si ze teda odoberie viac doktorka, aj som jej to asi 3 krat opakoval nech to zobere vsetko von, povedala, ze nech sa nebojim, zobere kolko bude moct, no ale myslim si ze mi tam toho dost nechala, co by som jej mohol vytýkať, ale mal som to robene v lokalke a ked je to napichane asi to inac vyzera pritom zakroku a este k tomu aj ked clovek lezi na chrbate, tak ten tuk je rozliaty do sirky a nezda sa ze je ho tam tolko to je iba moj nazor.najlepsie by to bolo operovat postojačky ked ten cicik ovisa a je vidiet pekne kolko je tam tuku. Takže 100% to nie je, ale je to dobre a som spokojny a odporucam kazdemu sa dat do toho. Ono samozrejme musi sa to cele este vyhojit a mozno ze je to trosku aj opuchnute, takze snad zase to bude nieco lepsie, potom nieco v posilke a dufam ze sa priblizim aj k 100%. Zatial hlavne ziadne komplikacie a dufam ze ani nebudu. Kazala mi kupic si nejake Cecko vitamin a to si davam kazde rano.Po mesiaci budem pouzivat na jazyv ten PROSIL.

Pre Expection:

Cely postup:

Konzultacia v Procare s doktorkou napisala mi ake vysetrenia potrebujem:

endokrinologicke, sono, nejake krvne testy na zrazanie krvi
(vsetky tieto vysetrenia mi spravila endokrinologicka)

Cena operacie 400€

Zakrok som mal 10.2. o 11 00, lokalka, napichala mi obidva naraz okolo bradavky, trosku to boli ale v pohode sa da vydrzat a potom cca po 5 minutrach zacala operacia, nic necitis iba take tlaky.Trvalo to 1hod 50minut tusim.

Zabalili, predpisala mi lieky proti bolesti a povedala ze mozno ich ani nebudem potrebovat.
Niekedy o 6tej vecer som zacal citit take paleniie na tych rezoch,ale vobec nic strasne, ale aj tak som si dal liek a potom som normalne spal na chrbate do rana a rano som uz vobec nic necitil.
13.2. som isiel na vyber drenov a prebalenie, to nebolelo, akurat ked to niecim nastriekala tak trochu zastipalo, ale iba trochu.
17.2. vyber stichov bezbolestny novy prebal a dnes 20. som nevydrzal a uz som si to odbalil a pozrel
Co sa tyka vesty tak ja ju nemam, povedala doktorka ze tento elasticky obvaz je lepsi a lepsie to je aj stiahnute a samozrejme vesta stoji 45€ a obvaz je zadara.
Takze urcite este napisem ako to pokracuje, ale yatial to hodnotim ako dobre royhodnutie a urcite nebanujem.
Ako radu davam aby ste na nu tlacili, ze musi zobrat vsetok tuk uplne, aby ste boli co najviac spokojní.
Cital som vsetky prispevky v tejto diskusii a dost mi pomohli, hlavne od chalanov ktorí to uz absolvovali a podelili sa o skusenosti, takze tymto prispevkom sa aj ja snazim pomoct dalsim ktorí sa rozhoduju o operacii.
Zatial caute chlapci a tym ktorí idu niekedy teraz nato drzim palce.

RasťO 282

Ahojte všeci.
Ja som bol na operacii v roku 2001. Na vlasnú žiadosť. Z dosledku že som nemohol spať na bruchu raz sa to zväčšovalo inokedy zmenšovalo tak po konzultacii s lekarom ma
prijali v nemocnici. Večer som dostal čipok (tabletka do konecniku namiesto klistiru).Rano sa ma lekar spytal kolko važim dostal som tabletku pod jazyk a o niekoľko minut sa začala naladka:). Na operačnom stole som dostal ešte lokalku na umrtvenie prsnika. Počas operacii som bol pri vedomí. Nieje to nič čoho sa treba báť. Na druhy den si lekar prišiel pozriet drenáž. Po týždni som došiel na výber stehov.
Ostala mi akurat mala jazva pod bradavkou.
Ktorú ochlpenie schova :))