Mykóza, čo zaberá, už nevládzem

Príspevok v téme: Mykóza, čo zaberá, už nevládzem
DencPenc

Ahojte žienky.Už dlhšie ma trápi problém s mykózou.Totižto gynekológ mi povedal,že mám nedostatok lutenizačneho hormonu,estrogenu,jednoducho nizke hladiny z toho mám nevhodné prostredie v pošve.Trápi ma už dlhší čas Bakteriálna vaginóza ktorá ma sprevádza nepríjemným sivožltým výtokom s typickým rybým zápachom.Vyskušala som asi 3 druhy antibiotík vo forme čapíkov a tabletiek do pošvy.No vždy mi to zabralo asi tak na týždeň a potom sa to opäť vrátilo.Skušala som aj prirodnu medicínu namočiť si tampón do kyslej smotany alebo do acidka.Myslite,že by mohli zabrať nejake laktobacili do pošvy ktoré by mi upravili mikroflóru v pošve? Ja už nevládzem.Mám partnera a ked čo i len zacítim neprijemný zápach tak to len tak neprejde.Prosím poradte mi čo s tým :( dakujem krasne.

akinom007

naty_gresova/ nie je to len o imunite, mykozu sposobuje xy veci...
avsak ty sa mozes dokladne liecit, dodrzovat vsetko a mat imunitu aj v 200%-tnom poriadku pokial bude partner mat mykozu nepomoze ti ziadna imunita.
Pokial ta tym bude "krmit" partner....vela x to tak je...zena sa lieci a chlap nie, pripadne len lokalne.
Moj sa napr liecil poctivo, kremy jendorazove tbl. co predpisal dr ako mycomax...ale co z toho ked jedol sladke na kila denne 2-3 cokoladky, 5-6 sladenych kav, pecivo... este aj obedy uprednostnoval od "muky" palacinky a pod, mal mykozu v celom tele zbytocne ju liecil lokalne...a ktory chlap vam bude drzat protikvasinkovu dietu? ktoreho odkontrolujes?

naty_gresova

Jasné, že x faktorov za tým môže byť, ale imunita tiež má veľký podiel na tom, viem jak to bolo so mnou, keď ma mykóza skľučovala, mne pomohlo až keď mi gyn dal tabletky na vkladanie a k tomu som si nasadila Wobenzym, aby som predišla tomu aby sa mi to potom ešte vrátilo :)

akinom007

jarunna/ za vznik mykozy je zodpovednych x faktorov. S tym ze je to len o imunite sa absolutne nestotoznujem na zaklade osobnych niekolkorocnych skusenosti

jarunna

mykozu moze sposobit kopa veci, nie len antibiotika, tych pricin moze byt viacej, ale moja skusenost je taka, ze ak je imunita v poriadku, tak mykoza sa proste neobjavi ani po antibiotikach, aspon u mna to tak bolo :)

akinom007

autorka dala do nadpisu: mykoza a popisuje bakterialnu infekciu pravdepodobne gardanellu....mykoza a bakterialna infekcia su 2 rozdielne veci ale mnohe zeny to zahrnaju do jedneho slova mykoza

naty_gresova

Margarit thecer osobne popri antibiotikách zakaždým užívam enzýmy a tento problém som nemala asi aj vďaka tomu. Enzýmy majú vplyv aj na imunitu a tiež zlepšujú, zvyšujú účinok antibiotík, tak podľa mňa je fajn, ak sa to tak spolu berie a potom sa človek nemá čoho báť ;)

margarit thecer

uzivanie atb vacsinou vyvola mykozu,treba spolu uzivat protiplesnove lieky,flukonazal,uziva sa kazdy druhy den.Z domacej liecby - sedaci kupel ,do ktoreho vsypes sodu,ta dezinfikuje,a vyrovnava ph,aj jogurt ulavi,tiez koloidne striebro roztok,dat na vlozku.Partner by sa mal liecit tiez

Monika1984

Partner sa MUSI liecit vzdy aj ked nema priznaky50% zenam sa to opakuje pre neliecenie partnera... ked to mas ty zarucene na 200% aj on a zakazdym...

Marila

Mishka to je pravda, že to môže mať na svedomí imunita, preto ju treba dať do poriadku, len treba rátať s tým, že to nepôjde z jedného dňa na druhý ;)