Pokojna smrt - nedostupny tovar?

Príspevok v téme: Pokojna smrt - nedostupny tovar?
kukucka1

Preco vlastne ludia nemaju pristup k zaisteniu pokojnej, bezbolestnej a rychlej smrti, napriek tomu, ze prostriedky modernej mediciny to bez problemov umoznuju? Preco ludia bezne davaju humanne uspavat svojich stvornohych milacikov, aby zbytocne netrpeli, no pre ludi je to paradoxne nedostupne, aj keby sa pre to sami z vlastnej vole a vedome rozhodli, ci boli by ochotni si to aj sami zaplatit?
Bolo by menej pachtiacich sa otrokov a niekomu hore v systeme by velmi chybali, resp. by mu vadilo, ze nad svojimi otrokmi straca definitivnu kontrolu?

jedulka

Kukučka1
problém s tebou v téhle diskuzi je,že víme,alespon já co chceš.Ale to n e j d e !!! Stačí??? Tak podej tu injekci ty tomu imaginárnímu kamarádovi a nebo komu, myslím, že víc tady jde o tebe.Buď si sám sobě nebo tomu kamarádovi vrahem.Už to chápeš?

kukucka1

@EEP
na co konkretne podla teba odmietam reagovat? reagujem na vsetko co ma hlavu a patu, ale odmietam reagovat na osobne utoky a uplne nesuvisiaci spam vzhladom na tuto temu ako tvoje NWO a neviem ake nezmysly. ten zoznam ktory tu uviedla jedulka s odporucanim aby som sa tam odstahoval je ako nizsie vysvetlujem uplne irelevantny tak isto k tejto teme ako popisujem nizsie v 23:44. na kazdy vecny prispevok reagujem tiez vecne a snazim sa normalne diskutovat. problem ale nastava, ked niektori ludia, zabarikadovany vo svojich predprogramovanych pseudo-humannych nazoroch, si za kazdu cenu chcu k danej problematike udrzat svoj slepo negativny postoj a uvazovat o nej za kazdu cenu ako o niecom vrcholne negativnom, co sa prejavuje napriklad tym, ze ked nie su argumenty tak utocia na moju osobu...
a znovu ta chcem teda poziadat, aby si mi ukazal kde nereagujem vecne na nejaky vecny prispevok.

kukucka1

Chapete ze polovica prispevku z 23:19 je kvoli nejakej chybe prec? Za nim nasleduje ako dokaz aj chybne formatovanie stranky, takze tak...
Tak este raz v skratke- medzi eutanaziou a zadanim tejto temy je podstatny rozdiel, kedze eutanazia je len "umelé skrátenie ťažkého smrteľného zápasu" -odkaz odstránený- . a "asistovanou smrtou" je myslene to, ze sa nejedna len o pasivne odpojenie od pristrojov, ale o priame podanie smrtiacej (uspavacej) latky (vacsinou pentobarbital) druhou osobou, ale tak isto len za podmienky ze pacient je tazko fyzicky chory s nulovymi vyhliadkami na zlepsenie stavu a ktoremu choroba fyzicky znemoznuje viest normalny zivot.

jedulka

VÍM CO JE EUTHANÁZIE
jaké jsou její podmínky
ty nás všechny znáš, za to ty jsi pan tajemný, skoro bych řekla jako Mimulus sám...
a nedopověděl jsi ani na jednu otázku,čím to asi je?

EEP

Nuz, presne touto reakciou si sa sam podkopal. Ty proste reagujes len na to, co sa ti paci. Uplne zamerne z dovodu nedostatku argumentov. Tieto staty, to je uplne super dokaz. Mas tam presne aj asistovanu smrt - teda nielen chory clovek. AK teda niekto chce vazne bezbolestne odist zo sveta, tolko prostriedkov si na vycestovanie do tej krajiny hoc uz len vyzobre.

Jedulka dava skvele argumenty - opat uplne absolutne odignorovane. Reaguj na vsetko, co sa ti predklada, nielen na to, o ti vyhovuje. Potom to nie je diskusia, ale mudre nazory a proti tomu tvoje prskave odpovede, ktore v podstate nikam diskusiu dalej neposuvaju. Chytas sa len takyh viet, ktore proti tebe nieco vytiahnu... 100slovny prispevok a ty zareagujes na vetu - "myslis iba na seba" (co je mimochodom pravda), na nic ine.

A ako sa tu pise, co chces tymto dosiahnut? Preco nam to sem tlacis? Myslis ze o to mame zaujem? Predstavujes si to tka, ze touto temou zmenis zakon? A ked uz, kazda ina reakcia sa ti nepaci, tak aky to ma vyznam? Diskusia ci debata je o tom, aby svoje argumenty predkladali obe strany, nie ta jedna mala monolog. Ked tak velmi tuzis po tom, aby kazdy len ospevoval tvoj nazor a nemal moznost reagovat, sprav si vlastnu webstranku.. AHA! Tu je ten problem, tam by ti to nikto necital! Smutne, co?

Ale mozes to skusit navrhnut FB strankam bojujuim proti NWO. Ti to urcite s radostou prijmu a rozposlu dalsim svojim oveckam.

