Co mam jest ked skoro vsetko je bordel? Ktore potraviny su zdrave?

Príspevok v téme: Co mam jest ked skoro vsetko je bordel? Ktore potraviny su zdrave?
Luciferus

Chcem sa zacat zdravo stravovat ale nemam ponatia co jest. Je mi jasne, ze ryby a kuracie maso, ovocie a zelenina, ale co dalej? Mam kupenu hnedu ryzu, ryzove cestoviny a ryzove chlebicky. Musli nekupujem, vraj je to paradny bordel. Taktiez nic z muky a nic sladke (okrem ovocia) Mam aj sojove maso, nizkotucny syr Philadelphia a nejake nizkotucne biele jogurty, kuraciu a morcaciu sunku. To je zatial vsetko, lebo ostatne mi pride hrozne :(( Prosim dajte mi tipy ci to co mam je dobre a co mam este jest..Dakujem

ebi77777777

ahoj, väčšinou len tak, na raňajky paradajku plus menšiu uhorku
alebo ak sa mi veľmi chce nakrájam na kocky a dochutím čerstvou bazalkou

nepodstatná1

ja sa chcem spýtat ze ked jete surovu zeleninu ako to jete s cim alebo ake recpety.. lebo ja neviem len tak zjest 5 paradajok na ranajky...

Sisi092

omg...toto terza už co mám potom jesť... všetko ste v podstate zamietli ... tak čo môžem jesť potom také čo kupim v lidli alebo tak v jednote coop alebo v cba?..

agartio

To si mal v podstate najhorsi mozny tvaroh na celom trhu. :-)
Od Raja som horsi tvaroh nejedol a ten nizkotucny je este horsi nez plnotucny.

Vravim Ti ochutnaj Levmilk Babicka plnotucny tvaroh, ked uz kupujes kelimky. Tento
www.levmilk.sk

Luciferus

Ďakujem za rady dnes som mala na obed ryzu salat a kuraciu pecen to asi nebola dobra volba.. okrem toho tvaroh od rajo nizkotucny

agartio

Nauc sa pripravovat si jedlo sam so zakladnych surovin.

Nizkotucne jogurty a mliecne vyrobky su este horsie, nez plnotucne. Nekupuj ich. Mliecny tuk nieje vobec skodlivy, ako sa o nom pise.
Jogurty kupuj napriklad take ako Bio Holandia, ak ich chces jest.
Kupuj plnotucny tvaroh Babicka, alebo taky ten zo stankov z mliecnymi vyrobkami.

Inak si var nejake jedla zo zeleniny, ryzu, spaldovu psenicu, pohanku, zemiaky.
A vela ovocia. Skus obehnut trhy (neviem kde byvas) a najst domacich pestovatelov.

Na maso sa vykasli. V dnesnej dobe je to uplny hnus. Je jedno ake maso jes, je to skodlive.
Sladkosti nekupuj take tie v sackoch, ale ked mas chut na sladke, vybehni na trh po tradicne, ako strudle, moravske kolace, bratislavske rozky, niektore babky to tam pecu doma.
Pecivo vyluc, a nahrad cestovinami, ak mozes. Pecivo jem len ked som lenivy, ale inak cestoviny, ved aj tie su rychlo uvarene, za 15 minut ich mam hotove