Gynekomastia

Príspevok v téme: Gynekomastia
tajny

zdravím
ako začať? mám po 30. Od puberty mám gynekomastiu dokonca na jednom prsníku čiastočne odstránenú. Áno čiastočne, proste operacia sa podarila... V mladosti som prekonal infekčnú žltačku. Je to jeden z možných dôvodov. Môže byť dôvod nedostatok , alebo neovnováha hormonálného systému? Neviem, ale niečo mi hovorí že je to tými hormónmi. Dokonca v prsníkoch pozorujem stály pohyb - síce nie moc výrazný ale predsa. Tieto zmeny niekedy súvisia aj s mierným pálením v danej oblasti. Môže mi niekto priblížiť príčiny!!!!! a možné liečenie. Mám taky dojem,že ani v posteli to nie je ono, ale ako to poznať keď gynekomastiu som mal skôr ako prvý sex?

Súvisiaci obsah

salem701

Nazdar vsetci. Ja som som tu novy, ale problem mam ten isty. Gynekomastiu mam uz 17 rokov, a teraz som to zacal konecne riesit. Objednal som sa na konzultaciu na kliniku mama centrum sv. agaty v BB. Na konzultacii mi doktor povedal ze ak sa bude vykonavat chirurgicky zakrok tak ten je hradeny poistovnou v plnej vyske, akurat nejaky jednorazovy poplatok sa hradi vo vyske 49€. Nasledovalo vysetrenie u endokrinologa a USG (sono) s FNAC (biopsioa) prsnika mi urobili priamo na klinike. Teraz cakam na vysledky a este mam absolvovat predoperacne vysetrenia a ak bude vsetko ok tak 29.5. 2012 idem na operaciu.

Morfius

Zdravím všetkých som s PB a mám gynekomastiu mám 16 a mám ju už asi 2-3roky ako to je stou poistovňou prepláca to čči nie v apríli som bol u endokrynologičky a povedala že mám prísť o 3 mesiace že urobý sóno a potrebné vyšetrenia ... dalo by sa to urobiť tá operácia ešte cez poisťovňu?

maarek

ahojte, chystam sa na operaciu gynekomastie v novamede v banskej bystrici, cena za operaciu je 590, anestezu 330 a pobyt 150, teda celkovo 1070€,..... mate niekto skusenosti s tymto zariadenim? dakujem

Tutko

Ahojte
Dávnejšie som sledoval tuto diskusiu... Uz to je zo pár rokov :) tiez mám gynekomastiu no nehovorím že mi to bolo dvakrát prijemne sa ukazovať na kúpalisku ale vždy som to nejak uhral :) no teraz asi po piatich rokoch namna jeden z nich začal po pobolievat na dotyk.... Ako keby tam mám nejaku hrcku.... Tak to asi začnem riešiť.... Len dúfam že nie je ešte neskoro... Že to nebude niečo vážnejšie.... Máte niekto podobný problém s nejakou hrckou či s bolestami?

Vopred za skoru odpoved ďakujem ;)

vahavy

kusko no ja som hodil rukavicu co sa týka tohoto, pod noz uz nepojdem, nemam to sice ako som si predstavoval , ale mam to lepsie ako som to mal. teraz makam v posilke, dufam, ze este nejake percento tomu pridam pravidelnzm cvicenim.
Samozrejme zadarmo ta nikto nedooperuje:-))
uz vidim ako by mi dr povedala, ze jednoducho nemozno cakat zazraky a blablab.
stalo ma to dost casu, viackrat som musel cestovat do Ba vsetky tie vysetrenia pred tym a to vsetko na ukor prace a samozrejme stalo to kopu penazí. jebem uz nato a vies kazda operacia je risk a myslim si ze stacilo to pokusat, vyzera ze nejake komplikacie aspon doteraz neboli a aj zato som vdacny.

este raz opakujem pre chalanov ktorí su este len pred operaciou aby tlacili na doktorov nech im stadial vystrihaju alebo odsaju uplne vsetko, ale uplne!!!!!

Kusko

Čaute!
Vahavy..teda lepšie si to napísať nemohol..totálne sa s tebou stotožňujem!
A čo teraz urobíš??
Ja sám neviem,čo mám robiť,nakoľko mám z toho presne rovnaké pocity..pôjdeš ešte za ňou,či ako?
Neverím,že nám povie:"Ano,ano prepáčte ešte vám z toho odoberieme,naša chyba!"

Určite si za dodatočné odsatie tuku ešte budeme musieť zacvakať..:-(

vahavy

Caute chalani, takze po dlhsom odmlcani pisem.....vidim ze su tu nejake statusy nie uplne spokojne po operacii.
Ja som po operacii skoro 3 mesiace a takisto Bohuzial musim konstatovat ze vysledok som si predstavoval iny. Mam to celkom zahojene jazvy nie su az tak vidno da sa povedat ze vobec. cicky uz nie su spicate, ale problem je ze mi tam dr. karovicova nechala dost tuku. A to aj napriek tomu, ze som jej aj pred aj pocas operacie dookola opakoval, ze nech ten tuk vsetok odstarni a vystriha a nech tam nic nenecha.no vysledok je ze odstranila velmi malo a mam pocit ze viac tam ostalo ako zobrala.
ja osobne to zvalujem nato, ze ked pri operacie lezim na chrbte, tak ten cicik je plochy, a nie je vidiet skutocny tvar ako ked sedim, alebo stojim, vtedy je vidiet ten tuk ovisnuty.
takze aby som to zhrnul, mam to lepsie asi o 30% ako pred tým, ale nie take ako som chcel to mat...operaciu nebanujem a urcite vas nechcem odradit od nej, ale musite ratat s tym ze vysledok nemusi byt taky ako si predstavujeme. Radim Vam vsetkym aby ste tlacili na chirurgov ze nech vam odstrania vsetko nie iba cast.