Ako sa zbavit vysokeho cholesterolu?

Príspevok v téme: Ako sa zbavit vysokeho cholesterolu?
Alverde70

Dobry den vsetkym, viete mi niekto poradit ako sa zbavit vysokeho cholesterolu? Dost ma prekvapili moje vysoke hodnoty cholesterolu a dokonca aj bilirubinu. Prekvapili preto lebo si myslim, ze sa stravujem velmi zdravo, nejem bravcove ani hovadzie maso, ziadne udeniny, salamy, vajcia max.3 za mesiac. Jem iba kuracie maso, ryby, sojove vyrobky, kopec zeleniny a ovocia, no a dost mliecnych vyrobkov ( tvrde syry, cottage, jogurty ...) Samozrejme, ze na pripravu jedal pouzivam iba kvalitne oleje a vyprazane som uz nejedla ani nepamatam kedy a aj tak moje hodnoty cholesterolu su nad 7 :-(
Je mozne znizit hodnoty cholesterolu na normal este niecim inym okrem medikamentov ked zdravu stravu dodrziavam??
Vopred dakujem za vsetky rady.

Pomenka23

Vyzerá to, že už dodržiavate zdravú stravu, ale aj tak máte vysoké hladiny cholesterolu. Mohlo by pomôcť ešte viac zvýšiť príjem potravín bohatých na vlákninu, ako sú celozrnné produkty, strukoviny a ďalšie druhy zeleniny. Taktiež zvážte obmedzenie mliečnych výrobkov, ktoré obsahujú nasýtené tuky. Pravidelná fyzická aktivita tiež prispieva k zníženiu cholesterolu. Ak aj po týchto zmenách zostanú hodnoty vysoké, odporúčam konzultovať to s lekárom, možno budú potrebné medikamenty.

klarik12

však to aj je :D asi nie nadarmo sa píše všade dávkovanie, prípadne ti lekár nejaké odporučí. ale nemyslím si, že pri takýchto liekoch sa to nejak špeciálne upravuje.

dragona

klarik12 Veď práve, ono je to také, že to treba aj dlhšie užívať. Preto len také, že dám si sem tam tabletku a budem čakať na zázraky mi príde trochu scestné.

dratha87

a teraz teda nic este neuzivas? aj nejak si zacala uz proti tomu cholesterolu bojovat, ci cakas stale na nejake odporucania?

klarik12

zdencha toto čo Erila poradila, to je fajn, ak hľadáš niečo vhodné na vysoký cholesterol, tak si myslím, že by ti to mohlo pomôcť. akurát ako všetky tieto lieky na cholesterol treba užívať dlhší čas, aby sa dostavil požadovaný účinok.

Erila

Ahoj, ak môžem poradiť, tak ja užívam už dlhšie Armolipid a mne ten sadol veľmi dobre. V podstate som ho skúsila na odporúčanie neznámej pani v čakárni, s ktorou som sa dala do reči. Ona mi hovorila, že brala statíny, ale nerobilo jej to dobre, tak skúsila práve toto. Tak si hovorím, že však za skúšku nedám nič, prinajhoršom nájdem potom niečo iné. Ale nie je treba :)

zdencha

klarik12 Mala by si aj odporucanie na nejake tie doplnky, ktore to vedia urychlit? Asi je lepsie, ked sa to da cim skor do takeho stavu, aby to nebolo riskantne.

dratha87

to je podla mna aj ucinnejsie ako ked si upravis len stravu. lebo to by si ozaj musela striktne vsetko dodrziavat, aby to malo zmysel.

klarik12

tá zmena a zlepšenie nenastane zo dňa na deň, z týždňa na týždeň. trvá to nejaký čas, kým sa to zlepšenie dostaví. dobré by si mala, keby si k tomuto zaradila ešte užívanie nejakých výživových doplnkov, aby sa to urýchlilo.