Mykóza, čo zaberá, už nevládzem

Príspevok v téme: Mykóza, čo zaberá, už nevládzem
DencPenc

Ahojte žienky.Už dlhšie ma trápi problém s mykózou.Totižto gynekológ mi povedal,že mám nedostatok lutenizačneho hormonu,estrogenu,jednoducho nizke hladiny z toho mám nevhodné prostredie v pošve.Trápi ma už dlhší čas Bakteriálna vaginóza ktorá ma sprevádza nepríjemným sivožltým výtokom s typickým rybým zápachom.Vyskušala som asi 3 druhy antibiotík vo forme čapíkov a tabletiek do pošvy.No vždy mi to zabralo asi tak na týždeň a potom sa to opäť vrátilo.Skušala som aj prirodnu medicínu namočiť si tampón do kyslej smotany alebo do acidka.Myslite,že by mohli zabrať nejake laktobacili do pošvy ktoré by mi upravili mikroflóru v pošve? Ja už nevládzem.Mám partnera a ked čo i len zacítim neprijemný zápach tak to len tak neprejde.Prosím poradte mi čo s tým :( dakujem krasne.

mjanik

mela,,,,preto sa chyť toho čo navrhujem,to je overené tisícročiami a nie tým,čo si myslíš-to je málo a nesprávne,keď o tom nič nevieš

malapehana

adma ked to aj moze aj nemusi tak byt, treba si dat imunitu skontrolovat v akom je stave, treba zajst na gynekologiu, dat sa normalne vysetrit a zariadit sa podla toho, co lekar navrhne, co povie, ze bude najlepsie urobit ;) mjanik ale je rozdiel, ze to robis a rozdiel je ak by si bol zena a zazil si tie problemy ;)

adma

Počula som niečo o červených morských riasach že sú super proti mykózam ale tu to nie je tak rozšírené, tak skús olej z čiernej rasce má silné protizápalové účinky a veľa veľa veľa tekutín. Vraj pomáha aj vyradenie mliečnych výrobkov, to budeš mať asi vnútorné.

tamirilka

...tak toho ste si dost prezili...ja nastastie tento problem nemam...ja uz som dlhodobejsie bez tychto problemov...neberie to muz ako nejake obmedzovanie, ked mu na tieto veci ako strava a tak siahas?...ale tak zase sak mal by to chapat, kedze to robis vlastne pre vas oboch...

akinom007

tamirilka/ uplne s tym nesuhlaism, da sa odkontrolovat ale vyzaduje si to vela nervov a usilia, a dobreho gynekologa, ktory posle aj partnera liecit ci che alebo nechce. Ja hovorim s vlastnej skusenosti v oblasti roznych gyn.problemov a aj s mykozou. Imunitu som mala v poriadku ked ma poslali na imunologicke vysetrenie naprik tomu som mala mykozu stale...a dodrzovala som 200% tne stravu aj vsetky veci co sa maju robit aby sa predchadzalo mykoze... moj partner sa liecil vzdy...nikdy som sa nedala odbit gyn.ze jemu netreba predpisat, avsak moj parner pil denne 3-4kavy sladil dvoma lyzicami cukru jednol pecivo a sladkosti denne, uprednostnoval sladke obedy o cesta....zbytocne uzival dlhodobo raz mesacne mycomax a podobne lieky, maste a pod. stacilo ze sme si dali pusu a uz ma bolelo hrdlo...vytery ok nemali sme streptkokoy ani nic,,,,ked sex hned mykoza....stopla som mu to postupne,....do kavy len jedna lyzica cukru sladkost len kazdy druhy den a ked si da obed sladky uz nesmie sladkost pracovali sme spolu tak sa mi to dalo odkontrolovat. Hrdle sme mali Candidu nie bakterie....celom tele Candida...ja som sa liecila on mi daval naspat....uz som mala problem s pecenou vzhladom k tomu ze lieky tipu myocmax su silne na pecen....sledujem mu stravu, nosi bavlnene boxerky periem s pridanim sanytolu, uziva cely rok probiotika a oreganovy olej, umyva saforellom....holi sa dohladka a sme kvazi ok max 2x rocne mykoza to je moj super rekord lebo to byvalo casto. Ked citim malinko ja problem tak hned kondom...a liecba

tamirilka

...akinom to neni sanca niektoreho odkontrolovat...to chce zmenu celkovo nie len lokalne to je pravda...len tiez suhlasim aj s naty, ze skor sme my nachylnejsie na tieto problemy, ked nasa imunita je nejako narusena, ze neni na 100%...ked tieto veci mnohokrat idu spolu ruka v ruke...