Co mam jest ked skoro vsetko je bordel? Ktore potraviny su zdrave?

Príspevok v téme: Co mam jest ked skoro vsetko je bordel? Ktore potraviny su zdrave?
Luciferus

Chcem sa zacat zdravo stravovat ale nemam ponatia co jest. Je mi jasne, ze ryby a kuracie maso, ovocie a zelenina, ale co dalej? Mam kupenu hnedu ryzu, ryzove cestoviny a ryzove chlebicky. Musli nekupujem, vraj je to paradny bordel. Taktiez nic z muky a nic sladke (okrem ovocia) Mam aj sojove maso, nizkotucny syr Philadelphia a nejake nizkotucne biele jogurty, kuraciu a morcaciu sunku. To je zatial vsetko, lebo ostatne mi pride hrozne :(( Prosim dajte mi tipy ci to co mam je dobre a co mam este jest..Dakujem

neskusena

necitam od zaciatku, len ma tak napadlo pridat

syry a jogurty, mliecne vyrobky sa daju pekne urobit z mlieka od chovatelov.

zelenina sa da dopestovat hoci aj na balkone (rozne salaty, papriky, rajciny, uhorky, hrach, fazula, bylinky, dokonca aj zemiaky) - ale pozor, nie ze ho zasypes hlinou, aby balkon nepadol :)

maso kupovat u overenych farmarov, alebo od uja na dedine, ktory ti vychova a preda napr hydinu, ci prasa... takisto aj zeleninu, pripadne muku z ktorej si vrobis cestoviny.

chce to troska usilia, ale vsetko sa da. ist do supermarketu je najjednoduchsie. a preto su tam take veci.

ta3

ahoj Sisi
Ty si ma riadne pobavila

ahoj Orol
zacinas mi byt sympaticky ze chces byvat v lese, ked som bola mladsia, milovala som v prvom rade hudbu a potom prirodu a zvierata, dnes je to opacne, nekonecne milujem prirodu a zvierata a az na druhom mieste muziku

o paradajkach sa hodne diskutovalo, ja mam velmi rada paradajky uz od detstva, ale tie dnesne vobec skoro nemaju chut a ani vonu, pretoze sa trhaju zelene, dozrievaju v skladoch, chemicky sa osetruju aby nehnili a prifarbuju, aby vyzerali ze dozreli na krickoch a potom sa este napustaju vodou, aby boli tazsie a voskuju sa, aby mali pekny lesk, takze jeme paradajku s chemikaliami a myslime si, ze ako zdravo sa stravujeme, veru, nie je to ako kedysi a tak podobne je to aj s ostatnymi surovinami a produktami

doubledog

ja potraviny hodnotim aj podla toho, ako velmi su podporene reklamou od vyrobcov ci predajcov.

cim viac reklamy, tym horsie.

agartio

paradajka nieje zelenina ale ovocie a ak je pestovana s laskou a mudrostou, tak chuti tak, ako kazde ovocie, vyborne, i sama o sebe.

cez zimu sa ide na obilovinach, zemiakoch ci inej uskladnenej zelenine, mliecnych vyrobkoch (vegani nie) a jablkach, pomoct si mozes aj dovozom, ja si pomaham cez zimu bananmi a pomarancami, cez rok ich vela nejem, nech sa mi neobjedia, a v zime ich mozem jest castejsie.

orol

Este nebyvam v lese, ale sa tam chystam :-o))

lebo uz ma naozaj nebavi jest tie sajrajty z tesca, lidla atd- atd

a vobec chodit tam

stracam nerozumne cas chodenim do tychto retazcov, kupujem mizerne a skodlive potraviny a este naviac prispievam na dochodky nemcov, holandanov atd

tak preto chcem vyuzit cas zmysluplnejsie a k mojmu uzitku, osohu a zdraviu