Gynekomastia

Príspevok v téme: Gynekomastia
tajny

zdravím
ako začať? mám po 30. Od puberty mám gynekomastiu dokonca na jednom prsníku čiastočne odstránenú. Áno čiastočne, proste operacia sa podarila... V mladosti som prekonal infekčnú žltačku. Je to jeden z možných dôvodov. Môže byť dôvod nedostatok , alebo neovnováha hormonálného systému? Neviem, ale niečo mi hovorí že je to tými hormónmi. Dokonca v prsníkoch pozorujem stály pohyb - síce nie moc výrazný ale predsa. Tieto zmeny niekedy súvisia aj s mierným pálením v danej oblasti. Môže mi niekto priblížiť príčiny!!!!! a možné liečenie. Mám taky dojem,že ani v posteli to nie je ono, ale ako to poznať keď gynekomastiu som mal skôr ako prvý sex?

Súvisiaci obsah

andrej231

áno ta žľaza sa zväčší kôly estrogénu ale ona nevznikne z ničoho tú ma každý človek, ale keď sa už raz kompletne odstráni znova sama nevznikne a nemôže ani dorásť (keďže už tam nič nieje). Takže opätovne sa môže gynekomastia objaviť len ak žľazy neboli kompletne odstránené. A čím je človek starší tým je štruktúra žliaz komplikovanejšia a o to náročnejšie je ju potom celú vyoperovať.

sportovec0902

:D slepé črevo ma ale predsa každý jeden človek od narodenia :) gynekomastia sa ti urobí z niečoho, väčšinou nadbytok estrogénov, takže sa môže stať, že ti to narastie znova, veď si pozri staršie príspevky

andrej231

ako by mohla narásť len tak z ničoho? veď keď niekomu odoberú slepé črevo tiež mu nemôže narásť znova?

sportovec0902

Áno je to tak Andrej, môže ti to narásť znova aj po operácii. Aj to je jeden z dôvodov, pre ktorý stále váham s operáciou.

andrej231

čítam tu vo fóre že sa niekomu gynekomastia vrátila aj po operácii ako je to možné? a stáva sa to často?

sportovec0902

Tak to by som určite nebral, nechápem čo je to za blbý zvyk u mladých teraz, každý chce mať pekné telo aby sa páčil babám, nasypu do seba hovadiny čo im poradia kamaráti a potom na to všetko v dospelosti doplatia, Tribulus ti zaberie tak keď máš 35 rokov, keď už fakt nemáš testosterón, keď ho začneš brať teraz potom prestaneš telo si naň zvykne a potom sa nečuduj ked sa ti v 30 už nepostaví.

sportovec0902

to aras:
Tribulus by teoreticky mal pomôcť, snáď mi to nemal zhoršovať, ide o to, v akom veku ho berieš, ak si dosť mladý tak nebude maŤ pre teba žiaden účinok, ba naopak, môžeš mať problémy po tom, čo ho prestaneš brať, pretože organizmus si naň už zvykne.