Co mam jest ked skoro vsetko je bordel? Ktore potraviny su zdrave?

Príspevok v téme: Co mam jest ked skoro vsetko je bordel? Ktore potraviny su zdrave?
Luciferus

Chcem sa zacat zdravo stravovat ale nemam ponatia co jest. Je mi jasne, ze ryby a kuracie maso, ovocie a zelenina, ale co dalej? Mam kupenu hnedu ryzu, ryzove cestoviny a ryzove chlebicky. Musli nekupujem, vraj je to paradny bordel. Taktiez nic z muky a nic sladke (okrem ovocia) Mam aj sojove maso, nizkotucny syr Philadelphia a nejake nizkotucne biele jogurty, kuraciu a morcaciu sunku. To je zatial vsetko, lebo ostatne mi pride hrozne :(( Prosim dajte mi tipy ci to co mam je dobre a co mam este jest..Dakujem

orol

no a kavu pit z korena cakanky

A kto je sikovnejsi, urobi si rozne zdrave vina z uvedenych plodov

stavy,dzemy, lekvare

no a chlieb si upecie sam

P.s- radost zit na tomto svete :-o))

orol

Vodu treba pit z lesa, zivit sa korienkami rastlin, listami, byľou,

pit caje s kory stromov a bylin, ceciny, jest slimaky, mravce, husenice, pandravy, hady, jest ryby a rybky z divokej prirody, skeble, korytka, maso z divej zveri, vtakov, ich vajcia

planky, hrusky, lesne plody - cucoriedky, maliny, jahody, cernice, brusnice, bazu, vtaci zob, jarabinu,

cukor pouzivat z byliny sladica, med z divokych vciel

a kto je sikovnejsi, moze si nasadit co potrebuje, resp, chovat kraliky, zajace, sliepky, husy, kacice, morky, kozy, ovce atd.

A ze nie je co jest :-o))

lilyianka

ja paradajky napr, úplne zbožňujem, či už červené alebo aj žlté ... inak ja som si napr. kúpila filtračnú kanvicu, ale pijem vodu z vodovodu, pretože z tej kanvice mi absolútne nechutí, aj keď je to určite o zvyku ..ale príde mi horká ...

Sisi092

NO VED TO...že už clovek nemože jest nic.zo vsetkeho je pomaly rakovina.. ja sa ucim už piť vodu z vodovodu celkom mi to už ide.. lebo mi z nej bolo na grcanie ale ma serie ze za mineralku ludia davaju peniaze.. ako debili. Ale vobec netušim co sa jedla týka že co mám jest.. lebo by som chcela vylucit vajcia, mäso, mliecne výrobky, lebo mam akne a skusit ci sa mi zlepší plet... teda samozrejme vylucit aj sladke a pecivo. a tucne veci ešte... ale toto že tí ludia co su vegáni scim tu zeleninu jedia lebo mne je len tak zo samotnej paradajkyna grc... kruti mi zaludok ked ich zjem len tak samotne..

lilyianka

veď ja som napísala, že teraz v lete nič teké ako ovocie a zeleninu nekupujem ..samozrejme, že v zime musím, zase nie som nejaká fajnovka .. jesť sa musí a ak by som to brala podľa tohto, tak nemôžeme jesť pomaly nič ...

Sisi092

no super.. ale to potom mozem jest tie zeleniny z obchodu alebo kde mam v riti zohnat zdrave zeleniny nam v zahrade etse nic nerastie..a v zime potom na čom žijete ked nekupujete zeleninu?...

lilyianka

kuraciu šunku by som tiež vylúčila, keďže sa vyrába z kuracích kostí ...... vajcia len domáce, obchodové by som nikdy nekúpila je to riadny hnus a ani kuracie mäso, keďže je napichané nielen vodou, ale aj hormónmi ..... cottage cheese si v kľude môžeš kúpiť, ja ešte kupujem aj celozrnnú ryžu a ak čokoládu, tak len horkú, nejakú min. 80%tnú .... takisto tresku si robím doma sama, žiadne polotovary neprichádzajú do úvahy a ovocie len zo záhrady, rovnako aj zeleninu ... myslím teraz v lete ..

agartio

Nie z tukov sa pribera, ale zo sacharidov.
Telo vyraba tuky zo sacharidov, ked si zvnutra zafulany, plny toxinov, vzdy sa o to bude snazit, nezavisle na tom, kolko tukov jes.

Mas suma fuk ci jes plnotucny alebo nizkotucny tvaroh, rozdiel je len v tom, ze ten plnotucny je zdravsi, lebo v mliecnom tuku su vsetky potrebne latky na jeho travenie.
Mliecny tuk je zdravy, robi sa z neho Ghi, co je cisty mliecny tuk a tym sa vela veci lieci. Iba nasa stupidna spolocnost ho odstranuje ludom, je to podvod, aby viac zarobili, potom ten tuk predaju este raz ako maslo alebo smotanu, cize ziskaju skoro 2x viac penazi, takze propaguju nizkotucne mliecne vyrobky samozrejme.