Mykóza, čo zaberá, už nevládzem

Príspevok v téme: Mykóza, čo zaberá, už nevládzem
DencPenc

Ahojte žienky.Už dlhšie ma trápi problém s mykózou.Totižto gynekológ mi povedal,že mám nedostatok lutenizačneho hormonu,estrogenu,jednoducho nizke hladiny z toho mám nevhodné prostredie v pošve.Trápi ma už dlhší čas Bakteriálna vaginóza ktorá ma sprevádza nepríjemným sivožltým výtokom s typickým rybým zápachom.Vyskušala som asi 3 druhy antibiotík vo forme čapíkov a tabletiek do pošvy.No vždy mi to zabralo asi tak na týždeň a potom sa to opäť vrátilo.Skušala som aj prirodnu medicínu namočiť si tampón do kyslej smotany alebo do acidka.Myslite,že by mohli zabrať nejake laktobacili do pošvy ktoré by mi upravili mikroflóru v pošve? Ja už nevládzem.Mám partnera a ked čo i len zacítim neprijemný zápach tak to len tak neprejde.Prosím poradte mi čo s tým :( dakujem krasne.

odpovedam

to neviem ani ja, ale uz len tepelnym priemyselnym spracovanim automaticky probiotika hynu. takze v potravinach sa ich doplnat neoplati. radsej si kupit kvalitne z lekarne.

Foxinka1010

Ja este doplnim, nemam to sice z hodnotneho zdroja, ale citala som kdesi, ze ak jogurty oznacene ako probio obsahuju kukuricny modifikovany skrob, nemaju absolutne ziaden "probio efekt"...Tak isto ak je kdesi v kefire, acidku kukuricny modifikovany skrob a my to kupujeme prave kvoli lactobacilom, tak len vyhadzujeme peniaze. V tom clanku bolo, ze skrob vlastne znizuje aky kolvek ucinok lactob.

odpovedam

bifido potraviny su ti na nic. do nich pridavane probiotika nemaju ani dostatocne mnozstvo a vacsia z nich ani neprezije cestu traviacim traktom. liecbu pre partnera predpise tvoj gynekolog, podla etyologie steru.

odpovedam

kup si aj posvove probiotika - gynocaps napr. a aj crevene. tie crevne kupuj enetricky uzvarete a tepluvzdorne, pretoze potrebuju prezit cestu zaludocnymi kyselinami neporusene do creva. a casto su zle skladovane - maju byt v chladnicke, no veselo su vylozene na polici v lekarni. takze preto tepluvzdorne, aby im nevadilo akekolvek prostredie. ja kupujem znacku pearls, na internete najdes aj nieco kvalitnejsie. Probiotika sa vsak nerozmnozia, ak nemaju svoju potravu. preto je nutnost uzivat k nim aj mikrovlakninu - kupis v lekarni - inulin ci pektin. pektin je aj v jablku.

a ako bolo spominane, protikvasinkova dieta. idealne je vylucit vsetky sacharidy, no maloktora zena to zvladne. budes mat strasny abstak, bude ti zle, na vracanie, na spanie, na odpadnutie, budes nervozna, malatna a dokonca mozes mat halucinacie. ale bohuzial. ak sa chces vyliecit, je najlepsie spojit vsetky zbrane dokopy. takisto povedz partnerovi, nech sa prelieci. muzi nie su citlivi na zmeny pH, takze u nich su zmeny malo viditelne. preto moze byt chlap prenasacom bez toho, aby citil chorobu.

zena ma hned vytok, ked nastane nerovnovaha pH posvy. ako podporu imunity skus este kolostrum, mne to dalo dokopy imunitu po brani ATB. drzim palce.

DencPenc

Foxinka1010 Ďakujem krasne.Skusim odporučiť partnerovi.Canesten mastička by mala zabrať? a nejaká iná liečba preňho? Canesten som uživala ked som dostala silnu kvasinkovu infekciu a ta jedina tabletka mi zabrala.Asi som si naozaj zničila mikrofloru tými silnými antibiotikami.Ale stravujem sa zdravo žiadne vypražane,nepapam sôladkosti a každy den mám jogurt s bifido..no asi to nestačí

Foxinka1010

To je jedno, ze partner je v poriadku....je len viditelne v poriadku, ale mykozu moze pokojne prenasat. Toto je najvacsia chyba zien, ze partner ak nema priznaky, tak sa nelieci. A to je blbost. MUSI sa liecit aj partner. Ak by cisto teoreticky mykozu neprenasal, tak liecba (natieranie sa canestenom, uzivanie probiotik) mu neublizi. Ty si si dost znicila floru aj tymi antibiotikami. Je hrozne, ze ich predpisuju na mykozu, ked antibiotika same spustaju casto mykozu. Nicia totiz prirodzene "dobre" bacily...Musis obmedzit cukor, neslad ziadne caje, ani kavu, nejedz biele pecivo a sladke vody. Ziadne sladkosti nejedz dost dlhu dobu. Uzivaj prirodne probiotika, kazdy den nieco z tohto - kysla kapusta, nesladene acidko, bryndza. Na google najdes vela prirodnym probiotik

DencPenc

redka,nie nebieriem hak.Nelieči sa,pretože vždy to je v poriadku.Aj ked sme spolu mesiac sexualne nežili,z dôvodu odcestovania tak proste stále s ami to vrátilo a vrátilo. :(