Chcela by som byť vegetariánka, ale...

Príspevok v téme: Chcela by som byť vegetariánka, ale...
smilee223

ale moji rodičia so zásadne proti. Nevedia ma pochopiť že to maso proste nechcem jest. A to mám uz 20 rokov a stále im prekáža, že sa chcem stravovať inak ako oni, vadí im že napr. v nedelu ked mavame na obed vzdy maso, ze ja budem jest nieco iné.

Uz 5 rokov sa stravujem celkom zdravo. Nejem ziadne klobásy, slaniny, udeniny, vyprázané... Doteraz jedávam maso tak 1-2 x tyzdenne aj to iba také na prírodno.

Velmi by som to maso chcela vylúciť z jedálnicka, pretoze mi ani moc nechutí a celkovo si myslím ze mi to neprispieva k zdraviu. Mozno práve maso môze za moje akné :(
A taktiež aj z etických dôvodov. Nechcem podporovať ten hnus ktorý robia na zvieratách, ktoré musia trpieť len pre biznis.

No lenze ako to vysvetlit mojim nechápavým rodicom?

Dakujem za rady ;)

dedy

Ja som prestávala jesť mäso už od svojich 14stich. Proste z týždňa na týždeň. Zo začiatku som jedla len kuracinu keď bola. Potom aj keď bolo tak som ho nechcela, a dlho jedla len prílohu s niečím, tak som ho nejedla už vôbec. Proste som sa zaťala a nejedla som. A keďže nechceli aby som umrela hladom, tak sa začali prispôsobovať, začali kupovať viac syru, zeleniny, ovocia, neskôr tofu a sóju, špeciálne pre mňa.. Stalo sa mi občas, že som si dala nejaké kuracie mäso, mala som také chvíľky, keď som si dala kuracinu raz za mesiac. Teraz som mäso nemala už asi dva roky. Stravujem sa tak už 9 rokov. Samozrejme boli okolo toho blbé reči, či už od rodičov, alebo od ostatnej rodiny. Ak som nemala chuť, nevysvetľovala som im to. Na čo sa stále dookola rozčulovať? Stáva sa mi, že sa ma ľudia pýtajú keď sa to dozvedia, či mi mäso nechýba a veruže nechýba :) . Jedenie mäsa je len o zvyku a tradíciach a lenivosti naučiť sa variť aj niečo iné. Jednoducho než budeš používať akýkoľvek argument, tak u takých ľudí proste neobstojíš. Sú príliš vžitý s minulosťou. Jediné čo môžeš spraviť je prestať rozprávať a konať, prípadne začať si variť sama. Aj ak to veľmi nevieš, možno mama ocení tvoju snahu a pomôže. Nevzdávaj sa hlavne ak to chceš :)

Žužova

Stačí argument že ho proste jesť nechceš.
kedže si dospelá nemaju ti čo v tom brániť..niečo nechceš robiť tak to robiť nebudeš a nech sa každý postaví aj na hlavu...

tess

4 mesiace nejem mäso ani mliečne výrobky a akné sa mi prestalo robiť, a že bolo fakt hrozné...ja používam argument, že mi po ňom nie je dobre, že je pre mňa ťažké na trávenie

smilee223

viem ze akné s tym asi nevyriesim ale nevadí uz som si zvykla :D

čo myslíte aký argument by na nich zabral najviac, ze preco to nechcem jest? nejaký rozumný dôvod...lebo oni to proste nechcú pochopit
Aj ked im hovorím ze to maso je prepchaté antibiotikami a hormonmi a ze ludom to len skodí..no oni tvrdia ze to potom rovno nemám jest nič..ze vsade je samá chemia...Ja viem, ze áno ale tu ide predovsetkým o tie zvieratá, ktoré trpia :(

slnovrat

Prečo päť chodov, zje polievku, prílohu a šalát, mäso nemusí. Už je dospelá, nechápem že to rodicia tak riešia..jej vec. Na akné ti to ale asi nepomôže ...

Mkk

A reči druhých si nevšímaj... pousmej sa nad tým a pomysli si svoje... do mna sa síce takto nestaral nitko ani na oslavách , boli chápaví,síce do mňa občas rýpu že daj si ..a blabla ale proste ja sa nedám , poviem že nie a stojím si za tým. A proste teraz je iná doba a aj vegetarianstvo už je viac známe vo všeobecnosti.. Mohli by to aj tvoji rodičia pochopiť ,šak čo su kdesi za opicami ?? skus sa snimi o tom viac rozprávať, viac info nech su aj oni v obraze..ak sa bude dať a ked nie tak kašli na ich reči a rob si po svojom tak ako doteraz :)

Mkk

Tak to jednoducho nejec , zjec prílohu ,mäso proste vynechaj... nezávidím ti situáciu že sa ti do toho staraju hlavne ked už si dospelá baba.. Nedaj sa , ked je na obed napr. ryža s mäsom,daj si len ryžu a kompot... časom hádam pochopia držím palce

smilee223

no áno je pravda ze zijem s rodicmi a stravu zatial financujú oni..na jednej strane ich chápem, ale chcem aby aj oni pochopili mna...chcem si co najskôr najst pracu a stravu si budem financovat sama a varit tiez a potom mi uz do toho nebudú mat právo nic vraviet

Z celej mojej rodiny NIKTO nieje vegetarián vsetko sú to masozravci :D
ktorí doslova milujú maso a ked sme niekde napriklad na rodinej oslave vsetci len pozerajú po mne akokeby som bola z inej planety, ze preco si nechcem dat tú "vynikajúcu" klobasku, slaninu, vyprazane rezne ..a robia si zo mna srandu
Teraz jem len také chudé maso ale nechcem ani to :/ Napr. také domáce maso z kurata alebo hovazdinu by som si raz za cas predsa mozno dala lebo viem ze je to zo zvierata, o ktoré sa majitel s laskou staral a to hlavné že nieje napichané a prepachaté antibiotikami a hormonmi..a toto je ten hlavný dôvod preco odmietam jest maso