Gynekomastia

Príspevok v téme: Gynekomastia
tajny

zdravím
ako začať? mám po 30. Od puberty mám gynekomastiu dokonca na jednom prsníku čiastočne odstránenú. Áno čiastočne, proste operacia sa podarila... V mladosti som prekonal infekčnú žltačku. Je to jeden z možných dôvodov. Môže byť dôvod nedostatok , alebo neovnováha hormonálného systému? Neviem, ale niečo mi hovorí že je to tými hormónmi. Dokonca v prsníkoch pozorujem stály pohyb - síce nie moc výrazný ale predsa. Tieto zmeny niekedy súvisia aj s mierným pálením v danej oblasti. Môže mi niekto priblížiť príčiny!!!!! a možné liečenie. Mám taky dojem,že ani v posteli to nie je ono, ale ako to poznať keď gynekomastiu som mal skôr ako prvý sex?

Súvisiaci obsah

Kusko

Čaute!
V prvom rade chcem povedať,že to určite nieje horšie ako to bolo,to určite nie!No čakal som trošku viac..Prsia mám stále väčšie ako väčšina chlapov.Pritom netrpím nadváhou (188 cm,85 kg) Neviem sakra čím to je...Žľazové tkanivo fakt zmizlo,to cítim na pohmat,no stále tam je nejako veľa "mäsa" naokolo :-( Možno to mám dané geneticky či,čo???No keď už som raz za to zaplatil,tak,nech to je spravené poriadne.No nie?Každý máme inú postavu (typ gynekomastie) a u každého to môže vypáliť ináč,takže ťažko niekomu radiť.Nechcem tu zverejňovať kliniku a chirurga,ale ak chcete dajte mail a pošlem vám to.

Exception

Kusko>>

kde si bol operovany??? Mozes zverejnit nejake foto pred a po operacii?? Alebo mi ich mozes poslat na mail Exception@azet.sk a pribal tam aj kliniku/chirurga dik

drwoomek

Tak teraz si ma uplne ze odradil od operacie :/ Fakt toho som sa bal, tolko sa trapit, vyhodit za to peniaze a po operacii to bude este horsie, no naco to?

Kusko

No sevas chlapi!
Tak píšem po pol roku od operácie a musím priznať,že som z prvotného ošiaľu a radosti z výsledného efektu trošku vytriezvel :-( Mal som obojstranne operovanú gynekomastiu s odstránením žľiaz a prebytočného tuku!Po tomto čase od operácie musím priznať,že "špicaté" bradavky síce zmizli,ale prsia ako také mám stále väčšie a na bradavkách poznať stopy po zásahu.Moja predstava výsledného efektu bola trochu iná,takže neskrývam sklamanie.Pritom som bol operovaný v renomovanom zdrav. stredisku,skúseným plastickým chirurgom a za zákrok som dal 1000 Eur.Chystám sa na stretnutie s dotyčným chirurgom,no pochybujem,že niečo vyriešim..som z toho znechutený :-(

medaaaa

zdravim , okrem zlazy ktoru mam v oblasti bradavky som si nad nou nahmatal aj tuhe cuevy alebo neviem co to je , mozu to byt podla vas lymfaticke uzliny ?

drwoomek

No prave som dorazil z vysetrenia v Procare Kosice, super pristup p. Hudakovej, bola velmi mila, najprv mi povedala ze velmi mi to nevidno aj tak, vraj sa to robi v celkovej anesteze (chcel som lokalku no neda sa). Stat to bude do 800€ co to dost vela, cakal som nejakych 500€, ale neplatil som za tuto konzultaciu, aj ked som uz mal dnes platit lebo to bola moja druha v Procare uz. Ale odpustila mi 25€ :) Mam sa rozhodnut, pojdem ku obvodnej objednat sa na sonografiu. Poistovna nic nepreplaca, ale to uz asi viete, kedze mam hormony v poriadku ide o esteticky zakrok. No myslim, ze tato operacia stoji u inych sukromnikoch menej ako v Procare.

Exception

drwoomek>>
Never tomu, ze podmienky budu ako v BA. Sme na Slovenku a tu plati:Na bohatych maly bic a na chudobnych zase velky bic.Bol som konzultovat aj v Procare. Mohol som o tom napisat ale radsej nie Procare predsa vlastni Penta. Ked pojdes na prvu konzultaciu tak ziadaj detailny rozpis financovania zakroku aby si vedel za co a kolko budes paltit. Ja som sa rozhodoval podla pristupu lekara k pacientovi.

drwoomek

No nie je to zlý napad s tym stretkom, ja idem do Procare do Kosic, ale v podstate podmienky budu tie iste ako v BA

Exception

Som 10dni po operacii. Je to ovela lepsie ako predtym, uz len cakat kym to odpuchne a stiahne koža.

drwoomek>> drzim palce, chcelo by to urobit nejake stretnutie s ludmi z kosic, ktory boli na operacii. Pred operaciou som bol s danielKK dost mi pomohol a poradil. Daniel vdaka. Navrhol urobit nejake stretnutie s scootym, tebou alebo niekym kto mal/ma tento problem v ramci KE,PO. Je nas dost vela ale len malo ludi napise na forum aj ked je to relativne tajne.