A mozete spolocne zalozit FB STRANKU! A mozno aj 10tisic lajkov dosiahnete, to bude uspech co?

P.S.: Dufam ze teraz zareagujes len na tu cast s FaceBookom, akoby to bolo to najpodstatnejsie co som napisal.

kukucka1

mam pocit ze sa tu vyskytla nejaka chyba.. zobrazuje sa mi len polovica mojho prispevku z 23:19 a pod nim je nejake rozbite formatovanie

kukucka1

Najprv chcem poprosit vsetkych ktori by radi prispeli do diskusie, aby sa drzali temy, diskusiu zbytocne nespamovali a vyhli sa osobnym utokom. Dakujem.

@jedulka- "Lidi jako ty myslejí jen na sebe"..zase nemas ziadne argumenty a zase len utocis na moju osobu, aj ked ma absolutne nepoznas. mimochodom ked uz mi odporucas kamsi vycestovat, tak si najprv znovu precitaj o com je tato tema, potom si treba precitat co je to eutanazia sk.wikipedia.org a az potom treba tukat do klavesnice.. a ak ta to tato tema nejakym sposobom rozrusuje, tak sa bud pokus skutocne pochopit o com je jej podstata, aby si zistila, ze nejde o ziadne mrtve deti ani absolutne nic negativne, alebo v opacnom pripade ak sa chces nadalej slepo barikadovat vo svojich nazoroch a predprogramovanych pseudo-humannych ideologiach, tak to tu jednoducho necitaj, nereaguj na to a spravis laskavost nam obom.

jedulka

Kukucka1
Mě žádné argumenty nedošli.Tady máš země kde je to povoleno,tak si tam zajed a dělej si co chceš.Tohle je fórum O ZDRAVÍ né o smrti.
1) kolik je ti let?
2)co tě vede k takové demagogii?
3)vymýšlíš něco je je vymyslené.
4)aspoň na něco odpověz !
5)jsem ateista a život je dar a když ho neumíš užívat netlač nám do hlavy tvoje choré názory.
Země, v nichž je povolena aktivní eutanazie:
BELGIE - 23. září 2002 se stala druhou zemí světa, kde může nemocný člověk za přesně vymezených podmínek přijmout z rukou lékaře smrt na vlastní žádost.
LUCEMBURSKO - Parlament schválil eutanazii v únoru 2008, ale v prosinci 2008 zákon odmítl podepsat lucemburský velkovévoda. Nato reagoval parlament změnou ústavy, takže když v březnu 2009 zákon o eutanazii parlament schválil, podpis velkovévody již k platnosti nebyl potřeba. Zákon platí od dubna 2009.
NIZOZEMSKO - Umožněna zákonem, který vstoupil v platnost 1. dubna 2002; za určitých přísných podmínek však byla tolerována podle zákona platného od 1. ledna 1994. Od letošního 1. března začaly fungovat mobilní lékařské týmy provádějící eutanazii.
ŠVÝCARSKO - Švýcarský model eutanazie již léta umožňuje za jistých podmínek, avšak zcela legálně, asistovanou sebevraždu. Švýcarsko je jediná země, kde umírajícímu může pomoci lékař i laik. Podle švýcarské ústavy není pomoc při sebevraždě trestným činem za těch podmínek, že za ní nestojí egoistické zájmy a že nemocný před smrtí sám vykoná několik nezbytných úkonů.
USA - Na federální úrovni nelegální; zákonem je povolena ve státech Oregon (schválena v listopadu 1994) a Washington (schválena v roce 2008) jako asistovaná sebevražda. Kampaň za prosazení smrti z milosti vedl bývalý patolog Jack Kevorkian, přezdívaný doktor Smrt, jenž asistoval u 130 sebevražd a v roce 1999 byl odsouzen za zabití na 25 let vězení.

Země umožňující pasivní eutanazii (přerušení "léčby" udržující pacienta naživu):
DÁNSKO - Zákon o právech pacienta umožňuje od roku 1998 pasivní eutanazii, například zastavení léčby nevyléčitelně nemocného. Aktivní eutanazie i asistovaná sebevražda jsou ilegální.
FINSKO - Pasivní eutanazie je umožněna.
FRANCIE - Zákon o pasivní eutanazii schválil parlament v listopadu 2004 (dolní komora) a v dubnu 2005 (Senát) - nevyléčitelně nemocný pacient požádat lékaře o zastavení léčby. Zákon o aktivní eutanazie již několikrát odmítl Senát.
IRSKO - Není trestné zastavit léčbu člověku, který si to přeje - zakotveno "právo na smrt".
ITÁLIE - Ve výjimečných případech není trestána pasivní eutanazie, například odpojení přístrojů v případě mozkové smrti.
MEXIKO - V některých státech zákon umožňuje nevyléčitelně nemocnému odmítnout léčbu prodlužující mu život; jde o federální distrikt Mexiko (od ledna 2008), stát Aguascalientes (od dubna 2009) a stát Michoacán (od září 2009).
NĚMECKO - Zákony připouštějí pasivní eutanazii, tedy zastavení péče zaměřené na umělé prodloužení života.