Co mam jest ked skoro vsetko je bordel? Ktore potraviny su zdrave?

Príspevok v téme: Co mam jest ked skoro vsetko je bordel? Ktore potraviny su zdrave?
Luciferus

Chcem sa zacat zdravo stravovat ale nemam ponatia co jest. Je mi jasne, ze ryby a kuracie maso, ovocie a zelenina, ale co dalej? Mam kupenu hnedu ryzu, ryzove cestoviny a ryzove chlebicky. Musli nekupujem, vraj je to paradny bordel. Taktiez nic z muky a nic sladke (okrem ovocia) Mam aj sojove maso, nizkotucny syr Philadelphia a nejake nizkotucne biele jogurty, kuraciu a morcaciu sunku. To je zatial vsetko, lebo ostatne mi pride hrozne :(( Prosim dajte mi tipy ci to co mam je dobre a co mam este jest..Dakujem

xixixix

ahoj vies co je podstatne?...aby si tu tzv. zdravu vyzivu dodrziavala da sa povedat celozivotne- mesiac alebo rok ti neda ten vysledok co ocakavas.... A k tym rybam-pangasius urcite nie je ryba....jedz co chces..ALE nekupuj si polotovary-typu sunka konzervy-to je najvacsia pliaga....kup su radse napr. bocik a daj si ho uvarit (potriet paprikou mletou a cesnakom) -to mas original maso a nie to co je v polotovaroch-do ktorych nikdy nevies co davaju- ja to viem som potravinovy inzinier a som to aj na vlastne oci videl. Druha vec ktora ti pomoze-ale to si nemoze kazdy dovolit- je ze si budes sama varit z prvotnych surovin. Samozrejme o zelenine a ovoci sa bavit nemusime-ale zase najlepsie su z babkinej zahrady a to tie ktore niesu striekane chemiou-lebo si mozes vsimnut ze aj podla nas hlupe zvieratka typu chrobaky,slimaky atd. o striekanu zeleninu ani nezakopnu....zdaleka ju obchadzaju...to len my hlupaci to zjeme,lebo nam povedia ze ake su bezchybne....:D. Sem tam aj pohar cerveneho vina nezaskodi-ale skor kvalitnejsie-to je take co stoji okolo 4-5 €(na akciu mozno 2,99€)-alebo aj biele.....prajem vela stastia

onyx

joj, dievča, vraj zdravé... a už len ten tvoj výber potravín je otázny... ryby morské sa dovážajú z fariem, kde ich kŕmia rovnakým svinstvom ako prasiatka, kravy a sliepky. Boli zdravé možno 100 rokov dozadu, keď nebolo toľko chémie v mori....

Zdravé je vyvážené, pestré, výživné, lokálne a sezónne... alebo ak chceš vrchol, tak molekulárna gastronómia, v USA populárna asi 5 rokov dozadu...

Mäso hydina a divina, ryby - ale ak vieš zdroj /napr. aj my máme sladkovodné, hoci tie nie sú tak výživné/, ale v supermarketoch prieskumy hovoria o najväčších podvodoch /plnené vodou, plné dioxínov/. Takže tam zdravé nečakaj. Možno sem-tam plechovka tuniaka alebo chladená celá ryba ?

Ak máš rodinu, tak si kupujte širšie, cestujte tam, kde majú dvorový chov a nakúpte na pol roka, alebo si chovajte vlastné.

Ak máš citrusy, banány dovážané z Afriky, tak dozrievali v etyléne a dusíku. Čiže vitamíny NULA. Ak sa dá, kupuj blízko-európsku produkciu, alebo exotické ovocie - tak sušené /bez sladenia/...

Huby sú super ! /ten odpad z domáceho pestovania hlív a šapmiňónov nemyslím/

Mliečne výrobky - kvalitné syry, jogurty a kefíry /nie nízkotučné/ - neuberaj, tam, kde potrebuješ, ale sústreď sa na pohyb... môžeš aj doma si pocvičiť, ráno si ísť pobehať, vyvenčiť psa a pod...

Jedz véééľa zeleniny, olejčeky bio, orechy, celozrné obilniny, čokoláda, arašidové maslo...
Neboj sa tukov a sacharidov, len musia byť kvalitné....

Neukracuj sa na strave /ako to robí 90 percent slovákov, hlavne, že majú všetkú elektroniku, cez dve autá a milión blbostí a chodia sa ožierať každý piatok, ale na strave šetria, keď je tak podstatná/, veď čo, nikto im do brucha nevidí, narozdiel od odevov a kozmetiky...

GoFruit

Ebi to nie je len skoda. To je proste hrozne. To je tragedia. Lebo oni to chcu vymazat z povrchu europskeho. Proste uplny zakaz. Samozrejme da sa proti tomu bojovat a to nakupom a vlastnym pestovanim starych sort ateda nelegalnym.